Skoči na vsebino

ARAG - brezplačne odvetniške storitve

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
11 odgovorov v temi
silver haze
silver haze

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 334
  • Avtomobil: bmw 318dt

pozdrav,

Ali je možno da je to kakšen nateg?zakaj se njim to splača za 7.99evrov mesečno?

http://www.24ur.com/...e-storitve.html
Prikaži več možnosti

coupe316
coupe316

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 432
  • Avtomobil: traktor

to že kar nekaj časa obstaja.
Prikaži več možnosti

romanno
romanno

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 819
  • Avtomobil: ČRN KARAVAN

To ni nič novga, niti nateg. Jst sem mel to kake 5 let nazaj, sam sem potem videl, da nisem nikol rabil in sem skenslal. Tako da kako se obnese, ko moraš kaj koristit, pa ne vem. Je pa to tuja družba.
BMW....:drink
BMW Dolenjska.... :respect :beer:drunk
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 097
  • Avtomobil: F10

pozdrav,

Ali je možno da je to kakšen nateg?zakaj se njim to splača za 7.99evrov mesečno?

http://www.24ur.com/...e-storitve.html

Noben nateg ni. Je pač še eden izmed produktov za katerega se mora vsak sam odločiti al ga potrebuje al ne. Mislim ,da ga večina v normalnem življenju ne. Ekscentriki pa ja, ampak tudi tole ni brez omejitev..
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

To ni novo pri nas, samo zgleda je novinar spal zadnjih par let :ok2

Jst imam ARAG plačan že nekaj let in sem tudi že koristil njihove usluge. Je pa tako, da ti oni dodelijo odvetnika (baje lahko tudi svojega izbereš, samo ti morajo oni potrditi, da so ga pripravljeni palačat ... imajo pa cel seznam svojih pogodbenih za vsa področja).
Drugače pa je par omejitev ... imaš moratorij na storitve (tam od 3 mesece do 1 leta se mi zdi ... najdaljša sta za ločitev in delovno pravo, promet je 3 mesece), kdaj jih lahko začneš koristit , da ne bi folk najemal njihovih storitev šele, ko se jim kaj zgodi, pa kolker vem, se tudi oni odločijo, če imaš realno šanso zmagat na sodišču, drugače te lahko zavrnejo pri zastopanju (je pa to standard pri vseh firmah, ki nudijo te odvetniška zastopanja, tudi v tujini). V članariino je všeteto tudi zastonj svetovanje 2x mesečno, če se en motim... greš k odvetniku le na razgovor, če te kaj zanima.

Ni slabo, je patako kot vsako drugo zavarovanje ... lahko le leta za brez veze plačuješ, ker ne rabiš pravne pomoči.

Je pa teh 8€ tista osnova, potem pa za vsako dodatno področje doplačaš par € ... max. vsa področja pridejo ene 20-25 € mesečno al nekaj takšnega.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

dBola
dBola

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 674

Ni nateg in nič ni brezplačno.
Prikaži več možnosti

pamashina
pamashina
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2

Je nateg.

Imel sem zavarovanje pri Aragu dobra štiri leta.Prvič ko sem potreboval čisto navaden praven nasvet je bilo po treh letih zavarovanje.Šlo se je da mi je MNZ po samo zahtevi za pojasnilo kar sprožilo upravni postopek brez izpolnjenega upravnega obrazca,podpisa,mojih podatkov......Seveda so mi na koncu poslali račun za opravljen postopek,ki ga tudi po zakonu sploh sprožil nisem.Pa sem se obrnil na Arag.Dali so mi odvetnika da te šokira.Zaspan utrujen nezainteresiran neurejen.Ni ga sploh nič zanimalo,ni pogledal ne dokumentov pa samo stalno ponavljal je da bi formular moral izpolniti in podpisati.Mislim da to ni bil način.Ko sem Aragu omenil je bil še večji šok ko so tega odvetnika začeli hvaliti na vse pretege.Pravnega nasveta pa nobenega,bolj je bil tiste vrste ki ga dobiš od pivskih bratov v gostilni.

Drugič je bilo pred kratkim ko sem dobil v roke dopis ministrstva in ker sem zakon prebral mi je bilo takoj jasno da kršijo zakon in to točno po katerih členih.Odvetnica ki so mi jo dodelili je po sestanku dejala da tega zakona ne pozna in da ga mora prej prebrati.Za dopis sem imel 8dni časa da sprožim upravni spor.Po enem tednu sem jo klical pa je rekla da še ni prebrala zakona in ga bo drug teden,drug teden spet isti odgovor.Sedaj je minilo že tri mesece pa še vedno nobenega odgovora.Ko sem omenil da pri njihovih odvetnikih nisem že dvakrat dobil niti najmanjšega pravnega nasveta se je vodja oddelka razjezila in me začela napadati da imam ful veliko očitkov.

Se pravi če poleg kršenja pravic želite še dodatne težave je zavarovanje Arag pravo za vas.Razen mogoče če ste v žlahti s kom iz uprave.

Poleg tega po dopisu ki so mi ga poslali iz Araga tožbe v upravnih sporih sploh ne pokrivajo,poleg tega naj ne bi podpirali tožb katere bi sami vložili,pač pa samo tiste v katerih nekdo drug toži vas,torej tiste reklame s katerimi vas vabijo da vas bodo zaščitili tudi pred hrupom sosedov ipd.ne držijo in to nobena od njih saj vas po logiki njihovega dopisa mora nekdo drug tožiti.Vsaj tak odgovor sem jaz dobil.

Kar se tiče kazenskih ovadb vam spet ne pomagajo razen v primeru če nekdo toži vas.

Zavarovanje je najbolj nekoristna stvar kar jih lahko imate.

Odvetniki so očitno zelo slabi,najbrž še slabši ko vidijo da prihajate z Aragovo polico.Skopirajo jo potem se pa vse konča.

Stvar sem skenslal in se počutim boljše.Žal mi je sicer da sem se dal nategniti vendar se vsaj ne bom pustil še naprej.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 395
  • Avtomobil: BMW logicno

Ja uporabnik Pamashina se je samo zato registriral na našem forumu, da sedaj pljuva čez Arag. 

Ne rečem, nič morda ima prav, samo, da se je samo za to registriral me pa navdaja z dvomom. 

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 231

V vsakem primeru je to omejena zadeva. Samo ce tebe kdo tozi ali preganja ti placajo odvetnika pa se to prej presodijo ce je smiselno.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

V vsakem primeru je to omejena zadeva. Samo ce tebe kdo tozi ali preganja ti placajo odvetnika pa se to prej presodijo ce je smiselno.

Pri sporih s podjetji ti krijejo prvi posvet in en dopis (če smatrajo, da je to upravičeno/smiselno glede na ugotovljeno iz razgovora), tudi če ti sprožiš postopek. Vsaj moje izkušnje do sedaj so bile take.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 231

Aha to je mozno. Je treba natancno prebrat pogoje.
Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 878
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Mi smo to imeli na podjetju, po končanem primeru (delovnopravni spor) so nam bp pokrili par tisočakov stroškov. Nam se je splačalo...

Prikaži več možnosti