Skoči na vsebino

2001 E46 330xi LPG

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
157 odgovorov v temi
_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 836

Takole, pa je prisel cas da dobi tudi tale raketica svojo temo.

Nakup tega bisera je bil popolnoma nenacrtovan, ravno smo bili v nakupovanju enega avtomobila za boljo polovico, ko smo avto ze kupili (740i) se je pa nenadoma pojavil ta. V bistvu si nikoli nisem mislil, da si bom lastil E46, a tale je nekaj tako posebnega, da me je cisto prevzela. 330Xi@LPG.

Objavljena slika
(avto je bil opran en dan nazaj - zima:jok, "lepe" slike se pridejo)

To pove vse. Avto ima sanjsko srce, ze od nekaj si zelim lastiti avto z M54B30 in ce je ta motor v dokaj lahki agilni karoseriji v kombinaciji z rocnim menjalnikom kjer se prenasa moc na cesto preko stalnega stirikolesnega pogona je to blizu sanjskosti, kajne? Za piko na i pa poskrbi LPG, tako, da je tudi poskrbljeno za okolje in denarnico. Popoln paket. Da je pa avto od forumasa, ki lepo skrbi za avte, je pa samo pomenilo, da sem skocil prvi delavni dan na banko in na ogled. Avto je bil prodan takoj, roka, roka (le pridrzal sem si pravico, da zeni povem vtise o avtu in da se dokoncno odlociva skupaj, a vedel sem ze da je najin).

Da ne zacnem omenjat bez notranjost in sportne sedeze - kombinacija ki sem si jo ze zelo dolgo zelel(v bistvu oba) imeti v enem avtu. Avto kot tak je v zelo dobrem stanju, a delezen bo se veliko izboljsav, odpravljanja malenkosti, tudi kaksna licarija se bo zrihtala, kaksna preventiva ... Skratka spisek je dolg nekako eno A4 stran ...:eek

V to temo bom poskusal bolj pridno postat vse kar sem postoril na avtu, vem da v moji drugi temi o Sedmici, nisem bil tako vesten.

Skratka vse se zacne z novo vinjeto (prej je avto ni imel):

Objavljena slika

Kmalu bo sel na bolj ali manj elektronski wellness k mojstru za take zadeve. Kupil (oz. rezerviral) sem tudi ze letni komplet platisc, seveda original, kar je avto enkrat ze imel, ko je prisel iz tovarne - Style 44.

Verjetno vas kaj zanima o voznih obcutkih? Zame je avto "mala raketa", menjalnik je zelo sportno naravnan (beri: kratek) in tako je trilitrski agregat skoraj vseskozi v sportnih obratih (npr. AC 170 obrati na cca. 4000-4200rpm, ce ne se vec - z razliko od 7er kjer je vecinoma obratomer pod 2k rpm), tudi masino se lepo slisi - lepo rohni (pac avto nima zvocne zatesnitve Sedemke) in ce se dodam zanimiv obcutek stirikolesnega pogona (38:62 v prid zadnje osi) je sportni paket blizu popolnosti. Skratka popoln avto za sportne druzinske izlete!:ok

Se par slikic ... kot receno, potrudil sem bom, da bo ta tema tudi bogata s slikami!

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika
.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti
    • defasturias je všeč

daikini
daikini

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 761
  • Avtomobil: Audi A6 3.0 BiTDI

Lep stroj in seveda pravi motor in pogon :mljask
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 7 665
  • Avtomobil: 330xi

Bratranec od mojega :metalc :ok2

Super avtič, ga boš ohranil originalnega ali sledijo kakšne spremembe? Jaz sem jih svojemu privoščil kar nekaj :ok2
Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Bratranec od mojega :metalc :ok2

Super avtič, ga boš ohranil originalnega ali sledijo kakšne spremembe? Jaz sem jih svojemu privoščil kar nekaj :ok2

Res je ja! Imava res dve redkosti na SLO cestah.:ok

Avto bo ostal strogo original oz. v vsakem primeru v krogu kar je tovarna predvidela za E46. Ce si picajzl, imas ze znotraj tega veliko dela. Sploh, ce ti je cilj, da je avto tehnicno absolutno brezhiben in da je veliko preventivno urejeno/menjano/poservisirano.

Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

Jaz bi se naveličal, če ga ne bi spreminjal. Sicer so neopazne stvari (Eibach Pro kit, shortshifter, olajšal sem ga za 35kg, spomladi pa še 18", Bilstein B8 in custom izpušni sistem), ampak lahko rečem da je drugačen od ostalih :ok2

Manšete si že preveril? Rade se strgajo na temu modelu, če ne opaziš in ti voda spere mast nastane precej škode. Če avto nima odstranjenega clutch delay valve ventila, ti svetujem, da narediš tudi to, imel boš mehkejšo sklopko in boljši občutek bo pri speljevanju. Še nikomur, ki sem mu to svetoval, ni bilo žal :ok
Prikaži več možnosti

markog
markog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 739
  • Avtomobil: BMW e92, e91

Lep z pravo motorizacijo! O notranjosti pa niti nebom govoril ker je:mljask.....naj ti sluzi :)

Urejal markog, 21.12.2012, 06:10.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 757
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Jaz bi se naveličal, če ga ne bi spreminjal. Sicer so neopazne stvari (Eibach Pro kit, shortshifter, olajšal sem ga za 35kg, spomladi pa še 18", Bilstein B8 in custom izpušni sistem), ampak lahko rečem da je drugačen od ostalih :ok2

Manšete si že preveril? Rade se strgajo na temu modelu, če ne opaziš in ti voda spere mast nastane precej škode. Če avto nima odstranjenega clutch delay valve ventila, ti svetujem, da narediš tudi to, imel boš mehkejšo sklopko in boljši občutek bo pri speljevanju. Še nikomur, ki sem mu to svetoval, ni bilo žal :ok

In kateri amortizerji in fedri najbolj ''sedejo'' na E46. Kaj od Eibach-a in Bilstein-a?
Prikaži več možnosti

BMWMaN
BMWMaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 316
  • Avtomobil: Volvo

Odlična trojka:mljask srečno vožnjo:ok
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala vsem za lepe besede!:beer

Hvala za namige! Je slo vse na spisek.:laugh Sicer ima avto ze H&M vzmeti (in tako znizan), ceprav zelo mocno razmisljam, o rekonstruckciji v original stanje. Ce ima kdo kaksno idejo, kako to najboljse izvesti, prosim predloge. Torej katere vzmeti, kje, itd? Potem bodo tudi te vzmeti naprodaj, za en mali dnar.
Kako si pa olajsal avto za 35kg? Zakaj pa je sploh je tale cluch delay valve vgrajen?

Prikaži več možnosti

Gartner
Gartner

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 652
  • Avtomobil: VW

Welcome to X-familiy:ok2. Še en forumaš, ki komaj čaka zamete snega:laugh.

Lep voz z dobrim pedigrejem, uživaj z njim in lepo skrbi za njega:ok.

E36 318is -> E39 540i -> E38 740iA -> E46 330ci -> E46 320iT -> E46 330iT -> E91 330xi -> AR 159 2.2 JTS(WTF?!?) -> E39 528iAT -> Leon ST 1.4 TSI FR -> Golf 7 Variant 2.0 TDI DSG -> Passat B8 Variant 2.0 TDI

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Welcome to X-familiy:ok2. Še en forumaš, ki komaj čaka zamete snega:laugh.

Lep voz z dobrim pedigrejem, uživaj z njim in lepo skrbi za njega:ok.

Hvala! Ja res bi rad tale X sprobal v praksi, nekaj je sicer zacelo sneziti, a ne vem ce bo dovolj za dam z Xa dol cerado ... Namrec dokler ne bo imel svoje garaze ga skrbo vsak vecer dam "spat" pod cerado.

Prikaži več možnosti

Gartner
Gartner

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 652
  • Avtomobil: VW

Hvala! Ja res bi rad tale X sprobal v praksi, nekaj je sicer zacelo sneziti, a ne vem ce bo dovolj za dam z Xa dol cerado ... Namrec dokler ne bo imel svoje garaze ga skrbo vsak vecer dam "spat" pod cerado.

Malo ga le zapelji na sneg, da ga zdivjaš:laugh.

Samo se boš moral zapeljat v kakšne višje predele, po nižinah ne vem, če bo kaj snega, vsaj ne toliko, da boš konkretno v snegu. Pa bo potem avto lažje spal, ko ga boš zdivajl:laugh.

E36 318is -> E39 540i -> E38 740iA -> E46 330ci -> E46 320iT -> E46 330iT -> E91 330xi -> AR 159 2.2 JTS(WTF?!?) -> E39 528iAT -> Leon ST 1.4 TSI FR -> Golf 7 Variant 2.0 TDI DSG -> Passat B8 Variant 2.0 TDI

Prikaži več možnosti

Misto
Misto

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 296
  • Avtomobil: BMW e46 320dAT, e39 530dA

Madona, res dober paket športnosti in uživanja na cesti. Čestitke ob nakupu in veliko varnih kilometrov:ok
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

In kateri amortizerji in fedri najbolj ''sedejo'' na E46. Kaj od Eibach-a in Bilstein-a?

Jaz bom dal Eibach Pro kit in Biltein B8. Vzmeti že imam.

Hvala vsem za lepe besede!:beer

Hvala za namige! Je slo vse na spisek.:laugh Sicer ima avto ze H&M vzmeti (in tako znizan), ceprav zelo mocno razmisljam, o rekonstruckciji v original stanje. Ce ima kdo kaksno idejo, kako to najboljse izvesti, prosim predloge. Torej katere vzmeti, kje, itd? Potem bodo tudi te vzmeti naprodaj, za en mali dnar.
Kako si pa olajsal avto za 35kg? Zakaj pa je sploh je tale cluch delay valve vgrajen?

Če boš dal original fedre, bo avto visok kot traktor, saj je še višji od navadnega podvozja. Glede na to, da gre za športno limuzino, mu kaj takega ne sede, je pa pomembno kaj tebi sede. Trše in nižje športno podvozje, če se voziš dinamično, ali višje in udobnejše, če se voziš penzionersko. Vrjeno nisi kupil 330, da bi se vozil penzionersko :ok2

Dieta

CDV preprečuje da bi prehitro spustil sklopko, kar ima stranske učinke. Če znaš normalno speljevat, ga ne potrebuješ, ker z odstranitvijo pridobiš veliko pozitivnih stvari. Sem že pisal o tem..

Beri od #373 naprej.
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Tale CDV je sel na "fix" listo.

Zdaj pa imam eno vprasanje. Ali mi lahko kdo zrihta RedLine produkte? Rabil bi RedLine D4 ATF in RedLine 75/90? Oboje po 2x.

Alternativno pa razmiljam, da bi vzel Motul Gear 300 (100% sintetika) in me zanima ali gre to olje tudi v menjalnik in transfer box od 330Xi-a? Tega bi potem rabil 4 litre.:eek

EDIT: Seveda mocno razmisljam tudi da bi dal noter v vse 4 "transferje" tudi QMI Gear Treatment ...

Urejal _peters_, 22.12.2012, 16:33.

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 095
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Mislim, da se bo tale mašinca počutila vse prej kot slabo pri novem lastniku :ok :metalc

Bom pa z veseljem spremljal tole temo, da vidim, kako bo potekalo doteravanje. :metalc

Urejal M power, 23.12.2012, 14:12.

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Projekt platisca.

Trenutno so na avtu sledeca platisca:

Objavljena slika

Lepa, ne lepa. Niso original in morajo iti dol. Zagledal sem se v style 42 16". Prav primerna za zimski set so se mi zdela:

Objavljena slika

A ne da so lepa?

A kaj ko ima ta "zvau" tako velike diske, da gredo komaj 17" palicna platisca gor (manj kot mm je razmaka od zavornih celjusti do platisca)!:crazy Tako jih zdaj prodajam: http://forum.bmwslo....ad.php?t=102467.

Ni pa ravno prijetno ko se platisca pripravijo, ocitijo, vulkanizer jih pregleda in nacentrira ter med samo montazo platisca ugotovis, da ne pasejo gor. Ob enem pa se ti k tebi vozi kupec obstojecih platisc iz drugega konca Slovenije. Krasno.:blackeye

No tole je bil precej nesrecen poizkus izboljsave rakete. Ampak v dogovarjanju sem za drug zimski komplet, letnega pa imam tudi ze rezerviranega.

Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator
  • Sporočil: 6 689
  • Avtomobil: e93 325i

Res? Zanimivo, ker na e39 530i pa grejo gor 16ke :confused
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Res? Zanimivo, ker na e39 530i pa grejo gor 16ke :confused

Ja sej, jaz sem bil tako samozavesten, da nisem sel niti gledat kje so zavorne celjusti ...:grin Na sedmici imam tudi 16", pa ima FL sedmica orenk, orenk diske ...

Pol pa stopis na realna tla. Ni kaj, tele 330i pa se X po vrhu so makine v vseh pogledih.:cool

Urejal _peters_, 30.12.2012, 19:54.

Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator
  • Sporočil: 6 689
  • Avtomobil: e93 325i

Ja sej, jaz sem bil tako samozavesten, da nisem sel niti gledat kje so zavorne celjusti ...:grin Na sedmici imam tudi 16", pa ima FL sedmica orenk, orenk diske ...

Pol pa stopis na realna tla. Ni kaj, tele 330i pa se X po vrhu so makine v vseh pogledih.:cool

Hm... a je možno, da zarad ETja ne grejo 16ke gor?
Prikaži več možnosti