Skoči na vsebino

X3 2.0d težave

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
58 odgovorov v temi
sodznede
sodznede

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 149
  • Avtomobil: E 36 m40, E 46 m43

sem zamenjal.. avto se obnaša normalno (pospeški, ne cuka, itn.).

Od takrat smo naredili 10 000 km. Tako da izgleda je OK.

Prikaži več možnosti

Samram1
Samram1
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8

Pozdravljeni.
Sem cisto novi na forumu, in bi vam rad predstavil, opisal svoj problem na mojem BMWju. Se pravi:z kolegom se odlociva, da odideva v Nemčijo za mene kupiti BMWja M optic serijo x3 2.0dizel letnik 2012. Vse lepo avto lep, vsa servisna zgodovina, prevozenih 1530000km. Resnicno avto mamljiv za nakup. Nakar se gospodu v avtohisi nenadoma mudi in ces, da moram pohiteti z odlocitvijo in da do 15 ure lahko se zrihta izvozne tablice. Odlocim se za nakup ne da bi probal avto, seveda zaradi casovne stiske. Drugi prodajalec pripelje avto in caka mene in kolega, da pohitimo. Med tem naredimo kupoprodajno in odidemo seveza do zavarovalnice. Do tam je avto vozil prodajalec ces, da pac pozna pot in, da gre hitreje. Ni mi bilo vseeno, da nisem probal avta ampak sem nekako verjel na opisano. Uredimo izvozne tablice in vse potrebno. Nato pa sledi voznja domov. Bil sem vesel nakupa in voznja je bila kar prijetna. Med voznjo se ustaviva na bencinskem servisu, da natankava, seveda kolega je vozil svoj avto. Ko sem hotel speljati z bencinske in sem hotel malo v rikverc(vzvratno) pa ni slo tako zlahka, moral sem se pomatrati fizicno da sem premaknil rocico v vzvratno. Takoj se mi je filem odvrtel, zakaj se jim je tako mudilo. No pripeljal sem se domov in sva z kolegom prisla do istega zakljucka, da se je gospodu v avtohisi ravno zaradi tega mudilo. Klicem naslednji dan v Nemčijo a se mi gospod ne oglasi in se tudi v naslednjih dneh ni oglasal. Namisem mail in nic, posljem priporoceno posto in zopet nic. Nakar se odlocim, da menjalnik popravim sam na svoje stroske. Ko sem se peljal k dogovorjenem servisu, mi avto crkne in ga ni bilo mogoce ponovno zalaufati, k sreci, da sem imel asistenco in so me prisli iskat. Ker ni bilo uspeha priklicati avtohice oz gospoda v avtohisi kateri mi je prodal avto, ker sem cisto popenil in sem ga hotel vrniti nazaj sem nasel odvetnika v Nemciji, kateri je Slovenec in govori tekoce slovensko. V pogovoru mi pojasni moje pravice in, da sem opravicen po zakonu 6 mesecev reklamacije vozila. Na pooblascenem servisu so ugotovili, da so prisli opilki zeleza v pumpo visokotlacno in da je to vzrok okvare vozila. Zanima me ali po zakonu ceprav sem avto pripeljal v SLO sem upravicen vrniti avto nazaj ze zaradi natega menjalnika in odstopiti od pogodbe in da se mi vsi stroski povrnejo z DMVjem vred ali ne. To zgodbo sem opisal na dolgi nacin za lazjo predstavitev. Ce je ze gdo imel podoben primer in ga je pozitivno resil bom toliko bolj vesel pricakovanja.
Prikaži več možnosti

davidr
davidr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 294

Tole z prevoženimi kilometri( 1530000km )si se najbrž zatipkal?
Prikaži več možnosti

Samram1
Samram1
  • Uporabnik

Tako je avto ima 153000 km
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 473
  • Avtomobil: BMW logicno

Sedaj dve hude okvare posebno ta ta druga zna stati celo menjave motorja, pa že prva ni nedolžna ........

