Skoči na vsebino

DIY: E9x in E8x vgradnja Professional radia z bluetooth in USB

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
32 odgovorov v temi
raw
raw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 050
  • Avtomobil: E87 120d

Moja makina ima professional radio z USB in AUX. Mislim, da nima BT vmesnika. Kaj vse bi rabil za nadgradnjo z Bluetoothom? Bi bilo treba celotn radio menjat, al je mogoče le BT modul in mikrofon za dokupt in prklopt? Preprogramiranje?

Popravek. Imam BT vmesnik (Mulf2). Po zgornjih navodilih sklepam, da je poleg preprogramiranja potrebna napeljava mikrofona in BT antena. Je to že kdo nabavljal oziroma napeljeval v E87?
Našel povezavo do E87 pdf navodil, če komu pride prav.

Urejal raw, 31.05.2013, 15:23.

Prikaži več možnosti

raw
raw

BMW fanatik

• Uporabnik

Za info, če se kdo loti tega na E87 (moj je letnik 2009 - LCI, brez iDrive).
Imam že prednameščen USB in AUX (mulf2hi), dodaš le mikrofon in anteno, kar ni problem.
Zatakne se pri kodiranju - preko navadnega OBD vmesnika ni mogoče pisati na MULF. Namreč z NCSExpert aplikacijo gre zapisat v CAS in NFRM ($644), tudi 2RAD gre skozi OK. Poleg tega pa je potrebno kodirat tudi samo MULF enoto, za kar pa naj bi za moj primer potreboval še OPS škatlco ($$$). Vsaj tako pišejo na bmwcoding.com. Upam, da ma Šumi oziroma kdo drug to zadevo, če ne bo treba na uradni servis, kar bo spet drago in dopust bo treba vzet.
Glede na splošno pisanje tukaj na forumu in tud na splošno po netu sm bil prepričan, da bom lahko sam doma vse porihtal; če bi to prej vedu, se vrjetn neb lotu. :blackeye
Prikaži več možnosti

raw
raw

BMW fanatik

• Uporabnik

Sm se kljub nasprotnim pričevanjem še mal poigral in mi je preko "12€ kabla" uspelo omogočit BT.

Trik je v pravi kombinaciji softwera in DATEN (uporabljen je bil le NCS Expert in DATEN v49.7), še vedno mi ni uspelo programirati MULF, a na srečo je dovolj RESET, katerega pa sem lahko izvedel nad tem modulom.
Prikaži več možnosti

eno1EKI
eno1EKI

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 82
  • Avtomobil: vse živo

Vidim da ste tu experti za radio bluetooth ipd :)
zanima me če mi lahko pomaga kdo, imam CIC business navi in gumbe za telefon in vse samo nič se ne zgodi ko ga želim uporabljati niti nimam napisanega ''Telefon'' v meniju. Tisti TELEMATIX COMBOX al kaj je, je zadi in mislim da je samo en vhod plavi prazen. Mogoče ravno od plavega zoba :)

Je kdo tu da mi to zrihta...
Prikaži več možnosti

eno1EKI
eno1EKI

Začetnik

• Uporabnik

ni očitno nobenega :)
Prikaži več možnosti

Bicri
Bicri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 797
  • Avtomobil: F34 320d xDrive

Zdravo!

Sem preveril svoj radio in nimam priključka USB. Imam pa bluetooth (original) + Aux.

Ker stane komplet nov avtoradio z bluetooth + usb cca 350€ me zanima če obstaja kakšna cenejša varianta, kjer bi lahko dobil USB vtič pod naslonom za roke (tam kjer je aux).

Tole?

Hvala!

Tudi mene zanima enako. Imam Business navi z bloetooth in AUX, ni pa USB. Kako je najlazje dobiti USB? Avto je e91 2011.

lp
Prikaži več možnosti

Bicri
Bicri

BMW fanatik

• Uporabnik

Verjeno je tale aux to usb konverter prevec simpl resitev da bi delovalo? :)
Prikaži več možnosti

Bicri
Bicri

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi mene zanima enako. Imam Business navi z bloetooth in AUX, ni pa USB. Kako je najlazje dobiti USB? Avto je e91 2011.

lp

Lahko kdo tu pomaga?
Prikaži več možnosti

eno1EKI
eno1EKI

Začetnik

• Uporabnik

Jst bi rabu bl pomoc
Prikaži več možnosti

Bicri
Bicri

BMW fanatik

• Uporabnik

lp

Ni imel nobeden podobne tezave? :confused
Prikaži več možnosti

eno1EKI
eno1EKI

Začetnik

• Uporabnik

Če ti noče noben svetovat drugače, predlagam da si pogledaš xcarlink, ali podobno zadevo dension ipd...
stem lahko verjetno rešiš USB, ker ni taka velika zadeva oziroma projekt.
Prikaži več možnosti

Bicri
Bicri

BMW fanatik

• Uporabnik

Če ti noče noben svetovat drugače, predlagam da si pogledaš xcarlink, ali podobno zadevo dension ipd...
stem lahko verjetno rešiš USB, ker ni taka velika zadeva oziroma projekt.

Sem preveril na http://www.mp3avto.si/ in oni nimajo kompleta za ta tip navigacije, ki je izgleda Business M-ASK.
Je pa vse skupaj malo cudno, ker pise da ta tip navigacije dela z DVD/CD (meni dela brez), v predalu je pa USB, verjetno za nalaganje navi na HDD, ni pa za glasbo. Pod naslonom je pa samo aux. :confused
Prikaži več možnosti

tris00
tris00
  • Uporabnik
  • Sporočil: 7

Malo stara tema ampak vseeno vprašam. 

Professional radio ima support tudi za A2DP protokol (audio streaming), ali je samo za klicat bluetooth?

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.