Skoči na vsebino

Nepremičninska agencija v LJ

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
58 odgovorov v temi
zzigon
zzigon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 487

Katastrofa od katastrofe... sam bejž stran.. iz lastnih izkušenj povem.

ker?
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 149
  • Avtomobil: F10

ker?

so za 2% naredili to, da so me peljali do prodajalca in spoznali, vse kar je sledilo pa ni štimalo:
- ni bil na moji strani, ko sem zbijal ceno
- v pogodbi, ki mi jo je pripravil je bila sosednja parcela
- v pogodbi ki jo je sestavil je bila napačna hišna številka
- pogodba je bila v bistvu copy paste ene druge, nekateri podatki so bili od ene druge hiše
- ni se mi javljal na telefon..
- kr neki.... na koncu sem sam sestavil pogodbo in jo dal pravnku, da pregleda...

za vse to je želel še 2 % od mene, in 2 % od prodajalca... skupaj 8k€ bolano...
seveda mu nisem dal...
lp

Urejal Plavi, 23.10.2012, 14:01.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 956
  • Avtomobil: Rdeča raketa

No evo, ti si primer tega kar sem pisal. Kako lahko nekdo zastopa dve nasprotujoči si stranki. :confused Kot da bi bil tožilec in branilec v eni osebi. :napaka
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

zzigon
zzigon

BMW fanatik

• Uporabnik

so za 2% naredili to, da so me peljali do prodajalca in spoznali, vse kar je sledilo pa ni štimalo:
- ni bil na moji strani, ko sem zbijal ceno
- v pogodbi, ki mi jo je pripravil je bila sosednja parcela
- v pogodbi ki jo je sestavil je bila napačna hišna številka
- pogodba je bila v bistvu copy paste ene druge, nekateri podatki so bili od ene druge hiše
- ni se mi javljal na telefon..
- kr neki.... na koncu sem sam sestavil pogodbo in jo dal pravnku, da pregleda...

za vse to je želel še 2 % od mene, in 2 % od prodajalca... skupaj 8k€ bolano...
seveda mu nisem dal...
lp

:blackeye

še vedno mi ni jasno, zakaj Ljubljančani pristajate na plačilo provizije, če ste kupci in kot takšni ne najemate agencije (drugo je, če jo sam najameš)?
na štajerskem to nea gre skozi in je živa oslarija (o tem smo že debatirali) in počasi bo potrebno to izkoreniniti. :)

lp
ž
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 674
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

agencije bi morale računati provizijo samo od prodajalcev,ne pa tudi od kupcev:napaka,za to provizijo (2%) pa bi morale....

• profesionalno sestaviti pogodbe in vso dokumentacijo
  • profesionalne slike in video predstavitev
  • kupce peljati na ogled nepremičnine v prostih terminih (brez prisotnosti prodajalca)
  • natančno poznati nepremičnino,ki jo ponujajo
itd....tako,da prodajalec nima nikakršnega dela,obveznosti in skrbi z samo prodajo,razen,da ni prisoten ob ogledih o čemer se predhodno dogovori z agencijo

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 149
  • Avtomobil: F10

:blackeye

še vedno mi ni jasno, zakaj Ljubljančani pristajate na plačilo provizije, če ste kupci in kot takšni ne najemate agencije (drugo je, če jo sam najameš)?
na štajerskem to nea gre skozi in je živa oslarija (o tem smo že debatirali) in počasi bo potrebno to izkoreniniti. :)

lp
ž

Težko je najti naslov in prodajalca napremičnine po eni sliki na spletu, pa še ta slikana tako ,da se okolice ni videlo ;) vsi ostali pdoatki pa so na agenciji..

sej na koncu sem zbil dol na na 0,5 ;)
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

zzigon
zzigon

BMW fanatik

• Uporabnik

Težko je najti naslov in prodajalca napremičnine po eni sliki na spletu, pa še ta slikana tako ,da se okolice ni videlo ;) vsi ostali pdoatki pa so na agenciji..

sej na koncu sem zbil dol na na 0,5 ;)

saj nisem govoril, da je treba zaobiti agencijo (to se mi ne zdi pravilno, ker vlagajo v oglaševanje), gre se za princip, da so kupci pripravljeni plačevati provizijo

lp
ž
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 099
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Če kdo kupuje ali prodaja na Zasavskem koncu (ali pa tudi drugje po Sloveniji, čeprav ima največ posla tam, od koder je pač doma), bi priporočal Dejana Grošlja. Zame se je zelo potrudil še preden sem ga sploh uradno najel (nič ni računal in ne teži kdaj bom podpisal pogodbo, čeprav je zabil že kar nekaj svojega časa), tako da če bom kateri od agencij zaupal svojo nepremičnino v prodajo (če je ne bom privat prodajal), bo to zagotovo njegova :ok
Prikaži več možnosti

Camilee
Camilee

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 107
  • Avtomobil: Ferdinand

Hvala lepa za nasvete, upam da se kaj premakne ;)
Lp, Camilee
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 736
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Torej tovariši, poznam super agencijo.....lj-okolica, če vas zanima PM....

