Skoči na vsebino

E46 M3 - Part VI

* * * * - 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
3979 odgovorov v temi
LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 695
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Lahko ga dobiš, samo ga je treba iskat v Anglijo in predelat volan, kar pa je pri E36 pis of kejk. Tam so lepi primerki še vedno tudi po manj kot 10k eur, preračunano iz funtov. Evo, tule je primer:

https://www.autotrad...ius=1500&page=2

Jerry, daj no... ne začenjaj spet... dodaj DMV, homologacijo, stroške predelave... na koliko pridemo? in kdaj bo avto na cesti?

Sicer mi pa ni jasno, zakaj se, v temi o E46, že nekaj strani govori o E36 :napaka

Urejal LEO37, 24.03.2020, 14:35.

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 378
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Jerry, daj no... ne začenjaj spet... dodaj DMV, homologacijo, stroške predelave... na koliko pridemo? in kdaj bo avto na cesti?

Sicer mi pa ni jasno, zakaj se, v temi o E46, že nekaj strani govori o E36 :napaka

Določenim stroškom se da izognit, več pa o tem ne bom govoril. 

Če te moti da se v temi o E46 pogovarjamo o E36, imaš spodaj gumb za prijavo posta moderatorjem, prosi jih da zadnje poste premaknejo v pravo temo in bo vse OK.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 335
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Na mobile.de imajo vsi E36 cabrii nižje cene od coupejev. Vsaj kakšna dva meseca nazaj so jih še imeli, ko sem nazadnje gledal. Tako da če se ni kaj močno postavilo na glavo v kratkem času, je še vedno enako.

Cabrio pomeni tudi manj togo karoserijo, večjo težo, napihovanje strehe in hrup pri visokih hitrostih. Dvomim, da bi večina rajši kupila M3 cabria, ker to pač ni avto, ki bi ga kdo iskal za počasno kruzanje s spuščeno streho. Sam sigurno cabria niti povohal ne bi, če bi si že lahko privoščil ta luksuz, da bi kupoval M3-ko.

Drugače poceni je, ne rečem, da ni tudi za cabria. Itak so vsi rabljeni avtomobili tam smešno poceni. Ni pa tam Kalifornija, imajo avtomobili iz UK kar pogosto gnilobo zaradi vlažnega podnebja.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Na mobile.de imajo vsi E36 cabrii nižje cene od coupejev. Vsaj kakšna dva meseca nazaj so jih še imeli, ko sem nazadnje gledal. Tako da če se ni kaj močno postavilo na glavo v kratkem času, je še vedno enako.

Cabrio pomeni tudi manj togo karoserijo, večjo težo, napihovanje strehe in hrup pri visokih hitrostih. Dvomim, da bi večina rajši kupila M3 cabria, ker to pač ni avto, ki bi ga kdo iskal za počasno kruzanje s spuščeno streho. Sam sigurno cabria niti povohal ne bi, če bi si že lahko privoščil ta luksuz, da bi kupoval M3-ko.

Drugače poceni je, ne rečem, da ni tudi za cabria. Itak so vsi rabljeni avtomobili tam smešno poceni. Ni pa tam Kalifornija, imajo avtomobili iz UK kar pogosto gnilobo zaradi vlažnega podnebja.

Jaz bi pa za oldija izbral ravno kabrioleta, oziroma ga bom.

S stanjem pleha avtomobilov iz Anglije sem seznanjen, ampak si odkrito rečeno ne upam odpirat debate o tem s tabo, zato raje ne bom nič rekel. 

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

INIESTA
INIESTA

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 439
  • Avtomobil: wardburg

Jaz sem mel oba in ko ga bom spet kupoval za drugi avto bom vzel kabrio ker mi je top avto.
Takrat sem ga prodal zaradi naraščaja.
Če bi bil danes v tistih časih bi si rajš kj za zravn uzel pa cabriota obdržal
Prikaži več možnosti

auto23
auto23
  • Uporabnik
  • Sporočil: 56
  • Avtomobil: E46 Cabrio 2001, FX45,

Zadevo se da z lahkoto vozit pod 10l/100km kar ni veliko oz. požrešno.. Ostalo se mi tudi ne zdi toliko ekstra dražje od trenutnih aktualnih autov

Tu se pa ne strinjam. Takšen avto je zelo težko voziti pod 10l/100km. Avto te sili da ga pritiskaš in če se že voziš z njim potem je prav da se pelješ tako kot takšen avto pričakuje od tebe. Verjemi mi, med drugim si lastim tudi Infiniti FX45, 4,5L V8, 320KM. Lahko se ga teoretično vozi tudi z 10l/100km ampak dejansko to ne gre. Povprečna poraba cca 17-18 litrov. Je pa zmeraj užitek ko daš gasa... 

