Skoči na vsebino

Britje - problem

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
121 odgovorov v temi
bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 856
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Torej začenjam malo čudno temo.

Torej ker imam zelo občutljivo kožo si z navadnimi torej mokrimi brivniki ne smem briti (izpuščaji....)

Potem sem seveda prešaltal na električne brivnike. Pred dvema letoma sem kupil Philips Philishave. Nevem točno modela, samo to da je imel tri glave. Že na začetku mi je bilo jasno da sem ga biksinl, saj je že nov bril slabše od 20let starega Brauna. Tako sem ga čez pol leta samo še zabrisal stran...

... in kupil Braun-a 8000 serijo 360° complete z aut. čiščenjem. Kaj naj rečem dal sem skoraj 250€ in res britje je veliko boljše kot pri Philishaveju vendar pa še bedno ni popolno. Na neravnih delih si moram vedno popravljati z navadnim brivnikom (včasih mam zato kot je omenjeno probleme). Všeč mi je seveda aut. čiščenje in dobra baterija, pa tudi stranski brivnik, samo nevem ali pač pričekujem preveč. Rad bi nekaj kar obrije 100% gladko brez popravljanja.

Zdaj pa nevem. Kakšne so vaše iskušnje? Kater brivnik vas je najbolj prepričal?? Ker nočem vržt spet XXX€ v koš pa bo isto sranje.
Mogoče kakšni drugi nasveti??

Urejal bvogri, 28.04.2009, 15:04.

Prikaži več možnosti
    • Falco je všeč

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 534
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

http://forum.bmwslo.com/showthread.php
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik

Popravi link :)

A je blo to??

Če ja je dokaj skopo tole!

Urejal bvogri, 28.04.2009, 15:18.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Z električnimi brivniki se ne moreš nikoli povsem obriti, ker že zaradi mrežice pusti malenkost dlake. Edino nož ali klinca obrijeta povsem gladko. Sj ko se nekaj časa briješ, se koža navadi, pa ni več izpuščajev potem... samo pazit moraš, da se ne porežeš, pa več časa traja britje, kot z električnim.

Jst se drugače tudi brijem z električnim. Braun ... un k ima zraven še nek dock, kamor ga daš čistit in polnit. Modela ne vem točno, je bil pa tut krepko čez 200€ v redni prodaji ... jst sem ga drugače dobil za 180€ v neki akciji, k so imeli ful popust.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

jaz tudi razmišljam o električnem brivniku, samo sem v dilemi, če ja ali ne...:confused

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 852
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Če se briješ z mokrimi, želetkami,... je men velik boljš, kajti če se 3dni ne pobrijem je z električnim že velik težje, medtem ko z želtkami gre vedno :ok Drugače pa proti izpuščajem probaj z kakšno vodico pol, alkoholom :-D da ti izsuši kožo :ok
Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 852
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

jaz tudi razmišljam o električnem brivniku, samo sem v dilemi, če ja ali ne...:confused

NE.

Jaz sem šel z električnega na Mach3 in kasneje na Fusion, pa mi ni žal.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Če se briješ z mokrimi, želetkami,... je men velik boljš, kajti če se 3dni ne pobrijem je z električnim že velik težje, medtem ko z želtkami gre vedno :ok Drugače pa proti izpuščajem probaj z kakšno vodico pol, alkoholom :-D da ti izsuši kožo :ok

Ja, če imaš trdo brado, je po treh, štirih dneh z električnim treba kr v dveh rundah ... prvo po tavelikem oskubit, potem pa do gladkega. :ok2

Drugače pa je vodice za po britju vedno dobro uporabljat, tudi če se briješ z električnim ... ker koža se v vsakem primeru malce poškoduje in ob potenju drugače hitro rataš rdeč po faci. :blackeye

Urejal Rottie, 28.04.2009, 15:31.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik

OK pol vidim da je tole mission impossible glede moje želje :frown @Rottie verjetno imava vsaj podobnega, ker sem ga tudi sam kupil v akciji in ima tist dok za čiščenje. Je pa veeeeeliko boljši od Philishafe, samo pač ni v nulo. Vbitvu na ravnih delih sem zadovoljen na mehkejših (vrat) in tam kjer so ''krivine'' pa ne povsem.

No pa se preusmerimo potem na tole. Kaj uporabljate po britju? Katere vodice, kreme..., da je koža kar se da v dobrem stanju po britju oz. da ni nadležnih izpuščajev, rdečice...

