Skoči na vsebino

Vgradnja aftermarket nadomestnih delov v vašo E30 (mnenja, izkušnje, predlogi)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
69 odgovorov v temi
Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 717
  • Avtomobil: R4,R6,V8

moj komplet ni ATP ampak ATEC GERMANY

http://www.adverts.i...one-set/1872300

To je eno in isto :ok
LP Pirc
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 665
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

PRIMER (dejanski):

a) ATP
b) prednje roke s seleni (bumerangi) L+D
c) cca. 60 €/par
d) po manj kot 20.000 prevoženih kilometrih sta oba kosa za v smeti. Popokane gumice na končnikih, velika zračnost in posledično "pokanje" v podvozju
e) firbec me je matral in sem poiskusil, a napake ne bom ponovil! Z določenimi drugimi deli tega proizvajalca so imeli znani dobre izkušnje,...

Pozivam deležnike v tej temi, naj tema ne preraste v večni kreg glede originalnih in aftermarket nadomestnih delov!

....kaj naj rečem....sem ti rekel:blackeye,kar se pa TRW-ja tiče,bom pa rekel takole....za ventile pravijo da so med boljšimi,ta zavore,da so jajc,za podvozje je pa TIN edini,ki je pohvalil do sedaj...ampak to je vse rekla kazala.....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

DD-B
DD-B

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 730
  • Avtomobil: A6 3.0 TDI, BiTu

Čez zimo delam malo ''upgrade'' za mojo zverino pa sem si omislil diske proizvajalca EBC. Glede na teste naj bi se super obnesli - sploh v kombinaciji z red stuff ploščicami.
Kako se bodo obnesli poročam ko probam
http://www.horsepowe...s_Sport_Slotted
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 415
  • Avtomobil: E30

Hay!

....kaj naj rečem....sem ti rekel:blackeye,kar se pa TRW-ja tiče,bom pa rekel takole....za ventile pravijo da so med boljšimi,ta zavore,da so jajc,za podvozje je pa TIN edini,ki je pohvalil do sedaj...ampak to je vse rekla kazala.....

lp

joda

Po bitki so vsi generali...

Poleg teh "izjav", imaš še kak konkreten predlog za primer končnikov prednjih rok (morda kak Mayle HD)?
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 415
  • Avtomobil: E30

Čez zimo delam malo ''upgrade'' za mojo zverino pa sem si omislil diske proizvajalca EBC. Glede na teste naj bi se super obnesli - sploh v kombinaciji z red stuff ploščicami.
Kako se bodo obnesli poročam ko probam
http://www.horsepowe...s_Sport_Slotted

V serijski dimenziji (260x22) ali kaj "jačega"?
Prikaži več možnosti

ales.
ales.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 798
  • Avtomobil: BMW

ebc je dobra zadeva
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 356
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Hay!

lp

joda

S trw zavornim materialom imam tudi jaz slabe izkušnje.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Po bitki so vsi generali...

Poleg teh "izjav", imaš še kak konkreten predlog za primer končnikov prednjih rok (morda kak Mayle HD)?

...sem povedal tik pred bitko in prodal že nabavljene topove in jih zamenjal za haubice:cool

...za Mayle HD še nisem slišal pritožb,nimam pa svojih izkušenj z njim...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Mayle HD imam in zaenkrat delujejo odlicno :ok
Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 337
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

Hay!

lp

joda

Da ne boste tako skeptični,TRW ni neka kikiriki znamka,ampak ena največjih proizvajalk delov za avtomobilsko industrijo...med vsem tem se najdejo tudi prvogradni materijal in glej ga zlomka,tudi za bmw delajo pri trw ogromno delov...

tole si mal oglejte kaj vse delajo....

ga ni avta na cesti da nima vsaj 5% delov proizvajalca trw....

Urejal TIN, 19.12.2012, 01:46.

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik

Če pa tole ne pove zadosti o kvaliteti potem pa ne vem...

TRW Automotive je eden največjih svetovnih dobaviteljev avtomobilskih delov je ena izmed največjih finančnih izvajalcev v industriji, 2011 prodajo $ 16200000000. TRW oskrbuje več kot 40 velikih proizvajalcev vozil in 250 IMENI. Podjetje proizvaja napredne aktivne sisteme zaviranja, krmiljenje in vzmetenje ter prefinjene varnostni sistemi oseb v vozilu, vključno z zračnimi blazinami, varnostnimi pasovi in ​​volanov. TRW ima več kot 60.000 zaposlenih v več kot 185 mestih v vsakem vozilu, ki proizvajajo regije po svetu.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Da ne boste tako skeptični,TRW ni neka kikiriki znamka,ampak ena največjih proizvajalk delov za avtomobilsko industrijo...med vsem tem se najdejo tudi prvogradni materijal in glej ga zlomka,tudi za bmw delajo pri trw ogromno delov...

tole si mal oglejte kaj vse delajo....

ga ni avta na cesti da nima vsaj 5% delov proizvajalca trw....

:-D :-D :-D....dobro poznam TRW,no vsaj mislim,da ga:blabla...in je premium znamka za motorne dele in podobno:ok,je pa velik jajc pri zavorah (? če jih sploh delajo,ali jih dela nekdo drug in nato samo odtisnejo ime firme gor) in pa pri gibljivih delih podvozja...

...no moj avto ima 4 ventile od TRW-ja:ok2

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

:-D :-D :-D....dobro poznam TRW,no vsaj mislim,da ga:blabla...in je premium znamka za motorne dele in podobno:ok,je pa velik jajc pri zavorah (? če jih sploh delajo,ali jih dela nekdo drug in nato samo odtisnejo ime firme gor) in pa pri gibljivih delih podvozja...

...no moj avto ima 4 ventile od TRW-ja:ok2

lp

joda

čudno jaz kar sem zmontiral teh zavor ni bilo nikoli reklamacij pa tega je bilo ogromno...skoraj vsakodnevno trw diski ploščice...je pa res da so to po večini bili ljudje ki normalno vozijo....

tudi sam imam na svojem dizlu Trw diske v kombinaciji z textar ploščicami in je dostikrat moder disk:) pa še ni spustil duše dela zavora v piko....

Res pa je da še nisem zasledil kakšnih višjih serij zavor za bolj nore voznike:-D

skratka nikoli nisem imel pripomb nad trw
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

čudno jaz kar sem zmontiral teh zavor ni bilo nikoli reklamacij pa tega je bilo ogromno...skoraj vsakodnevno trw diski ploščice...je pa res da so to po večini bili ljudje ki normalno vozijo....

tudi sam imam na svojem dizlu Trw diske v kombinaciji z textar ploščicami in je dostikrat moder disk:) pa še ni spustil duše dela zavora v piko....

Res pa je da še nisem zasledil kakšnih višjih serij zavor za bolj nore voznike:-D

skratka nikoli nisem imel pripomb nad trw

...morda je čar ravno v kombinaciji z textar:ok2...sem na hitro pogledal na forum,če je kdo že kaj pisal o problemih z trw,pa sem našel ene par odgovorov,pa navajam samo tegale....

Nekaj renomiranih proizvajalcev ima za 2 do 3 € več po komadu že originalno pobarvane diske z sivo barvo in so na ta način zaščiteni proti rjavenju ( Jurid - diski z oznako xxxxxx JC na koncu in Zimmermann tudi ).

Trw oziroma Lucas ploščice se velikokrat rade lomijo v kosih- odstopa obloga- vsak mesec mi kdo prinese pokazat, lahko bi kdo rekel, da je to nevarno.

....morda je fora v tem,da ni OK,če je komplet od TRW-ja (ploščice so med mehkejšimi)...sam sem slišal že tudi dosti pripomb na omenjeno znamko izkušen z njihovimi zavorami pa nimam,ker sem se na podlagi kritik odločil takrat za kombinacijo Brembo/textar,pa še Lucas ime ni nikakor na potegne....pač moje kaprice

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Ducato 2.8 - ze 2x se mi je zgodilo, da je ploscica nekje sredi svoje obrabljenosti odstopila. Zdaj imam brembo komplet in gredo proti koncu pa ni tezav.

Volvo XC70 - hitro so zaceli trest diski, roba se skoraj ni bilo. Ker so bili se max, sem jih dal podrejat vendar so cez mesec spet tresli in sem jih menjal.

318ti - tresenje. Je pa res, da so bili ze precej na koncu (toda se znotraj toleranc).

Na kakega Cliota ali P206 od kake mamke se dam trw ker so najcenejsi od znenih znamk, drugace brembo ali zimmerman.

Verjamem pa da imajo dobro ostalo robo.
Prikaži več možnosti

MaTo~iS
MaTo~iS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 795
  • Avtomobil: E91,E30iS(MT2),Land Rover

no tole je zanimivo ... sam mam pa slabe izkušnje z brembo - so začeli trest po 1k km, jih reklamiram dobim nove in nič boljše... nato sem zamenjal za ate...

zimmerman ploščice me prav tako niso uspele prepričt..... so mi razpadle prvič ko sem jih bolj zagrel....:crazy

z ate in trw sem pa zadovoljen... nisem mel nikoli nobenih problemov, kljub temu da sem zavore že večkrat preveč zagrel :laugh

lp
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Brembo diske vzamem vedno t. i. Carbon
Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik

no tole je zanimivo ... sam mam pa slabe izkušnje z brembo - so začeli trest po 1k km, jih reklamiram dobim nove in nič boljše... nato sem zamenjal za ate...

zimmerman ploščice me prav tako niso uspele prepričt..... so mi razpadle prvič ko sem jih bolj zagrel....:crazy

z ate in trw sem pa zadovoljen... nisem mel nikoli nobenih problemov, kljub temu da sem zavore že večkrat preveč zagrel :laugh

lp

Evo,popolnoma enake izkušnje imam jaz:)
Prikaži več možnosti

schik
schik

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 249
  • Avtomobil: E39 530i LPG, E30 325i

Na treh avtih sem imel diske Brembo, na vseh treh so se predčasno menjali zaradi tresenja. S ploščicami Brembo pa nisem imel težav... S TRW in ATE pa nimam problemov, prav tako tudi ne z Delphi diski in ploščicami.
Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 840
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

Ima kdo kakšne izkušnje s Zimmermann diski?
LP, Uroš
Prikaži več možnosti