Skoči na vsebino

DIY: E9x in E8x vgradnja Professional radia z bluetooth in USB

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
32 odgovorov v temi
stone
stone

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 788
  • Avtomobil: Bmw

Vgradnja Professional Radia z bluetooth in USB vhodom

Ne prevzemam nikakršne odgovornosti, če ob vgradnji kar koli poškodujete, uničite ali če kupite napačno enoto! Ta DIY je samo informativne narave!

Odločil sem se, da predstavim mojo vgradnjo Professional radia z bluetooth in USB vhodom v model E90. To enoto se, da vgraditi v modele E81, E82, E88, E90, E92, E93, s tem da pri E88 in E93, so nekateri deli različni kot pri ostalih zaradi lokacije mikrofona!

V priponki je opisana moja vgradnja, upam da bo komu koristila

lp.

Pripete datoteke

Prikaži več možnosti
    • Chainman, Blindek in BMW Deutschland uporabnikom je všeč to sporočilo

Kl3mzy
Kl3mzy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 763
  • Avtomobil: BMW E91 LCI 320d

Super tutorial.. Je pa cena radia :eek maš zelenca :ok2
Prikaži več možnosti

stone
stone

BMW fanatik

• Uporabnik

Jah radio res ni poceni, ampak mi ni žal za investicijo Sicer pa se dobijo tudi rabljeni radiji so redki, ampak se jih da z vstrajnostjo dobit, seveda si potem brez garancije.

Lp.
Prikaži več možnosti

Kl3mzy
Kl3mzy

BMW fanatik

• Uporabnik

lahko potem preko usbja povežeš telefon na radio in ti predvaja muzike iz fona? Ker kvaliteta zvoka preko auxa je dosti slabša...
Prikaži več možnosti

NaPočez
NaPočez

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 38

Koliko pa stane tale originalen USB kabel za Professional radio?

LP
Prikaži več možnosti

salko
salko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 568
  • Avtomobil: 530xd F11 LCI

Ali ima vsak Professional Radio v e9x USB priključek že zadaj in je potrebno dokupiti in napeljati samo kabel ali je potrebno še kaj drugega (kakšen modul, programiranje)?
Prikaži več možnosti

stone
stone

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem še poizkusil ali se da povezat tel. preko usb vhoda in da ti potem predvaja glasbo naloženo na tel. Jaz uporabljam USB ključ in mi to čisto zadošča.
Ne nimajo vsi radia zadaj konektroja za USB priklop tudi professional radio ne.
Cene kabla in vtičnice za USB so napisane ob vpisu moje inštalaicje, odpri priponko in tam poglej.

Lp.
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 804
  • Avtomobil: Nemški

Ali ima vsak Professional Radio v e9x USB priključek že zadaj in je potrebno dokupiti in napeljati samo kabel ali je potrebno še kaj drugega (kakšen modul, programiranje)?

predvaja tudi iz telefona, sprobano iz Nokie, tako da na volanu samo izbiraš mapo ali komade. LP

@Stone imaš zelenca :ok
Prikaži več možnosti

Kl3mzy
Kl3mzy

BMW fanatik

• Uporabnik

kaj pa tiste drobnarije so za E91 iste kot pri E90?
Lp, K.
Prikaži več možnosti

stone
stone

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, drobnarije so za e91 kot za e90 enake, saj se mikrofon in usb priključek nahajata pri obeh modelih na enakih mestih. Lahko pa preveriš še v ETK katalogu, za vsak slučaj.
Lp.
Prikaži več možnosti

Kl3mzy
Kl3mzy

BMW fanatik

• Uporabnik

Aha. Še nekaj me zanima. A proffesional radio mora biti prav poseben da podpira USB? Ker sem danes gledal pri kolegu na E93, ima proffesional radio pa nima usbja, ima samo aux.. kako je s tem?
Lp, K.
Prikaži več možnosti

stone
stone

BMW fanatik

• Uporabnik

Obstaja več verzij professinal radijev, osnovna izvedba tega radija ima AUX vhod, vendar pa nimajo priklopa za USB in vgrajenega bluetooth... Če boš kupoval in se ti gre samo za USB potem bodi pozoren, da ima radio na hrbtni strani poleg črneg konektorja (antena), še bel konektor za priklop USBja. MOST priključka pa najbrž nimaš, če imaš osnovno ozvočenje, za vsak slučaj, pa preveri pred nakupom, ker če imaš optiko in kupiš radio brez optike, ga boš lahko samo še naprej prodal.
Lp.
Prikaži več možnosti

salko
salko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 568
  • Avtomobil: 530xd F11 LCI