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 350
  • Avtomobil: E90

Jaz tudi iščem kako dobro agencijo, mi zna kdo kaj svetovat ? S trenutnim agentom nisem pretirano zadovoljen..
Prikaži več možnosti

juhartmiha
juhartmiha

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 83
  • Avtomobil: bmw

Sicer ne vem kaj točno rabiš ampak jaz sem bil, ob nakupu stanovanja, zelo zadovoljen z Agencio Tomc.
Prikaži več možnosti

Grilzz
Grilzz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 958
  • Avtomobil: Alfa romeo 75

Jaz sem bil zadovoljen s Senon center za nepremičnine.
Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 275
  • Avtomobil: E39

STAN nepremičnine
Vegetables are living creatures too, they're just easier to catch!
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
Vegetarian - that's an old Indian word meaning lousy hunter.
Prikaži več možnosti

Araton
Araton

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 75
  • Avtomobil: E92

J2 nepremičnine - Jure Boh, zna fajn svetovat in hitro prodat.
Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik

Zopet si sposojam temo.
Odločitev je padla, segli smo si v roko s prodajalcem in zalili z 0,3 viskija da bo bolj držalo:laugh
Zdaj pa vprašanje.. Naj pri nakupu hiše vpletem v zgodbo še agencijo ali ne ?
Samo nepremičnino sem našel sam in se dogovoril s prodajalcem. Tako da sama prodaja negre preko posredovanja agencije. Zdaj pa se sprašujemo, kaj točno nam agent sploh ponuja za svojih 2%?
Sestavo pogodbe in vpis v zemljisko knjigo ?

Vsi z iskušnjami prosim za mnenja. Hvala !
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 817
  • Avtomobil: LPP Urbana

Zopet si sposojam temo.
Odločitev je padla, segli smo si v roko s prodajalcem in zalili z 0,3 viskija da bo bolj držalo:laugh
Zdaj pa vprašanje.. Naj pri nakupu hiše vpletem v zgodbo še agencijo ali ne ?
Samo nepremičnino sem našel sam in se dogovoril s prodajalcem. Tako da sama prodaja negre preko posredovanja agencije. Zdaj pa se sprašujemo, kaj točno nam agent sploh ponuja za svojih 2%?
Sestavo pogodbe in vpis v zemljisko knjigo ?

Vsi z iskušnjami prosim za mnenja. Hvala !

agencijo potrebuješ takrat ko sam nimaš časa prodati/kupiti stanovanja.

predvidevam, da se bo vpisala hipoteka torej imaš tu že eno "varnost" z strani banke, ker bo uporabila svoje pravnike pri postopku nakupa, postopek je sledeč:

- podal si aro
- sklenil si pogodbo - kupoprodajno pogodbo, kjer je razvidno kaj se kupuje
- h pogodbi si dodal člen are in člen o ceni nepremičnine
- prodajalec naj ti izstavi izpis iz zk-ja
- s temi papirji greš na banko in od tam urejaš naprej
- banka bo opravila cenitev
- opravil boš morda še sestanek ali dva z samo banko ter uskladitev datumov pri notarju in z odvetnikom banke

- pogodbo-kupoprodajno boste sestavili pri notarju, ki bo preveril izpis iz zk-ja ter izpisal vse potrebno, relativno poceni. ta pogodba bo dokazilo banki o poslu.

... to je to.

Urejal bancnik, 26.07.2015, 20:29.

Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik

Torej je vpletanje agencije skoraj da nepotrebno. Vzamejo veliko naredijo pa malo - sploh v tem primeru ko jim ni bilo treba opravljati ogledov.

Kdaj se opravi parcelacija ? Jaz si mislim da bi mogla parcelacija biti prva, da se uredi meje in da tudi uradno veš kaj in koliko kupuješ.
V mojem primeru bo en del kmetijskega zemljišča še ostal lastniku, ker ja nerabim cele parcele - je prevelika.
Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 908
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Torej je vpletanje agencije skoraj da nepotrebno. Vzamejo veliko naredijo pa malo - sploh v tem primeru ko jim ni bilo treba opravljati ogledov.

Kdaj se opravi parcelacija ? Jaz si mislim da bi mogla parcelacija biti prva, da se uredi meje in da tudi uradno veš kaj in koliko kupuješ.
V mojem primeru bo en del kmetijskega zemljišča še ostal lastniku, ker ja nerabim cele parcele - je prevelika.

Parcelacija se naredi prej, saj ne moreš prodati posamezne parcele, če nima svoje parcelne števlike. Druga opcija je, da se proda solastniški delež, pa se potem parcelira in deli solastnina, ampak je to bolj zakomplicirano in dvojni stroški.

Bi pa na tvojem mestu sklenil predpogodbo, da si zagarantiraš ceno in posel...

Pa še to, če gre za kmetijsko zemljišče, se to prodaja po posebnem postopku, ponudba za prodajo mora viseti na oglasni deski UE 30 dni, ti moraš podati sprejem ponudbe, potem pa more UE pravni posel odobrit. V tem času se ti lahko prijavi kdorkoli, če pa ima ta predkupno pravico po Zakonu o kmetijskih zemljiščih, bo moral prodajalec pod istimi pogoji prodati njemu, ne tebi....

toliko na hitro...

LP Nejc
Prikaži več možnosti

Best body parts in town
Best body parts in town

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 790
  • Avtomobil: CUPRA 350

kot je bančnik napisal. Najboljš je kupovanje s pomočjo banke. V kolikor karkoli ni urejeno razčiščeno "parcelacija" banka ne bo sprovedla nakupa. Simple

lp
Prikaži več možnosti