Skoči na vsebino

Legalizacija marihuane: DA ali NE?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
549 odgovorov v temi

Anketa: Ste za legalizacijo marihuane v Sloveniji? (381 uporabnikov je oddalo svoj glas)

Ste za legalizacijo marihuane v Sloveniji?

1. Da (250 glasov [65.10%])

Delež glasov: 65.10%

2. Ne (80 glasov [20.83%])

Delež glasov: 20.83%

3. Vseeno mi je (54 glasov [14.06%])

Delež glasov: 14.06%

Glasuj Gostje ne morejo glasovati
Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 68 779
  • Avtomobil: E46 325i

V nekaterih državah v USA so se odločili legalizirat vzgojo konoplje in posest marihuane za lastne potrebe. Kakšen je vaš pogled na to? Bi tudi v EU morali it po tej poti? Je hinavstvo, da je v večini držav alkohol legalen, marihuana ne, kljub temu, da oboje močno zasvoji uživalca? Kakšen bi bil prihodek od tega za državo?

Colorado, Washington first states to legalize recreational pot

http://www.reuters.c...E8A602D20121107

Colorado and Washington became the first U.S. states to legalize the possession and sale of marijuana for recreational use on Tuesday in defiance of federal law, setting the stage for a possible showdown with the Obama administration.

http://money.msn.com...s-billions.aspx

In a 2010 study, Miron, a senior lecturer in economics at Harvard and a senior fellow at the libertarian Cato Institute, said legalizing marijuana nationwide would save about $8.7 billion a year in law-enforcement costs.

What are those costs? About 750,000 people are arrested nationwide for marijuana possession annually. Those arrests -- and expenses related to them -- could vanish. Ditto for jail time. So could the time spent on most court cases involving marijuana, Miron says.
Chopping costs is only part of the equation, though. Harvard's Miron also estimates that state, local and federal governments could collect about $8.7 billion annually in revenue if marijuana was "taxed at rates comparable to those on alcohol and tobacco."

Še en dober dokumentarec o marihuani :ok2

The Union - The Business Behind Getting High

http://s1.reutersmed...r=CBRE8A606AN00
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 993
  • Avtomobil: F10

vse droge bi morali legalizirat ne samo marihuane. Samo tako lahko imaš pregled nad porabo in uničiš črni trg (če maš pametne cene). Pobrani davki pa bi bili več kot dobrodošli v zdravstveno blagajno.

Marjana.... ob zmerni uporabi je vse ok, ko pa to preraste v vsakodnevno kajenje in traja, traja pa spremeni človeka, čeprav si kadilci ne priznajo.
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Dreamliner
Dreamliner

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 859
  • Avtomobil: E39, E90

jaz sem proti. pa bom čist konkretno povedal zakaj:

ljudje v moji neposredni okolici (soroniki) so/še vedno uživajo konopljo. z leti zadeva začne tako škodovati, da enostavno spere možgane. ti ljudje nimajo več razsodnega uma. pa da ni to samo moja izmišljotina, lahko povem, da so bili tudi na zdravljenju pri psihiatru.

razumem, da zadeva sama po sebi ni škodljiva. vendar mislim, da imamo dovolj legalnih drog in nam ni potrebno tolerirati še novih. tisti ljudje, ki niso razsodni, vsaj dostopa do teh stvari nimajo. pojdite malo po kakšnih vaseh, pa poglejte, kaj se dogaja z mladino, ki privleče ganđo iz ljubljane... cele dneve se zakaja.

sem proti in vem zakaj. jebeš davke. dokler bo kdo, da bo delal, bojo tudi davki.

pa ne nas prosim primerjat z nizozemsko. pri nas je večji dele neodgovornih ljudi, ki bi drogo zlorabili v neskončnost.
Prikaži več možnosti
    • duhec in branevrankar uporabnikom je všeč to sporočilo

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

...

pa ne nas prosim primerjat z nizozemsko. pri nas je večji dele neodgovornih ljudi, ki bi drogo zlorabili v neskončnost.

Samo potem bi po tej logiki tudi pijančevali vsi po vrsti, pa se tej razvadi (odvisnosti) ravno tolk ljudi spet ne vdaja redno.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 329
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Samo potem bi po tej logiki tudi pijančevali vsi po vrsti, pa se tej razvadi (odvisnosti) ravno tolk ljudi spet ne vdaja redno.

Že tako imamo preveč pijancev. V Evropi smo baje v samem vrhu pri tem.
Prikaži več možnosti

Dreamliner
Dreamliner

BMW fanatik

• Uporabnik

redno? folk je pijan vsak dan! eni si ne znajo predstavljat dneva brez kozarca vina (preveč).
dejstvo je, da slovenski narod ni razsoden narod in da ne zna brzdati samega sebe. jaz vem, kje je moja meja pri pijači. vprašanje pa je, koliko je takih.