Upam, da kako rešiš..... , da pa kupiš avto brez testa je pa tudi čudno.....  

Prikaži več možnosti

Samram1
Samram1
  • Uporabnik

Verjames pac tako visoko standardni drzavi, da je vse tako harmonicno, pa vendar ni. Seveda preko pooblascenega odvetnika, kateri je tako drag, da se ti v glavi zavrti sem tvegal se to da, ce se ne odzove se na zadnji poziv mi preostane samo se tozba, za katero odvetnik trdi da je v 90% na moji strani. Saj se ni odzvala avtohisa ne na prvotno napako, katera se je opazila takoj naslednji dan in je bilo sprozeno z moje strani kar se je pac dalo, in nato se zastoj samega avta,nakar so na pooblascenem servisu ugotovili glavni vzrok.
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 776
  • Avtomobil: bel traktore

Za katero avtohišo se pa gre? Imajo mogoče prste vmes turčini?

Prikaži več možnosti
    • MiranK je všeč

Samram1
Samram1
  • Uporabnik

Zakaj turcini? Nevem mislim da je Avtofeld. Tam so imeli solidno oceno po mnenjih strank.
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 776
  • Avtomobil: bel traktore

kaj vem...pravijo da ne jebejo sistema...škoda za slabo izkušnjo, dobro reši

Prikaži več možnosti

Matevz156
Matevz156
  • Uporabnik
  • Sporočil: 122
  • Avtomobil: V V60&Giulietta,Z4 2.5

Pozdravljen,

kaj je to ta AH ?

https://www.autofeld.de/

Prikaži več možnosti

Samram1
Samram1
  • Uporabnik

Ta to je ta avtohisa.
Si imel ze kaksne izkusnje z njimi?
Prikaži več možnosti

Matevz156
Matevz156
  • Uporabnik
  • Sporočil: 122
  • Avtomobil: V V60&Giulietta,Z4 2.5

Pozdravljen,

ne nisem imel , samo tako za Info da bodo tudi ostali vedeli, da samo obvoz...

Srecno resi situacijo.

lp,M

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 744
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Sami kleni arijci. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • Jani je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Vsekakor jih pokliči z kakega drugega telefona, sam bi jim tudi avto čim hitreje dostavil nazaj, naj ga popravijo !

Sicer pa obstaja nek Europski urad za take potrošniške spore od EU, vem, da imajo pisarno v Ljubljani, taki ti znajo v začetni fazi več pomagati, kot odvetnik. 

Urejal Mat xxl, 02.10.2019, 14:14.

Prikaži več možnosti

Samram1
Samram1
  • Uporabnik

Kaj pa vem. Sedaj sem zadevo zacel resevati preko odvetnika. Danes sem dobil predracun popravila iz pooblascenega BMW servisa, ki je vrtoglav (7560€)
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo tole si poglej, morda gre tu hitreje, ker ko dobijo na glavo nemško inšpekcijo .....,   saj ti tako ali tako hočeš samo izpraven avto, kar si plačal, torej naj ga popravijo ! 

https://www.epc.si/pages/si/domov.php

Z odvetniki boš tole po mojem reševal par let ............ 

Prikaži več možnosti

Samram1
Samram1
  • Uporabnik

Mislim da bo slo kar hitro, saj glede na to, da se ni hotel prodajalec odzvati ze na prvo napako, ki je bila ugotovljena na menjalniku takoj drugi dan, bo zadeva kar hitro razjasnjena glede vsega. Avta pa nocem imeti, ampak ga bom vrnil in pa vse stroske, ki so nastali.
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 519
  • Avtomobil: kombi

Kaj pa, če je prodajalec že zapravil denar?

Prikaži več možnosti
    • Bmwe46mb je všeč

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 282
  • Avtomobil: v srcu e39

Kaj pa, če je prodajalec že zapravil denar?

Njegov problem al kaj? :rofl
Prikaži več možnosti