Skoči na vsebino

X3 2.0d težave

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
94 odgovorov v temi
Samram1
Samram1
  • Uporabnik
  • Sporočil: 19

Mene tudi veseli če lahko komu pomagam, saj to je smisel foruma. Ni problema, mojo številko imaš v profilu, schumijeva je pa 041/515-137. O njem imaš tudi temo na forumu "Nepooblaščeni serviserji". Če boš kaj rabil, naju pokliči  :ok

Res ti hvala JERRY

Mene tudi veseli če lahko komu pomagam, saj to je smisel foruma. Ni problema, mojo številko imaš v profilu, schumijeva je pa 041/515-137. O njem imaš tudi temo na forumu "Nepooblaščeni serviserji". Če boš kaj rabil, naju pokliči  :ok

Res ti hvala Jeery veliko. Ze jutri bi ga poklical in malo podebatiral in tudi vprasal za njegovo osebno mnenje, seveda se prej mu razlozim situacijo v kakrsni sem. Seveda sem pripravljen tudi na to, da bi prisel k meni domov in vpogleda tocnost kilometrov. Tvojo stevilko sem tudi nasel in jo sedaj imam. Hvala se enkrat.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 017
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

OK ni za kaj, malenkost  :)

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 550
  • Avtomobil: BMW logicno

Samram kilometri so sigurno točni, ker se manipulacije ne da zakriti, da je ne bi našel, tudi največji top maherji ne morejo zakrit tega, da je števec bil manipuliran, morda pa najboljši zakrijejo, da ne prideš, do točnega podatka koliko km.,  vendar taki so sila redki.    Konec koncev je tudi servisna zgodovina .

Jaz imam Carly adapter samo on ti kilometre prebere konkretno na mojem X5 iz vsaj 17 + modulov, se zapisujejo vse kam drugam, kot le v glavni računalnik, vem, da so v računalniku luči itd   ....

Za onega Švicarskega sem siguren, ker sem bil z lastnikom osebno v kontaktu v Švici so take kazni za tako manipulacijo, da nihče niti ne pomisli, avto pa je imel vso zgodovino, servise je bil kupljen na BMW tam, kjer dajo garancije  pa to.....

Kilometri tu niso glavni razlog, bolj, kot jaz mislim NAFTA in ja, ko se zgodi človeku v Švici je jasno marsikaj, zato sam Petrola, ki ima kvaliteto le na minimumu standarda pa nič več, nikoli ne tankam, razen, ja da ne bi kje ostal par litrov, sicer pa le Mol ali OMV. 

Tudi sedaj se da videti alije bil filter menjan, po mojem avto ni bil manipuliran, ker tudi temu iz Švice je tema nekje na forumu, se je to zgodilo povsem iznenada, ko je bil z avtom na obisku v Sloveniji, v Švici pa sicer dela in živi. 

Urejal Mat xxl, 07.11.2019, 23:44.

Prikaži več možnosti

Samram1
Samram1
  • Uporabnik

Samram kilometri so sigurno točni,

Mat xxl, ce obstaja negdo ki ti lahko 100% vpogleda v tocnost kilometrov zakaj pa ne. Ce sem sedaj jaz rahlo v dvomih, ka bi ti lahko trdis, da so sigurno tocni?
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Povej, kje je avto pa Carlija gor priklopimo pa preberemo module .......

A servisne ni ? Kaj pravi zgodovina servisov preko BMW vpogleda na servisu ?

Tukaj se vse vidi.

Urejal Mat xxl, 07.11.2019, 23:53.

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 403
  • Avtomobil: 4 kolesa in volan

Tudi okvara menjalnika kaže na dvomljivo stanje kilometrov, res pa je, da bi okvara lahko nastala zaradi "nenormalne" uporabe.

Urejal RRoman, 08.11.2019, 04:47.

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 747
  • Avtomobil: skunk :)

Tudi okvara menjalnika kaže na dvomljivo stanje kilometrov, res pa je, da bi okvara lahko nastala zaradi "nenormalne" uporabe.

Kaj pa potem porečeš za primer, ko so na VW-ju pri 4kkm menjali ročni menjalnik? Kupljen nov.