Prikaži več možnosti

auto23
auto23
  • Uporabnik
  • Sporočil: 56
  • Avtomobil: E46 Cabrio 2001, FX45,

Jaz bi pa za oldija izbral ravno kabrioleta, oziroma ga bom.

S stanjem pleha avtomobilov iz Anglije sem seznanjen, ampak si odkrito rečeno ne upam odpirat debate o tem s tabo, zato raje ne bom nič rekel. 

Edino pravilno. Se strinjam da je vožnja z kabrioletom poseben občutek. Ko ga spomladi spet registriraš in natakneš tablice je ravno tako kot da postaviš motor iz garaže. Je pa res da je dober in vzdrževan primerek popolnoma brez rje težko najti. Pa naj gre za M3 ali pa kakšnega drugega šestaka. Važno da je šestak, za "crujzanje" in uživanje je važno samo da je šestak in bencinar. Jaz si lastim takšnega in če hočeš da je avto v top stanju gre notri po nakupu še kar precej vijolic... Tudi če že kupiš dobro osnovo.

Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 230

Fak, js sm nor na E36 model, sam za 25 jurjev pa no way, da to kupim. Tak denar je vreden samo Z3m Coupe, ki je totalno boljsi experience kot M3 :).

Ti pa vidim da si zaljubljen v z3q. Z3MQ sem pa modrega ravno 1 teden nazaj videl na cesti tko da ga ima pomojem ze vsaj zadnjih 10 let isti lastnik

Sicer bo pa zgleda tisti z3m roadster iz avto neta ki je gor ze 5 let pocasi lahko ze prodan za tistih magicnih 25keur glede na rast cen vsega starega pleha zadnje case

Urejal RALLIART, 24.03.2020, 17:52.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Sicer bo pa zgleda tisti z3m roadster iz avto neta ki je gor ze 5 let pocasi lahko ze prodan za tistih magicnih 25keur glede na rast cen vsega starega pleha zadnje case

Tisti se tako dolgo prodaja zato ker je USA model in ima čisto drugačen motor kot evropski M3/Z3M. Pa menda ne boš rekel, da tega nisi vedel?

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 230

Tisti se tako dolgo prodaja zato ker je USA model in ima čisto drugačen motor kot evropski M3/Z3M. Pa menda ne boš rekel, da tega nisi vedel?

Aja ne nisem razmisljal o tem ceprav vem da imajo amerikanosi svohnejse motorje. Skratka na rast cen se bo zgleda tud ta za 25ker prodal prej ko slej

Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 984
  • Avtomobil: Bmw 330d

Lahko ga dobiš, samo ga je treba iskat v Anglijo in predelat volan, kar pa je pri E36 pis of kejk. Tam so lepi primerki še vedno tudi po manj kot 10k eur, preračunano iz funtov. Evo, tule je primer:

https://www.autotrad...ius=1500&page=2

Woow kakšna barva, lep u pm.. Prehud.
Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 106
  • Avtomobil: e24 635csi

Tu se pa ne strinjam. Takšen avto je zelo težko voziti pod 10l/100km. Avto te sili da ga pritiskaš in če se že voziš z njim potem je prav da se pelješ tako kot takšen avto pričakuje od tebe. Verjemi mi, med drugim si lastim tudi Infiniti FX45, 4,5L V8, 320KM. Lahko se ga teoretično vozi tudi z 10l/100km ampak dejansko to ne gre. Povprečna poraba cca 17-18 litrov. Je pa zmeraj užitek ko daš gasa... 