Ali tisti avtoradii, ki imajo bluetooth imajo morda tudi USB? Ali so takšni, ko imaš lahko eno ali drugo ... Namreč bluetooth imam in me zanima, če imam morda tudi USB priključek, brez da ven vzamem radio ...
Prikaži več možnosti

stone
stone

BMW fanatik

• Uporabnik

Kolikor jaz vem, če je avto prišel iz tovarne z bluetooth sistemom, potem imaš najverjetneje bluetooth modul v prtljažniku. Najlažje boš preveril, če dvigneš dno v prtljažniku in pogledaš pod njega, modul bi se moral nahajati tik za zadnjim sedežem. Tako boš najlažje vedel, ali ima tvoj avto modul posebej, ali je vgrajen v radio. Če nimaš modula, potem preveriš še radio, itak ga ven vzameš v 2 minutah in tako vidiš pri čem si in kakšne imaš priklope.
Ko pa sem jaz kupoval radio, pa so imeli takrat vsi radiji z bluetooth modul, zraven še priklop za USB.
Lp.
Prikaži več možnosti

raw
raw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 050
  • Avtomobil: E87 120d

Moja makina ima professional radio z USB in AUX. Mislim, da nima BT vmesnika. Kaj vse bi rabil za nadgradnjo z Bluetoothom? Bi bilo treba celotn radio menjat, al je mogoče le BT modul in mikrofon za dokupt in prklopt? Preprogramiranje?
Prikaži več možnosti

ziga_
ziga_

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 218
  • Avtomobil: BMW 318d e91 Sport

Zdravo. Kakšna je možnost pridobitve Usb vhoda pri mojem vozilu? Imam navigacijo še tastaro CCC, Aux vhod in bere Cd mp3. Vozilo je e91 modelno leto 2007 pred FL. Če je kakšna relativno ugodna rešitev se priporočam, Dension vmesnik je pa kar drag (cca. 350€). Hvala za info.

Lp
Prikaži več možnosti

stone
stone

BMW fanatik

• Uporabnik

Spodaj sta še dve povezavi, kjer je opisana vgradnja bluetooth kita z modulom vgrajenim v prtljažni prostor in vsem kar spada zraven. bluetooth.

http://www.e90post.c...ad.php?t=122545
http://www.e90post.c...read.php?t=3540
Lp.
Prikaži več možnosti

necko_26
necko_26

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 818
  • Avtomobil: 525td E34

Kaj lahko sploh vklopim v ta aux konektor oz kaksno napravo sploh,jaz ga mam pa sploh ne vem za kaj sluzi.Pac ...
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 498
  • Avtomobil: R6 topless

Kaj lahko sploh vklopim v ta aux konektor oz kaksno napravo sploh,jaz ga mam pa sploh ne vem za kaj sluzi.Pac ...

Priklopiš lahko različne naprave, ki predvajajo glasbo. Recimo različne MP3 predvajalnike oz. kakšen mobitel, če podpira AUX priklop.
Kakor, če bi imel Dension-a v avtu pa bi vanj dal SD kartico z mp3-ji s tem, da tukaj recimo priklopiš iPod preko kabla v AUX.

Urejal Sorgo, 23.05.2013, 02:16.

Prikaži več možnosti

cayzi
cayzi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 82

Zdravo!

Sem preveril svoj radio in nimam priključka USB. Imam pa bluetooth (original) + Aux.

Ker stane komplet nov avtoradio z bluetooth + usb cca 350€ me zanima če obstaja kakšna cenejša varianta, kjer bi lahko dobil USB vtič pod naslonom za roke (tam kjer je aux).

Tole?

Hvala!

Urejal cayzi, 31.05.2013, 14:40.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.