Lahko je prevrteno, lahko ga je uporabnik uničil, lahko pa le porozen material.

90% ljudi, ki da od sebe rabljen avto, ve zakaj ga da :frown Malo nas je takih, ko naredimo recimo še servis na pooblaščencu par dni pred prodajo :skrbast

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 403
  • Avtomobil: 4 kolesa in volan

Ne vem kaj naj porečem...verjetno je bil kot nov z napako, na vsake toliko menjalnikov je pač kakšen na glavo...kaj več napiši zakaj je bil menjan.

Urejal RRoman, 08.11.2019, 17:39.

Prikaži več možnosti

Petrol
Petrol

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13

Kilometri tu niso glavni razlog, bolj, kot jaz mislim NAFTA in ja, ko se zgodi človeku v Švici je jasno marsikaj, zato sam Petrola, ki ima kvaliteto le na minimumu standarda pa nič več, nikoli ne tankam, razen, ja da ne bi kje ostal par litrov, sicer pa le Mol ali OMV. 

Spoštovani,

spoštujemo vsa mnenja, tudi tista negativna, saj tudi odzivi na spletnih forumih  predstavljajo določen odziv in stališča uporabnikov. Vendar želimo podati nekaj pojasnil:  - Kakovost goriv v državah EU določajo enotni evropski standardi. Nacionalni standardi se razlikujejo le v posameznih geografsko prilagojenih specifikah. 

• Petrol v celoti spoštuje veljavne standarde, kontrolo kakovosti pa opravljamo po mednarodno predpisanih pravilih. Pri tem sodelujemo le z akreditiranimi naftnimi laboratoriji.
  • Dnevno se trudimo in vse neodvisne raziskave tudi potrjujejo, da kakovost Petrolovih goriv namreč prav nič ne zaostaja za ponudbo ostalih ponudnikov goriv v Sloveniji kot tudi širše. Ne nazadnje to potrjuje tudi dejstvo, da na Petrolovih servisih dnevno oskrbimo več kot 200.000 kupcev, ki so z njimi zadovoljni in ne beležijo nikakršnih težav.
  • Z našim stališčem seveda ne izključujemo možnosti morebitne napake, ki bi izhajala tudi iz našega prodajnega mesta, zato smo pri tovrstnih pritožbah vedno pripravljeni sodelovati. A je pred tem potrebno najprej ugotoviti dejanska dejstva. Težava v delovanju motorja, je namreč lahko posledica tudi mnogih drugih dejavnikov.

Kot zapisano že v uvodu, spoštujemo vsa mnenja, vendar le, če temeljijo na dejstvih oziroma dokazih. Vedno smo tudi pripravljeni odgovoriti na vse kritike in vprašanja, tako na forumih kakor tudi preko sistema Povej Petrolu. Pri tem pa se držimo predvsem načela strokovnosti, dejanskega stanja in moči argumentov.

Za vse, ki vas tematika dodatno zanima, vabimo na našo spletno stran, kjer si lahko preberete več o kakovosti pogonskih goriv in našem gorivu Qmax

Lep pozdrav,

Silvan Simčič

Področje tehnični razvoj, kakovost in varnost

Petrol d.d., Ljubljana

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 295
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Ze ze, da spostujete minimalne standarde oziroma zahteve, to je pa tudi vse. Nekateri drugi ponudniki na trgu, tudi vasa neposredna konkurenca, kot sta omenjeni MOL in OMW pa imajo standarde postavljene visje od predpisanega minimuma, ki se ravno zadosti zahtevam. Tako, da dragi petrolovci, ce bi res spostovali vsa mnenja in odzive iz forumov, bi kaj hitro ugotovili, da so v vecini negativni komentarji tisti, ki se nanasajo na vas in vase predvsem dizelsko gorivo. Ne spomnim se kdaj sem sploh nazadnje tankal avto na vasi pumpi. Vecinoma shell in OMW ;)
Prikaži več možnosti
    • Jerry in urbanbevk1 uporabnikom je všeč to sporočilo

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Spoštovani,   PETROL !

Tudi jaz nisem, nikjer pisal o temu, da vaše gorivo, naj ne bi izpolnjevalo zahtevanih standardov. 

Vsak pa pač želi, kaj več, kaj takega, kar ni zgolj standard, torej, nekaj več ..........

Se pa vsekakor strinjam, da bi bilo zelo dobrodošlo, da bi, kdaj kaka neodvisna potrošniška organizacija, kot je pri nas ZPS, sama odvzela vzorce goriv pred vsem na črpalkah z manjšim obiskom ljudi pri različnih ponudnikih in nato te dostavila označene samo z kodami v nek referenčni laboratorij, kjer bi potem dejansko povedali kako je z tem. 

Zanima me, ste se v takem primeru pripravljeni zavezati, da boste brez pritiskov pustili javno objavo rezultatov, ali želite to izrecno dovoliti samo v primeru, da se boste strinjali z ugotovitvami ? 

Konkretno sam se vas izogibam zato, ker sem imel osebno težave z vašim dizel gorivom, sicer res davno nazaj v časih uvajanja bio dodatkov v dizelsko gorivo, ko sem na svojo smolo tankal gorivo na črpalki z manjšim obiskom in se je nato to "sesirilo" v mojem rezervoarju in je bilo potrebno čiščenje vseh sistemov. 

Takrat niste hoteli slišati o kakem nadomestilu, sam pa bi težko samo z računom dokazal, da je šlo za vaše gorivo oziroma bi bili sodni stroški pre veliki.  

In ja, ko te enkrat piči, kača, se tudi vrvi bojiš, zato in zaradi "govoric" po forumih, se vašega goriva raje izogibam.    S spoštovanjem. 

PS . Lahko vam napišem, še kaj več, če želite, poznal sem osebno vašega tehnologa, stanoval je v Črnučah (bolj na začetku iz smeri Bežigrada) , sedaj je že dolgo v pokoju in ja, vem, kaj mi je on svetoval in povedal na štiri oči. 

Urejal Mat xxl, Včeraj, 17:08.

Prikaži več možnosti
    • Jerry, Eddy in Popo30 uporabnikom je všeč to sporočilo

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 139
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Ko mački stopiš na rep, mijavka :) Seveda bo PETROL zase vedno napisal, da so oh in sploh. Normalno da ja. A kaj si nekateri tule upate z idejo na svet, da vam bodo napisali kaj vse se vliva v rezervoarje? :) voda je še najmanj, kar se vliva. Ko je čas zime pa še max% aditivov, da ne zmrzne.... Dragi PETROL, tudi jaz sem imel neljubo izkušnjo z vašim gorivom, predvsem z vsebnostjo vode v bencinu. Sem pač bil bolj na minimum in je bilo potrebno it tankat. Sicer nisem nalil več kot 10l, toliko, da komot pridem do OMV pumpe. Ampak nisem. Motor je sredi parkinga ugasnil. Sicer potem vžgal ampak ob pritisku stopalke za plin takoj ugasnil. Nato mi je kolega, ki je zelo kvaliteten mehanik pripeljal 2x5l 100 oktanca iz OMVja, smo nalili in motor je vžgal takoj in tudi po par minutah začel normalno delovat in sem se odpeljal na OMV in dotankal 100ko poln rezervoar. pa da ne bi sučajno kaj pisali da moj motor ni dober itd… Je v nulo. Je bil v nulo tudi takrat. Poservisiran kot vedno z oem/oe robo kot se zagre. Od takrat naprej, PETROL nikoli več ne vidi mojega avta, vsaj kaj se goriva tiče ne. No, mehanikov odgovor je bil, prevelika vsebnost vode v gorivu. Pa, spoštovani PETROL, jaz nisem edini primer, ki se mu je to zgodilo. Se je zgodilo tudi mojemu očetu na isti pumpi, enak problem. Čeprav smo vsi takrat govorili, eh, gorivo že ni krivo, prej kaka smet itd… Mhm... NA OMV in shell pumpah je že sam vonj goriva drugačen od PETROLovega.