To je pač tvoj stil vožnje. Družinski kolega ga je vozil z 9.2l povprečno po računalniku

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 032
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Jerry, kolk pride ca konverzija na LHD za e36 oz e46m3?
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 426
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

ah saj zdaj k maš dnar, boš pa ja kupil takega M-a ki je že v osnovi samo tankaj i vozi ;) Jaz nekako nisem za take predelave volana, k bo vedno sestavljanka in ne bo isto. 

Urejal Taucher, 24.03.2020, 19:56.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer R. Händler

Prikaži več možnosti

Kongo
Kongo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 363

1-3k odvisno kok se znajdes  :)

:mznak

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 032
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Za ugodno kupit mora bolecina trajat neki casa.
Prikaži več možnosti

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 132
  • Avtomobil: 2x OOOO | \X/ | ⚡

Pozdravljen,

ne morem, da se nebi oglasil. Kar se slo avtošporta tiče, nas je nekaj zanesenjakov, ki delamo praktično ves svoj prosti čas voluntersko (torej brez 1 eur plačila) v dobrobit športa po svojih močeh , pomagamo organizatorjem s pokroviteljstvi, vključevanjem v tuja prvenstva, pomoči pri organizaciji, izobraževanjem sodnikov, voznikov itd. Avtošport je veliko več, kot samo to, kar vidiš na sami prireditvi ali pa to, kar se kak dirkač misli, da bi moralo biti drugače. Avtošport je vodstvo AŠ2005, preko 100 društev, preko 300 športnih funkcionarjev in preko 400 voznikov.Pa še da ne bo pomote, Zveza za avtošport Slovenije AŠ2005 ima svoje organe za odločanje, posameznik ne sprejema nikakršnih odločitev, niti jaz kot izvršni direktor ne. Zgolj v vednost, če te pa zanima delo na zvezi pod zgoraj naštetimi pogoji pa vsekakor vabljen.

Aleš, hvala za povabilo, sem v zadnjih 25letih tudi na kaki dirki pomagal organizatorjem, da so izpeljali prireditev. Kako tudi odpeljal in organiziral. Poglavje z organizacijo avtošport dogodkov/prvenstev sem zaključil pred leti in ga ne bom ponovno odpiral, me je minila donkihotovska zagnanost. Raje tu in tam prosti čas usmerim v dogodek za dušo, imam(o) več od tega.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Aja ne nisem razmisljal o tem ceprav vem da imajo amerikanosi svohnejse motorje. Skratka na rast cen se bo zgleda tud ta za 25ker prodal prej ko slej

To je pri tem avtu ključno. Ne bo se prodal za 25 niti približno, ker se že predolgo svaljka po netu. In zdaj smo že v recesiji, tako da na to ceno lahko kar pozabi.

Woow kakšna barva, lep u pm.. Prehud.

Se strinjam, meni je tudi všeč  :ok2

Za E36 1000 do 1500 eur, za E46 pa tam nekje okoli 2000, +/- par 100 eur. Odvisno kako natančno hočeš imet narejeno, če želiš res v nulo raje računaj še ene 500 eur gor. 

Jaz nekako nisem za take predelave volana, k bo vedno sestavljanka in ne bo isto. 

Kaj pa ne bo isto? Če dela taprava ekipa, ne boš ne videl in ne čutil razlike, dokler ne preveriš VIN.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 335
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

dokler ne preveriš VIN.

Ampak to zna marsikoga motit, nenazadnje tudi predelan in z vsemi dajatvami ni ravno poceni na koncu.

Pač odvisno ali se ti gre zgolj za to, da boš imel avto za lasten užitek, ali da boš imel "brezmadežen" primerek.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ampak to zna marsikoga motit, nenazadnje tudi predelan in z vsemi dajatvami ni ravno poceni na koncu.

Pač odvisno ali se ti gre zgolj za to, da boš imel avto za lasten užitek, ali da boš imel "brezmadežen" primerek.

Definitivno. Ampak če je avto res lep se vedno proda, saj se tudi kompletno restavrirani prodajo, pa so lahko sestavljeni iz 10 različnih. Samo lep mora bit in narejen v piko, pa 500 slik mora bit priloženih zraven kot fotodokumentacija obnove, potem prodaja ni več vprašanje. Avto brez zgodovine in brez dokumentacije se pa ne bo nikoli prodal, oziroma težko  :)

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.