marihuana je droga, ki pomirja. me zanima, kako bi bilo s storilnostjo, če bi začel narod kaditi marihuano.
pa še to: ljduje imajo že tako zamegljen um. bombandiranje z vseh strani, stres, pristisk, itd. potem pa še malo drogice, da ja ne bo nihče več mogel razmišljati trezno.
dejstvo je, da so droge vedno bile in vedno bojo. ampak prost dostop do opojnih substanc, ki povzročijo resne posledice mentalnemu zravju pa ne smejo biti širše dostopne.
Prikaži več možnosti

denis e36
denis e36

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 184
  • Avtomobil: F10 LCI

redno? folk je pijan vsak dan! eni si ne znajo predstavljat dneva brez kozarca vina (preveč).
dejstvo je, da slovenski narod ni razsoden narod in da ne zna brzdati samega sebe. jaz vem, kje je moja meja pri pijači. vprašanje pa je, koliko je takih.

marihuana je droga, ki pomirja. me zanima, kako bi bilo s storilnostjo, če bi začel narod kaditi marihuano.
pa še to: ljduje imajo že tako zamegljen um. bombandiranje z vseh strani, stres, pristisk, itd. potem pa še malo drogice, da ja ne bo nihče več mogel razmišljati trezno.

sexalo bi se nam za vse živo....:-D :-D :-D Saj to nebi bilo slabo gleda na to kako nas j..e država..
Prikaži več možnosti
    • leonT je všeč

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

Legalizacija JA, konoplja je uporabna v različne namene (tekstil, gradbeništvo, medicina...), legalizacija bo prinesla več svobode, interesa in posledično investicij v predelovalno tehnologijo (katera je sedaj redka in draga).
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

salesky
salesky

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 488
  • Avtomobil: e91 318d

jaz sem proti. pa bom čist konkretno povedal zakaj:

ljudje v moji neposredni okolici (soroniki) so/še vedno uživajo konopljo. z leti zadeva začne tako škodovati, da enostavno spere možgane. ti ljudje nimajo več razsodnega uma. pa da ni to samo moja izmišljotina, lahko povem, da so bili tudi na zdravljenju pri psihiatru.

razumem, da zadeva sama po sebi ni škodljiva. vendar mislim, da imamo dovolj legalnih drog in nam ni potrebno tolerirati še novih. tisti ljudje, ki niso razsodni, vsaj dostopa do teh stvari nimajo. pojdite malo po kakšnih vaseh, pa poglejte, kaj se dogaja z mladino, ki privleče ganđo iz ljubljane... cele dneve se zakaja.

sem proti in vem zakaj. jebeš davke. dokler bo kdo, da bo delal, bojo tudi davki.

Veš kako je to...vsaka stvar v prevelikih količinah škoduje...tudi voda.

Prav tako (verjetno še bolj) je škodljiv alkohol pa to še ne pomeni da ga vsi nonstop pijemo in zlorabljamo. Vedno pa obstaja določen procent ljudi, ki bo zadevo zlorabil in s tem sebi/drugim s tem škodoval. Po mojem bi morali legalizirat za ljudi nad 18 let (kot čiki, alkohol) in omejit kajenje na javnih površinah (meni ta dim nenormalno smrdi).

Mojih 5min. :)

PS: ne kadim :)
Prikaži več možnosti

e30 diamantschwarz
e30 diamantschwarz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 734
  • Avtomobil: '96 felicia 1.9, '86 320i

vse droge bi morali legalizirat ne samo marihuane. Samo tako lahko imaš pregled nad porabo in uničiš črni trg (če maš pametne cene). Pobrani davki pa bi bili več kot dobrodošli v zdravstveno blagajno.

Marjana.... ob zmerni uporabi je vse ok, ko pa to preraste v vsakodnevno kajenje in traja, traja pa spremeni človeka, čeprav si kadilci ne priznajo.

truth! vsak posameznik je odgovoren zase-ko je polnoleten seveda, do vsake vrste drog pa prideš če hočeš ne glede na to ali je prepovedana ali dovoljena. sam sem vsaj za dekriminalizacijo da ti krimiči ne težijo če maš gram zase v žepu oz. neko količino ki ni za prodajat. po drugi strani pa vprašanje kakšna bi bla kvaliteta trave če bi država to mela pod kontrolo... osebno prisegam na domačico vzgojeno zunaj, ne pa skunk izpod lučk-ta je gojen izključno za to da te butne k svina in da zraste velik gor. primerjava za to je men osebno kot kupljen paradajz proti vrtnem, domačim paradajzom. prvi je lep, velik, čisto zdrav...okus proti domačim je pa podn.
torej, če bo kdaj referendum o dekriminalizaciji/legalizaciji trave, grem glasovat za spremembo:cikpavzadejstvo je da bi mela država od tega kar precej miljonov v blagajni, saj so cene ubitačne(10g trave ca 40-60e, ko so bli tolarji si pa za 3000-5000sit dal za 10g)
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Legalizacija JA, konoplja je uporabna v različne namene (tekstil, gradbeništvo, medicina...), legalizacija bo prinesla več svobode, interesa in posledično investicij v predelovalno tehnologijo (katera je sedaj redka in draga).

