Skoči na vsebino

Britje - problem

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
121 odgovorov v temi
Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Jep, klince so res drage. Čeprav meni bolj ugaja mokro britje s klincami, uporabljam pa Mach3 že leta.

Vuko, kateri brivnik imaš to? A to je tisti ki ima tisto čistilno postajo?

Ti s čistilno postajo so kul (tut jst imam takšni brivski aparat), samo sj jst ga dajem čistit le 1x tedensko, ne po vsakem britju... se mi ne zdi potrebno, pa te kartuše za čiščenje so tut svinjsko drage in čistilno sredstvo se dokaj hitro umaže.

Urejal Rottie, 30.10.2012, 09:09.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Na slikah se lepo vidi, da imaš masiven problem ravno tam kjer se pobriješ do golega. Pusti, da ti malce zrastejo in naštudiraj v katero smer rastejo na katerem predelu vrata/obraza. Brij se le v smer rasti dlak in ne proti njim.

S tem boš dosegel dolžino dlačic, kot nekje dan ali dva po britju proti smeri rasti dlak.

Če te bo ta "sivina" oziroma zelo kratka dolžina dlak motila, se lahko pobriješ še počez. Torej če dlake rastejo navzdol/navzgor, se boš pobril levo/desno. Kot vidim imaš Gillette robo, in s tistim se praktično ne da porezat, vseeno pa le malce pazi.

Preveri pa seveda tudi za električni aparat. Braun in Phillips naj bi bila top shit, ampak je vse odvisno od posameznika. Meni ne ustreza in mi brivni aparat povzroča pikice in mozoljčke ker imam močno brado in me tista reč cufa.
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 954
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jaz sem tudi bil vedno bolj rdeč če sem se bril z brivnikom.

Eno vprašanje avtorju teme: a nek "3 dni stara brada" look pa nebi mogel imeti? Razumem da so poklici kjer je urejenost še toliko bolj nujna (ponekod več ponekod manj), ampak misliš da nebi šlo, nekaterim ta izgled kar paše.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 534
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Meni brivnik bolj odgovarja, Philips bolj od Brauna, ker preveč vibrira. Nekateri dobri do najboljši brivniki po testih so:
Philips RQ 1150, RQ 1160, RQ 1250, RQ1260 in RQ 1280, Nivea for men in drugi (nekateri tudi mokro britje ali z gelom)
Braun: cruzer 2, series 7 795cc (nizka in visoka cena, oba dobra za občutljivo kožo),... in drugi

Naj bo obvezno vodoodporen

Ni nujno, da so najnovejši brivniki vsi boljši od kakega starejšega modela - moja izkušnja je taka.

Poglej teste na Testberichte.de, VIP, ...
Cene imaš na mimovrste, ideo, Merkur, ...

Poglej še teste "ÖKO-TEST" (2009 in 2010) za moško kozmetiko pred in po britju, morda najdeš kakšen koristen nasvet, npr za balzame po britju.
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

M635_CSL
M635_CSL

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 444
  • Avtomobil: Škoda Octavia TDI

Jaz osebno že več kot 20 let prisegam na britvice, že kar nekaj let uporabljam Mach3+ dobra pena, ki dobro zmehča dlake. After Shave mi pa najbolj odgovarja Nivein balsam.

Sicer sem pred nekaj dnevi dobil za darilo tole:
http://www.mimovrste...un-series-7-720, ki sicer dobro obrije, vendar ni primerjave z britvico.
znamo - hočemo - zmoremo:ok
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 591
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Hm...pomojem ni problem samo britje, ampak vzdrževanje kože.

Predsodki, da moška koža ne rabi nege tako kot ženska, so iz trte izviti, koža je koža.

Zato če še ne, začni uporabljati čistilno peno in neko vlažilno kremo, traja pa nekaj časa, da vidiš kaj ti paše. Obraz si očisti zjutraj in zvečer, kremo pa nanesi samo zjutraj. Če se briješ vsak dan, potem si najprej očisti obraz, nato se obrij in namaži z vlažilno kremo, ki naj ne vsebuje alkohola.

Drugače pa se brij po tem postopku:
- navlaži obraz z mlačno vodo
- nanesi čistilno peno in jo z krožnimi gibi vtri v kožo ter pusti malo časa
- nato obraz obriši z vlažno brisačo (spet mlačna voda)
- ko naneseš gel, da nanesi v tanjšem sloju in enakomerno, ter ga spet pusti par minut
- zmeraj uporabljaj "novo" britvico (če se briješ vsak dan, jo žal moreš menjati enkrat na teden)
- probaj to novo od Gilette modro z baterijo, ki ima glavniček, da postavi dlake navpično, obrije dosti lepše
- zmeraj se obri oz zgoraj navzdol, če imaš občutljivo kožo in britvica naj drsi čim bolj nežno, položaj ročaja pa čim bolj usmerjen navzdol, skoraj brez pritiska!
- po vsakem gibu umij britvico z mlačno vodo
- postopek ponovi vsaj dvakrat
- na koncu se lepo umij in obriši obraz z brisačo, umij roke in nanesi kremo
- zmeraj uporabljaj svežo brisačko za obraz!

Grem skoraj staviti, da po tem ne boš imel več problemov oz. bodo neprimerno manjši.

lp,Miha
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Braun 7 serija so dobri, samo tudi dragi ... tam okoli 250-300€. Ampak jst mislim, da se ga splača vzet. Sam imam sicer starejšo serijo 5, pa že ta ni slaba (prvi, ki so bili s tem čistilnim sistemom), ampak naslednji bo serija 7 oz. kar bo pač takrat top, ko bom kupoval..
Še ena stvar na katero je treba pazit pri nakupu brivnika, sploh če imaš trde in goste dlake. Da se ga da uporabljat priklopljenega na elektriko, ne da je ta samo za filat baterije (tako ima recimo Panasonic). Ker na baterije ponavadi (sj Braun brivniki so taki) brije slabše, ker je ne nekem šparovnem programu očitno, za razliko takrat, ko je priklopljen na elektriko in potem moraš večkrat it gor in dol po koži, kar ni dobro, sploh če imaš občutljivo.

Drugače pa da so vodotesni mislim, da ni pomembno, če vzameš te s čistilno postajo, saj ga potem tako ne boš pral z vodo. Kakšni so pa tisti, ki so kao za mokor britje in mu dodajaš nek gel, pa ne vem ... ga mogoče kdo ima tukaj, da pove a je to ok al ne?

The 10 Best Electric Shavers for Men UK

Urejal Rottie, 30.10.2012, 10:25.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Če moreš bit obrit na nulo se obri v smeri rasti dlak z britvico in nato z električnim ( kupi res odličen električni strojček!!!).

Imam iste težave k nimam trde kože ku staro usnje in, ko je potreba po tem, da sem tako gladek uporabim tak postopek. drugače kot je en forumaš napisal, če menjaš vsak dan ali pa vsak drugi dan britvico in briješ v smeri rasti tudi neboš imel problemov. Zavedaj pa se, da moreš kupit odlično kremo za po britju, ne neke alkoholne vodice in neko nive asranje! Krema te bo stala med 10 in 40€ ( odvisno od proizvajalca in od količine). Osebno ti priporočam kremo po britju proizvajalca locherber-cosval.

http://www.cosvalita...lide=no&lang=en

http://www.cosvalita...lide=no&lang=en

Jaz sem full zadovoljen.

Urejal Dark Funeral, 30.10.2012, 10:33.

Prikaži več možnosti

kan
kan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 391
  • Avtomobil: E46 320cd

Po koncu britja se ne umij z toplo vodo ampak hladno,lahko ledeno če ti paše in bodo tudi rdeči fleki zginili,ker se zaradi mrzlote pore zaprejo.preverjeno :ok
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 582
  • Avtomobil: Blue Unicorn

- brije se v smeri rasti dlak
- brije se po tuširanju, ker je koža mehkejša
- najboljše so res najdražje britvice, torej Fusion 5 rezil. In zdržijo tudi zelo dolgo.
- britje s strojčkom je najslabše in posledice so vidne. Priporočam samo mokro britje.:ok

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

- brije se v smeri rasti dlak
- brije se po tuširanju, ker je koža mehkejša
- najboljše so res najdražje britvice, torej Fusion 5 rezil. In zdržijo tudi zelo dolgo.
- britje s strojčkom je najslabše in posledice so vidne. Priporočam samo mokro britje.:ok

Kakšne posledice, razen da ne obrije tako "čisto" kot britvica? Jst ko sem se bril z britvico, je bilo 10x slabše (več rdečin in poškodb kože), pa sem se bril tako, kot ti pišeš (samo da takrat je bil Mach 3 top varjanta in sem to uporabljal).

Urejal Rottie, 30.10.2012, 11:16.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 126
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Jaz se brijem z električnim brivnikom, popolnoma navadnim (brez raznih čiščenj in kaj vem kaj sem še prebral na prejšnji strani...), s katerim se lahko pobrijem v nulo brez težav. Se pa v 99% brijem PO tuširanju, ker na suho se mi je večkrat zgodilo, da sem bil rdeč, medtem ko po tuširanju skoraj nikoli. Imam pa nek phillipsov brivnik, ki ima 3 krogce, ki se prilagajajo obrazu, in tisto britvico, ki že bolj spominja na brivnik za lase (to ima menda vsak brivnik).
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Očitno nimaš občutljive kože na obrazu.... lucky you ;) Jst če se brijem z električnim po mokri koži, sem po britju rdeč k indijanc.:blackeye
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 954
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Aja, drugače pa strižnik za lase katerega si napopal v prvem postu, ni glih ne vem kaj. Je moja mami ga tudi kupila in mora bit stalnoi vklopljen v 220V, ker na baterijo deluje prešvoh in kadar mi striže lase me cuka, ker se rezila ustavijo.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 534
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Kakšne posledice, razen da ne obrije tako "čisto" kot britvica? Jst ko sem se bril z britvico, je bilo 10x slabše (več rdečin in poškodb kože), pa sem se bril tako, kot ti pišeš (samo da takrat je bil Mach 3 top varjanta in sem to uporabljal).

:ok britvice so za kožo bolj agresivne od brivnika - dokazano.
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

Jur3
Jur3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 907
  • Avtomobil: Mercator vozicek

pred britjem si obraz 2x splaknes z vroco (ne vrelo, da se ne bo ker majmun poparu) vodo,
namazes po celi faci z gillette gelom in z britvico za zacetek vleces v smeri dlak,
ko so ze dokaj kratke jih brijes se proti njihovi smeri. Sam uporabljam britvico mach3 turbo
ce mas pa se bolj obcutljivo kozo pa uporabljaj Gillette fusion proglide. Ima 4 rezila
in ni potrebno veckartno "drgnjenje" po kozi. Ga imam tudi sam vendar sem navajen na 3.
Po britju je pa najbolsa Nivea balzam, naredi kozo mehko in navlazi.
To sem do nedavenga uporabljal tudi sam, sedaj imam Yves Rocher balzam za po britju..majka.

brivniki so me nerviral, ker se ni dalo nikoli obrit povsod na nulo, ce pa ze je trajal 67326261ur

Urejal Jur3, 30.10.2012, 12:35.

Scared Money Makes No Money
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

vuko
vuko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 756
  • Avtomobil: E30

Jaz imam Braun 790cc. Izredno zadovoljen z njim.
Kartuše jaz kupim preko ebay-a, kjer dobiš za dober denar in pol kupim več paketov.
Če gledaš koliko denarja daš za razne gele in klingice potem je s tem aparatom še vedno cenejše britje.

Po britju prej iztresem dlake iz brivnika in ga šele potem dam v to čistilno postajo.
Načeloma ni potrebe, da po vsakem britju očistiš aparat v čistilni postaji, lahko se ga očisti tudi pod tekočo vodo. Po želji. Čistilna postaja je pač namenjena da razkuži (dobro za občutljivo kožo) in podmaže mrežico ter napolni baterije. Ker pa ima Li-ion baterijo pa ta zdrži kar nekaj časa --> fino za kak dopust :)

No kakorkoli že, jaz sem se prej dobrih 10 let bril z Gillette, sedaj pa svojega Braun ne menjam.

Je pa dejstvo tako kot so že povedali:
- klingica obrije res do baby face, tega z el. brivnikom ne moreš dosešči vendar še vedno obrije zelo dobro
- s klingico obriješ hitreje (samo pogoj je, da so dlake dobro omehčane ---> po tuširanju najbolje), z el. brivnikom pa briješ na suho, torej prej tuširanjem oz. kadarkoli čez dan :) če je potreba
- klingica dokaj hitro izgubi svojo ostrino in jo moraš zamenjati. Mrežica na el. brivniku in rezilo pa zdržita zelo dolgo, ker jo ta čistilna postaja vedno lepo očisti in podmaže.
- klingica je bolj agresivna do kože, se pravi če imaš občutljivo kožo je to minus, el. brivnik pa je bolj prijazen do kože in to je +
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 389
  • Avtomobil: BMW E65

Koliko pogosto pa menjate "klinice" pri električnih brivnikih?
Moj je star okoli 10 let, pa ima še prve. Ne opazim, da bi kaj slabše bril kot pri nakupu, ali sem se pa jaz navadil in ne opazim razlike.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Koliko pogosto pa menjate "klinice" pri električnih brivnikih?
Moj je star okoli 10 let, pa ima še prve. Ne opazim, da bi kaj slabše bril kot pri nakupu, ali sem se pa jaz navadil in ne opazim razlike.

Jst na vsakih nekaj let ponavadi ... al pa če se mrežica strga (beri sem štorat in brivnik pade na tla nesrečno ravno na mrežico) :laugh :blackeye Pa ko menjam mrežico, menjam tudi nože (tisto, kar se premika pod mrežico).

Urejal Rottie, 30.10.2012, 12:51.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

vuko
vuko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 756
  • Avtomobil: E30

Jaz imam aparat nekaj tri leta + in imam še prvo mrežico (Braun nekako priporoča menjavo na 18 mesecev).
Seveda je spet odvisno od človeka do človeka (dlake do dlake), nekdo ima močno brado in se brije vsaki dan, nekdo pa na vsake par dni. Te pa drugače aparat opozori da bi rad menjal mrežico :).
Načeloma, če te začne "cukati" pol je čas za menjavo.
Jaz recimo brijem vsaki 2-3 dan in mi po treh letih ne cuka :) oz. obrije še vedno dobro.

Nova mrežica z rezilom pa košta cca. 33€ (ebay), pri nas cca. 43€.
Prikaži več možnosti