Urejal bvogri, 28.04.2009, 16:24.

Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

Mogoče bi glede na to da voziš BMW preizkusil BMW Brivnik...

Objavljena slika

Ima pa eno pomembno razliko glede na 360 Complete in sicer obe mrežici sta neodvisno druga od druge glibljivi, to pa omogoča kar se da natančno prilagajanje konturam obraza, kar pride do izraza predvsem na problematičnem predelu pod brado...
Objavljena slika:besen
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 148
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Ima pa eno pomembno razliko glede na 360 Complete in sicer obe mrežici sta neodvisno druga od druge glibljivi, to pa omogoča kar se da natančno prilagajanje konturam obraza, kar pride do izraza predvsem na problematičnem predelu pod brado...

Jaz imam zgleda tako čudne konture, da moram velikokrat "ročno" popravljati. :laugh
Sicer pa je brivnik prva liga. :ok2

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

Jaz imam zgleda tako čudne konture, da moram velikokrat "ročno" popravljati. :laugh
Sicer pa je brivnik prva liga. :ok2

Eh... ti si itak čudn:laugh
Objavljena slika:besen
Prikaži več možnosti

Dominus
Dominus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 945
  • Avtomobil: kolo

Js imam tega levčijevega slabo leto in je moj prvi električni, prej mach3. Še vedno pa s težavo strnem misli. Uporabljam ga predvsem zaradi tega, ker je bolj komot, sam sem pa bolj lene sorte človeka :D. Kvaliteta britja ni primerljiva z žiletko, to je jasno. Tudi zalisc itd. ne moreš oblikovat tako natančno, kljub temu, da ima naprava tudi neko dodatno zadevo za te namene(ki, roko na srce, dela za 1 k....). Mi pa bistveno manj draži kožo, kot žiletka. Z žiletko sem se bril na 2-3 dni, s to napravo se lahko tudi 2x na dan, če je treba. Z žiletko mi je koža preveč trpela pri vsakodnevnem britju...
Upam, da sem uspel napisat kaj smiselnega in uporabnega.
LP
Prešaltal iz e39 528i na bicikel :metalc
Prikaži več možnosti
    • bvogri je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

OK pol vidim da je tole mission impossible glede moje želje :frown @Rottie verjetno imava vsaj podobnega, ker sem ga tudi sam kupil v akciji in ima tist dok za čiščenje. Je pa veeeeeliko boljši od Philishafe, samo pač ni v nulo. Vbitvu na ravnih delih sem zadovoljen na mehkejših (vrat) in tam kjer so ''krivine'' pa ne povsem.

No pa se preusmerimo potem na tole. Kaj uporabljate po britju? Katere vodice, kreme..., da je koža kar se da v dobrem stanju po britju oz. da ni nadležnih izpuščajev, rdečice...

Jst se najraje fajn polijem z Old Spice vodico za po britju. Zadnje čase uporabljam Aqua Energy, prej sem pa White Water. Mi lepo diši, pa cenovno je še tudi sprejemljiva, nato da jo kr nekaj porabim (tko 1 100ml flaško mesečno)
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • bvogri in Davidf1 uporabnikom je všeč to sporočilo

vuko
vuko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 756
  • Avtomobil: E30

Naj omenim, da imam tudi sam občutljivo kožo, prej sem se bril z navadno klingico MACH3 pa pol Fusino al kaj že je. Držal sem se pravila:

1. umivanje s čistilnim gelom (najbolje po prhanju-da omehčaš dlake)
2. nanos pene ali gela (najbolje kombinacija obojega)
3. britje (v smeri rasti dlak)
4. spiranje z vodo
5. peeling z brisačo v krožnih gibih( na tistem delu, kjer se ti ponavadi vraščajo dlake, s tem privzdigneš kako dlako, ki bi se ti drugače vrastla)
6. balzam/tonik in/ali krema

No, še vedno so se mi delali tu pa tam spuščaji in se mi je vraščala dlaka.