Naj napišem še to, da imam na OMV in SHELL pumpah tudi manjšo porabo goriva, lepši tek motorja, pa je vseeno, ali tankam 95ko ali 100ko.

Da ne razlagam kaj je, ko tankam v Avstriji. tam je pa še malenkost drugačna pesem glede porabe. Verjetno zato, ker ne redčijo goriva in vlivajo manj aditivov. PETROL, vaše mnenje, da je gorivo kemijsko sestavljeno po evropskih nomativih me ne zanima, ker je razlika med avstrijskim in slo gorivom, v primeru PETROL, kot dan in noč.

Pa lep pozdrav.

Urejal dragan klep, Včeraj, 17:57.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl in Popo30 uporabnikom je všeč to sporočilo

Samram1
Samram1
  • Uporabnik

Povej, kje je avto pa Carlija gor priklopimo pa preberemo module .......

A servisne ni ? Kaj pravi zgodovina servisov preko BMW vpogleda na servisu ?

Tukaj se vse vidi.

kako mislis kje je avto? A tocen naslov al kaj?
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 573
  • Avtomobil: kombi

Ej Silvan Simčič, povej direktorju naj neha vlivat vodo v bencin in nafto, tukaj lahko začnete z pridobitvami novih strank.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 017
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Spoštovani,

spoštujemo vsa mnenja, tudi tista negativna, saj tudi odzivi na spletnih forumih  predstavljajo določen odziv in stališča uporabnikov. Vendar želimo podati nekaj pojasnil:  - Kakovost goriv v državah EU določajo enotni evropski standardi. Nacionalni standardi se razlikujejo le v posameznih geografsko prilagojenih specifikah. 

• Petrol v celoti spoštuje veljavne standarde, kontrolo kakovosti pa opravljamo po mednarodno predpisanih pravilih. Pri tem sodelujemo le z akreditiranimi naftnimi laboratoriji.
  • Dnevno se trudimo in vse neodvisne raziskave tudi potrjujejo, da kakovost Petrolovih goriv namreč prav nič ne zaostaja za ponudbo ostalih ponudnikov goriv v Sloveniji kot tudi širše. Ne nazadnje to potrjuje tudi dejstvo, da na Petrolovih servisih dnevno oskrbimo več kot 200.000 kupcev, ki so z njimi zadovoljni in ne beležijo nikakršnih težav.
  • Z našim stališčem seveda ne izključujemo možnosti morebitne napake, ki bi izhajala tudi iz našega prodajnega mesta, zato smo pri tovrstnih pritožbah vedno pripravljeni sodelovati. A je pred tem potrebno najprej ugotoviti dejanska dejstva. Težava v delovanju motorja, je namreč lahko posledica tudi mnogih drugih dejavnikov.

Kot zapisano že v uvodu, spoštujemo vsa mnenja, vendar le, če temeljijo na dejstvih oziroma dokazih. Vedno smo tudi pripravljeni odgovoriti na vse kritike in vprašanja, tako na forumih kakor tudi preko sistema Povej Petrolu. Pri tem pa se držimo predvsem načela strokovnosti, dejanskega stanja in moči argumentov.

Za vse, ki vas tematika dodatno zanima, vabimo na našo spletno stran, kjer si lahko preberete več o kakovosti pogonskih goriv in našem gorivu Qmax

Lep pozdrav,

Silvan Simčič

Področje tehnični razvoj, kakovost in varnost

Petrol d.d., Ljubljana

Povejte vašim nadrejenim naj namesto besedičenja po forumih več truda namenijo za to da dobijo stranke ob reklamacijah tisto kar jim pripada, namesto arogance in izgovorov. Potem bomo tudi mi napisali kakšno lepo besedo o Petrolu, do takrat na žalost ne. Tole je že smešno, izgleda tako kot da te nekdo vrže na cesto ko ga prideš nekaj prosit, ko se okoli tebe zbere množica te pa treplja po rami in otresa prah s tvojega suknjiča. Zresnite se, oziroma naj to naredijo vaši nadrejeni. Prazne besede niso vredne nič, štejejo samo dejanja. Lep pozdrav.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • Kobal trans je všeč