Konopelj je več vrst .. in iz te, ki zadane, ne delajo štrikov :laugh Industrijsko pa lahko rediš tudi pri nas. ;)
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

e30 diamantschwarz
e30 diamantschwarz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 734
  • Avtomobil: '96 felicia 1.9, '86 320i

dreamliner: pa ne nas prosim primerjat z nizozemsko. pri nas je večji dele neodgovornih ljudi, ki bi drogo zlorabili v neskončnost

Na nizozemskem imajo velik problem tudi s trdo drogo ki je prepovedana. to pa zato ker je najbolj rizični skupini(beri mladostniki med odraščanjem in pred polnoletnostjo) vedno bilo, je in vedno bo najbolj privlačno tisto kar je prepovedano. no limits for curiosity
Prikaži več možnosti

Hertz
Hertz

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 249
  • Avtomobil: FWD

Za kajenje in zadevanje sem PROTI, ker zadeva ob daljši uporabi/zlorabi škodi posameznikom in njihovim družinam :vbit V zdravstvene in industrijske namene pa sem absolutno ZA, ker ima rastlina ogromen potencial. Je pa res, da bi ob legalizaciji črni trg praktično izginil oziroma bi se t.i. "dilerčki" s tem začeli ukvarjati profesionalno. :laugh

Lp Hertz
So here I am in the Internet Cafe with the biggest fucking nigger I've ever seen reading every word I ty
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

Konopelj je več vrst .. in iz te, ki zadane, ne delajo štrikov :laugh Industrijsko pa lahko rediš tudi pri nas. ;)

Tako je, tista ki zadane je za medicinsko uporabo... Industrijsko že lahko gojiš, a je stvar ekonomična šele pri zelo velikih nasadih. Trg ni razvit in malemu pridelovalcu se zadeva ne splača, ker nima kam prodati ali dati v predelavo.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Dreamliner
Dreamliner

BMW fanatik

• Uporabnik

sem absolutno "za" industrijsko konopljo, da ne bo pomote.

ne podpiram pa legalizacije drog.
tisti, ki bo hotel kadit konopljo, bo vrgel 3-4 semena spomladi, jeseni bo imel lepo žetev domače robe in jo bo imel dovolj za celo leto. imam kar nekaj kolegov policistov pa vem, da še nikogar niso zaprli, če je imel par sadik doma na vrtu. tisti tip, ki so ga pa zaprli v prekmurju, je pa izzival.
to je ravno tako, kot z gay porokami. če sem gay in sem gay zaradi sebe in ker tako čutim, mi je vseeno, kakšni zakoni bodo obstajali.
če kadim travo, jo kadim zaradi sebe in mi je vseeno, kdo ima dobiček od tega.
če pa vam je v prvi vrsti, kdo bo imel dobiček od marihuane in ostalih drog, ste pa prekleto kratkovidni.
toleranca do kanabisa je tako velika, da samo tisti, ki se ukvarjajo profesionalno s preprodajo in/ali vzgojo, so kriminalizirani in obravnavani na sodišču. pozna kdo koga, ki je bil pravnomočno obsojen zaradi enega zvitka? jaz ne.
kdo je imel probleme z zakoni in konopljo? tisti, ki se je kazal... "kdor ga je kazal, so mu ga odrezali". tisti, ki si ga je pa zvil doma, med 4mi stenami, ni pa še nikoli imel problemov.
Prikaži več možnosti

klemen161
klemen161

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 722
  • Avtomobil: e39 touring

Objavljena slika

jaz sem za legalizacijo! :laugh

če bi vi okusili meso od zajca, ki je bil fotran z marihuano bi tudi bili za :hipi :peace
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 001

Sem proti.

1. Ker je to droga (skunk, cookiji, shit, ....)
2. Ker na dolgi rok ljudje ratajo debilni (videl že veliko teh primerov, nič več ni iz ljudi, ki kadijo, samo bluzijo, pameti bolj malo ostane, pa tudi spremenijo se precej)
3. Ker je škodljiva za zdravje (izkušnje tudi iz prve roke)
4. Varnost v prometu
...
Prikaži več možnosti

robi 328i
robi 328i

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 014
  • Avtomobil: E30 M50B25.E30M60,E36,E46

Echo,vse to kar si naštel se itak že dogaja,je legalizirana al pa ne....
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Uhec
Uhec

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 130
  • Avtomobil: 16V

Sem proti.

2. Ker na dolgi rok ljudje ratajo debilni (videl že veliko teh primerov, nič več ni iz ljudi, ki kadijo, samo bluzijo, pameti bolj malo ostane, pa tudi spremenijo se precej)
4. Varnost v prometu
...

Sploh drugaObjavljena slika

Lep primer ljudi, ki kadijo marihuano. Obnašanje enako tema dvema lojema.
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 098
  • Avtomobil: star

Sem proti.

4. Varnost v prometu
...

:ok

tudi jst sem proti zaradi enakih razlogov samo si me prehitel pa lepše si napisal... @robi potem bi takih tičev blo še več... tisti ki kadijo sploh tisti ki delajo samo to cele dneve iz njih ni dobesedno nič. tipa ga kaj uprašaš te sam gleda in se smeje ku en debil, nobene volje nima za nič, nič se jim neda, nima nobenga cilja... važno da se ga poči in to je to...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti