Skoči na vsebino

Britje - problem

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
121 odgovorov v temi
Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 149
  • Avtomobil: F10

Mokro britje po tuširanju in to je to. Dlačice so fajn mehke in jih odreže za šalo. Po britju pa sprati s čimbolj mrzlo vodo, da se pore zaprejo.
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 362

Glede kreme/vodice po britju. Sem že v podobni temi, ki jo je en malinovec odprl, napisal enako. :) Jaz uporabljam L'occitane in če jo uporabljam redno (ne samo po britju, temveč recimo skoraj vsak dan), nimam nobenih problemov s kožo. Ampak jaz tudi nimam problemov z izpuščaji, temveč predvsem s suho kožo.

Urejal Vinci, 29.04.2009, 07:44.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

@bvogri: če imaš občutljivo kožo, uporabljaj britvice, ne el. brivnika; sploh pa boš dobro naredil, če vso to umetno kozmetiko oddaš centru za zbiranje nevarnih odpadkov in izbereš izključno naravna sredstva za nego kože (recimo tole milo KLIK ). Razne aftershave vodice vsebujejo alkohol + razne kemikalije, ki dodatno dražijo kožo in ne omogočijo dihanja, tako da ne verjemi TV reklamam in ne zapravljaj denarja za smeti. :ok Če želiš dolgoročno izboljšanje, je to edina prava pot, le malo je treba spremeniti mišljenje.

Bodi vztrajen in izplačalo se bo!
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • bvogri je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 947
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kakšen čistilni gel pa je mišljen za uporabo pred britjem? Morda samo milo za obraz ali kaj bolj specifičnega.

Jaz sem šel z električnega na Mach3 in kasneje na Fusion, pa mi ni žal.

Jaz enako, res pa da sem imel prej nekega povprečnega Philipsa.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

M635_CSL
M635_CSL

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 444
  • Avtomobil: Škoda Octavia TDI

Cca že 2o let se brijem z žiletkami, vmes sem za rojstni dan dobil nekakšen Philips Tracer, ampak sem ga po par mesecih upokojil. Važno je, da peno ali gel za britje naneseš na vlažno in toplo kožo, ter potem počakaš še kakšno minutko ali dve, da se dlake lepo omehčajo, pa gre kot po maslu:ok,....vsaj pri meni to deluje. Razen občasnih ureznin, še ni bilo hujših poškodb:-D
znamo - hočemo - zmoremo:ok
Prikaži več možnosti

peroa
peroa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 940
  • Avtomobil: Rog

@bvogri: če imaš občutljivo kožo, uporabljaj britvice, ne el. brivnika; sploh pa boš dobro naredil, če vso to umetno kozmetiko oddaš centru za zbiranje nevarnih odpadkov in izbereš izključno naravna sredstva za nego kože (recimo tole milo KLIK ). Razne aftershave vodice vsebujejo alkohol + razne kemikalije, ki dodatno dražijo kožo in ne omogočijo dihanja, tako da ne verjemi TV reklamam in ne zapravljaj denarja za smeti. :ok Če želiš dolgoročno izboljšanje, je to edina prava pot, le malo je treba spremeniti mišljenje.

Bodi vztrajen in izplačalo se bo!

:ok
NO soup for YOU.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 864
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Naslednji teden bom malo upošteval vaše nasvete. Moram še mal po nakupih, pa pogledat kako pa kaj. Seveda vem da kakšne poceni reklamirane kozmetike niso vredne pol k.

No saj mam še čas :). So spet cajti ko je treba bit všeč večim in ne samo eni :-D
Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 879
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Najprej sebi, ko boš to dosegel potem pa še drugim :ok
Prikaži več možnosti
    • bvogri in Mat xxl uporabnikom je všeč to sporočilo

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 864
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

:ok
Prikaži več možnosti

peroa
peroa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 940
  • Avtomobil: Rog

:ok2
NO soup for YOU.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 567
  • Avtomobil: BMW logicno

Sam sem bil na Braunu, pa sem šel na Philipsa Philishave, pa ne vem vse neko podobno sr. skratka mach 3 in pa sedaj fusion je res razred zase, samo pri meni so obdobja, ko se več mesecev na klino brijem, nato pa lahko spet kako leto na brivnik. Sem pa opazil, da mozolji pridejo, ko res inficiraš zadevo, zato je pomembno, da se pred britjem umiješ, za po britju pa jasno razkužilo after shave ipd, kot najbolje se je meni pokazalo mleko od Niveje za po britju imaš pol bradico kot otrokovo ritko :laugh :ok

Urejal Mat xxl, 29.04.2009, 21:53.

Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 7 665
  • Avtomobil: 330xi

Pusti si brado. Tudi če si boš potem bril na par mm, se morebitni izpuščaji zaradi kocinovja ne bodo opazili, pa še babam boš bolj sexy :ok2
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

A je Fusion res toliko boljši od Mach-a? Sam uporabljam Mach, tisti navadni.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 879
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Ne ni toliko boljši, pa še težje ga je prati med britjem, ker je še bolj zakompliciran :ok
Prikaži več možnosti

Psy2
Psy2

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: m3

Lep pozdrav.
Vrsto let sem se bril s pomočjo aparata za striženje las. Ni obril čist u nulo je pa skrajšal dlake defenitivno.
Sedaj po 4 letih pa moram aparat zavržit. Zaradi narave dela ki ga upravljam mora biti moja poraščenost na nuli. Se pravi obrit moram biti vedno. Tu pa pride problem. Z aparatom za lase sem se bril izključno zato, ker nisem nikoli po britju imel problemov. Če pa se obrijem z britvico pa pridejo hudi problemi - mozoljčki in razdražena koža. Zamenjal sem že nešteto pen, gelov, britvic, losjonov po britju.... nič ne pomaga. Kadarkoli se obrijem na britvico so čez 2 dni na mojem obrazu mozoljčki. Tega pa ne morem imet, ker je grozno.
Zato se obračam na Vas, za kakršn koli nasvet. Res nevem kaj še naj naredim, da bi bilo bolje.
Prosim pomagajte

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 389
  • Avtomobil: BMW E65

Jaz se stalno brijem z električnim brivnikom. Ne vem, kako se ti je uspelo z mašinco za lase.
Je pa tudi malo odvisno od brivnika, koliko te srbi koža po britju. Pa z električnim je najbolje, če se briješ po suhi koži (nekateri omogočajo tudi mokro britje, ampak vsaj mene potem po vratu vse srbi).
Koliko si pa pripravljen odšteti za brivnik?
Od nižjega cenovnega razreda bo to najboljša odločitev:
http://www.mimovrste...rtouch#galerija

Če si pa pripravljen odšteti malo več, bo pa ta odlična izbira:
http://www.mimovrste...powertouch#tech

Jaz imam še Remingtona, kateri je bil čez 100€ in je Philips za 50€ veliko boljši, čeprav je že v letih.
Prikaži več možnosti

Damjann
Damjann

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 153
  • Avtomobil: BMW 318iS coupe

Pri električnih brivnikih traja par tednov, da se koža navadi na tako britje, do takrat, ko se navadi pa je razdražena, odvisno od občutljivosti kože.

Jaz najraje uporabljam britvice za enkratno uporabo, mi deluje najbolj higienično, uporabiš, vržeš stran in drugič spet s frišno:) Brij v smeri rasti dlak, kar je po vratu v bistvu kar cel podvig, ker rastejo iz vseh smeri:laugh
Pot dolga tisoče kilometrov, se zmeraj začne z enim samim korakom
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

vuko
vuko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 756
  • Avtomobil: E30

To je problem zaradi vraščanja dlak.
Tudi jaz sem imel ta problem pri britju s "klingico", vedno sem se moral briti v smeri rasti dlak. Če sem se kontra pol je bilo teh mozoljčov ogromno.

Nato sem prešaltal na električnega, Braun s clean&renew kartušo, očisti in dezinfecira to brivno folijo in te težave nimam več.

Postopek britja z električnim brivnikom:
- obriješ se zjutraj s tem da si prej nič ne močiš obraz, dlake morajo biti suhe.
- nato se obriješ
- po britju si jaz umijem obraz (milo, čistilni gel...karkoli)
- nato pa si obraz z brisačo (tako čimbolj grobo) malo predrgnem po obrazi (v vsem smereh), posebej tam, kjer so problematični deli. S tem "dvigneš" dlake in preprečiš, da bi rinile pod kožo.
- uporabiš losijon po britju (nek sensitive v tvojem primeru)

S to "tehniko" boš omilil probleme na minimum oz. jih več ne bo. Je pa tako kot je rekel predhodnik, koža se pravtako mora navaditi električnega brivnika.

Problem pri teh điletih je, da so klingice res ostre in dlako obrijejo na oštro in čisto v liniji kože. In ta oštra dlaka pol namesto da raste ven raste v kožo.
Električni pa obrije dlako bolj na okroglo.

Glej meni je to pomagalo in sem zelo zadovoljen z električnim brivnikom. Ne rabiš pen za britje, pa tudi klingice ne rabiš kupovati (ki so btw. zelo drage).
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Kupi dober električni brivski aparat in bo še namanj dražil kožo, po britju pa prvo opereš obraz z vodo, potem pa še uporabiš kakšno vodo za po britju, ki ima notri alkohol. Sicer takoj, ko se namažeš malo peče in je tudi kakšna rdečina na bolj občutljivih delih (vrat ponavadi), samo potem hitro izgine... sj pri meni to deluje (ko sem uporabil vodo za po britju brez alkohola, je rdečina bila dlje, če sem se kaj potil po britju (recimo poleti, ko je zunaj vroče). Res pa se je treba briti zjutraj pred službo, ker električni brivski aparati ne pobrijejo tako globoko kot klinca in če se briješ zvečer, se zjutraj že vidi malo kosmato. Pa brij se po suhi koži obvezno, ker če je vlažna slabše brije in bolj iritira kožo.

Urejal Rottie, 30.10.2012, 09:06.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Jep, klince so res drage. Čeprav meni bolj ugaja mokro britje s klincami, uporabljam pa Mach3 že leta.

Vuko, kateri brivnik imaš to? A to je tisti ki ima tisto čistilno postajo?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti