Skoči na vsebino

Projekt E30 "na odpadu"

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
138 odgovorov v temi
Kristjan
Kristjan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 226
  • Avtomobil: E91 320dA

Tale sol v Trstu ne igra vloge ker če bom avto kupu ga bom itak celega razdru in prebarvu.
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 807
  • Avtomobil: Fiat

Pol pa velik sreče pri projektu. Samo ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da zadeva ni enostavna in še manj poceni. Pa tudi če celega res v nulo poštimaš avto še vseeno ne bo nov.

Sej te ne odvračam od projekta. Samo da te ne bo za $$$ in voljo zvilo (živcev gre ponavadi še več kot denarja) pa, da ne boš mislu da boš mel miljon sit dovolj za tak podvig. Tudi časa bo precej preteklo preden bo avto vozen. Za 1/3 tega pa dobiš že zelo lepo ohranjen E30, v katerega se vsedeš in pelješ. Pač narediš servis, zamenjaš kakšno malenkost in imaš spodoben avto.
wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti

Kristjan
Kristjan

BMW fanatik

• Uporabnik

Bom vidu , pa tudi od Jerry-a bi rad vidu tele e30 ki jih ima na zalogi.

A ti si tvojga renoviru ali si samo osnovne stvari porihtu.

Če maš kakšno slikco dej prosim jo prilepi.
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sicer nisem imel bmwja ampak nissana, deli so še precej dražji pa veliko težje jih je dobit kot za E30. Je pa šlo ogromno denarja in živcev v avto. Nameraval sem ga poštimat tako kot se spodobi in obdržat potem še do penzjona :) Ampak se mi ni izšlo. Predrag šport pa še vozit ga nisem upal kot se spodobi, ker bi mi ob vsaki praski bilo zelo žal.

Zamenjal sem ogromno stvari. Motor sem generalno obnovil, kupil sem novo turbino, avto sem dal kleparju, da je vsako pikico rje spravil stran, prebarvat sem ga dal na novo, še v notranjosti sem dal drug tepih... Tistih osnovnih stvari kot so ploščice, olja, brisalci, razne gumice, končniki, filtri itd sploh ne bom našteval. Se pa tudi takega potrošnega materiala nabere zelo zelo veliko, sploh če avto ni redno vzdrževan ali če je toliko časa stal.

Sicer se avto trenutno lepo vozi po naših cestah, in lastnik je baje zadovoljen, ampak tudi po vsem vloženem denarju in trudu avto še vedno ni "not nov" za takšno stanje bi potreboval vsaj še enkrat toliko denarja, pa še potem je vprašanje če bi bil zadovoljen z njim.

Zdej trenutno pa rihtam E30, delam iz njega driftmobil. Kupil sem nevozen avto, ki je nekaj časa stal. Dobil sem ga skoraj zastojn od frenda pa mi je vseeno žal, da sem šel rihtat to podrtijo, namesto, da bi kupil spodoben vozen avto za osnovo.

Uglavnem, takšne so moje izkušnje. Nikoli več ne kupim slabše ohranjenega avtomobila in ga potem probam poštimat (razen če ni res kaj posebnega, kar pa tale 320 ni, če bi bil 320is ne rečem). Se splača plačati par k sit več, pomoje na koncu še prihraniš. Res te nočem odvrniti od projekta, samo pripravi se na ogromno enih problemov, ki ti bodo pili kri še vsaj par mesecev :)
wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 812
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Kerga nissana si rihtov to ?
LP Pirc
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

200sx s13

Posted Image
wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 779
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Jerry nisi nič pokomentirau tole e30. Kaj se ti zdi ?

Za ta denar je bomba :ok Ce se bo pa izkazal za prevelik projekt, mi ga pa se vseeno lahko das v racun za kakega mojega E30... 325 recimo :ok2

P.S.: Da ga ne bos slucajno tam pustil... spagetarji so ravno prav neumni, da ga bojo spresali :-D
Prikaži več možnosti

Kristjan
Kristjan

BMW fanatik

• Uporabnik

Motor sem generalno obnovil, kupil sem novo turbino, avto sem dal kleparju, da je vsako pikico rje spravil stran, prebarvat sem ga dal na novo, še v notranjosti sem dal drug tepih...

Zdej trenutno pa rihtam E30, delam iz njega driftmobil. Kupil sem nevozen avto, ki je nekaj časa stal. Dobil sem ga skoraj zastojn od frenda pa mi je vseeno žal, da sem šel rihtat to podrtijo, namesto, da bi kupil spodoben vozen avto za osnovo.

Če smem vprašat , napisu si da si kupil novo turbino (kakšen motor je pa imel tvoj e30) ali je 324 td ali si sam kasnej dodal turbino na bencinarju.

Kakšen motor pa imaš zdaj za driftmobil?
Prikaži več možnosti

Kristjan
Kristjan

BMW fanatik

• Uporabnik

P.S.: Da ga ne bos slucajno tam pustil... spagetarji so ravno prav neumni, da ga bojo spresali :-D

Ne se bat Jerry skoraj sigurno ga bom vzel pa tudi če ga mam kasnej samo za dele . Moram pa počakat do 27.09.05 da mi javijo kaj so se zmenli z tem čudnim lastnikom tele e30 .
Prikaži več možnosti

Damjan-doc
Damjan-doc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 739
  • Avtomobil: Črn BMW

Motor sem generalno obnovil, kupil sem novo turbino, avto sem dal kleparju, da je vsako pikico rje spravil stran, prebarvat sem ga dal na novo, še v notranjosti sem dal drug tepih...

Če smem vprašat , napisu si da si kupil novo turbino (kakšen motor je pa imel tvoj e30) ali je 324 td ali si sam kasnej dodal turbino na bencinarju.

Kakšen motor pa imaš zdaj za driftmobil?

IKST ti je to govoril za Nissana kako se pa trudi z e30 pa lahko po forumu pobrskaš je opisan zajeten del projekta. :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Kristjan, tisto glede turbine sem pisal za nissana, ki je bil že v osnovi turbač. V E30 imam pa M50 2.5 motor (24 ventilc).
wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 812
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Jerry nisi nič pokomentirau tole e30. Kaj se ti zdi ?

Za ta denar je bomba :ok Ce se bo pa izkazal za prevelik projekt, mi ga pa se vseeno lahko das v racun za kakega mojega E30... 325 recimo :ok2

Gelde na to da so hotl mojga ni 2x za rect ...
LP Pirc
Prikaži več možnosti

Kristjan
Kristjan

BMW fanatik

• Uporabnik

IKST ti je to govoril za Nissana kako se pa trudi z e30 pa lahko po forumu pobrskaš je opisan zajeten del projekta. :ok

Res je v vsej tej euforiji vidim samo e30 . Brez zamere.
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej te razumem :) E30 je zakon :ok2
wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti

Kristjan
Kristjan

BMW fanatik

• Uporabnik

Eno vprašanje ?

A je mogoče kdo že vzel armaturno ploščo ven . Zanima me kako je najlažje to taredit brez kakšne počene plastike . Če je kdo že to počel naj mi prosim opiše najlažji način .

Hvala za pomoč
Kristjan
Prikaži več možnosti

Baggio
Baggio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 099
  • Avtomobil: Españamobil

extreme bi to vedel kontaktiraj ga :ok
Objavljena slika

Chuck Norris can slam a revolving door.
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 472
  • Avtomobil: e61, r55, ka9

A pol si ga že prpelu v slovenijo al še ne?
Poroči še kej, ker vidim da je avto kr zanimiv
Prikaži več možnosti

Kristjan
Kristjan

BMW fanatik

• Uporabnik

A pol si ga že prpelu v slovenijo al še ne?
Poroči še kej, ker vidim da je avto kr zanimiv

Avto je še v Italiji je pa že plačan. Čakam pa dokumente iz prometnega urada (dvojnike) ker so tako lastnik kot prodajalec dokumente izbubila.
Za armaturno sprašujem pa zato ker jo moram zamenjat ker tale je od sonca počena . Avto upam dam bo do konca tedna pripeljau čez potem gre ma takoj v razdrtje in obnoviteu.
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 769
  • Avtomobil: Assless beemer

rabiš motor? dam mojega za 40k!...ventil zamenjaš (daš od svojega) pa maš bombnik od mašine :)
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

Kristjan
Kristjan

BMW fanatik

• Uporabnik

rabiš motor? dam mojega za 40k!...ventil zamenjaš (daš od svojega) pa maš bombnik od mašine :)

Eddy kot sem že napisal v temi M50 2.5 bom najprej tega 2.0 sprobu in vidu v kakšnem stanju je potem pa naprej . Nimam nobene sile , bova pa na kontaktu.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.