Sedaj pa imam Braun serijo 7, 790cc, enako s tem čistilnim dock-om.
Obrije zelo lepo, je pa res, da se moraš po vratu malo bolj potruditi. Če mi kaka dlaka ostane pa si pomagam na koncu s klingico, malo zmočim in popravim. Čistilni dock je super, ker so mrežica in rezila brivnika vedno čiste ter higiensko razkužene.
S tem načinom imam manj problema z občutljivo kožo in vraščanjem dlak. Je pa res da se brijem vedno po postopku:

1. britje pred umivanjem, ker morajo biti dlake suhe
2. umivanje s čistilnim gelom
3. spiranje z vodo
4. peeling z brisačo v krožnih gibih
5. balzam/tonik in/ali krema

Smo pa enkrat testirali brivnike na smučanju, kolega je imel Philisave-a jst pa tega Brauna, slab teden sva si puščala brado in na koncu potestirala. (dolžina samih dlak in gostota je bila pri obema tu nekje). Moj Braun je veliko hitreje opravil nalogo, Philisave pa se je "mučil", moral je obriti prav po fazah, prvo dolge dlake in pol na gladko. V tem testu je zmagal Braun, tudi kolega je to potrdil.

Imamo različne dlake, če ti Braun ne pomaga ti pol preostane edino fino, dobro, staro mokro britje :). Probaj z gor opisanim postopkom v kolikor ne delaš tako.

Urejal vuko, 28.04.2009, 18:18.

Prikaži več možnosti
    • bvogri je všeč

Damjan-doc
Damjan-doc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 716
  • Avtomobil: 929rr

Glede na to, da je danes svet pol nekih metrosexualcev itd. je treba poudarit
na katerem področju uporablajte kakšne ostre mach 3 turbo britvice:laugh

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Uross_bmw520
Uross_bmw520

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 763

Hm tukaj med temi "mehkužci" z občutljivo kožo se tudi jaz najdem.Uporabljaj sem vse vrste Gillette britvic pa sem po vsaki bil krvav in izpuščajast, pa četudi sem si nadel kilo pene na obraz.Zdaj se brijem z električnim brivnikom Philips na tri glave, ki pa je tudi tako tako.Če imam malo daljše dlake lepo pobrije, razen na vratu morem malo popraviti z britvico, če pa se po britju brijem takoj naslednji dan pa sem cel izpuščajast in rdeč, ampak samo po vratu. Mislim da za takšno občutljivo kožo ni britvice in ne brivnika, ki bi v nulo pobrila.Mogoče depilacija:laugh
BMW - ko veš kaj imaš
Prikaži več možnosti
    • bvogri je všeč

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala @vuko in ostali za uporabne poste.

Glede mokrega britja uporabljam podoben postopek ampak vseeno recimo da ko se prvič ni tako zelo hudo. Če se čez nekaj dni spet z mokrim pa je groza :blackeye

Suho britje mi ne povzroča večjih problemov, vendar kot pravim moram večkrat poseči po kombinaciji, potem pa spet nastane problem ravno na najbolj problematičnih mestih.

Bom probal recimo vključiti še peeling in pa kakšno dobro kremo. Ker te vodice po britju mi res bolj slabo zaležejo. Nekaj časa sem imel tudi kremo od Aloe First al kaj je že in je sicer malo pomagalo vendar ne preveč. Verjetno se bo treba tudi malce bolj zavzeti za tole kozmetiko po britju!! Če ima kdo kakšen dober predlog glede tega pa seveda naj ne molči :-D.

Glede Philips vs Braun pa je todi pri meni jasni zmagovelec slednji. Philishave je šel direkt k smeti, ker sem ga imel res poln k****. Pa seveda čiščenje in razkuževanje je velika prednost.
Aja še tale Remigton. Ste imeli uporabniki prej kakšen kvaliteten Braun in lahko naredite primerjavo? Ker če pobere eno dlako več zaradi malo drugačnega sistema mi ne pomaga kaj dosti.

Urejal bvogri, 28.04.2009, 21:09.

Prikaži več možnosti
    • Dominus je všeč

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Enega podobnega remingtona imam jaz in je bolj ali manj povprečen... Opravi svojo nalogo, to pa je vse... :)
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

jurko
jurko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 544
  • Avtomobil: TRAKTOR

Philips ima na voljo brivnik v katerega vstaviš gel za britje in pred britje naneseš gel na kožo potem pa gasa. Pri meni zadeva deluje je pa včasih potrebno malo korekcije :laugh.
Vsak naj dela tisto kar zna: francozi naj kuhajo, nemci pa delajo avtomobile :ok
Prikaži več možnosti