Skoči na vsebino

Streha na E85 Z4 se ne odpre

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
41 odgovorov v temi
joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24
  • Avtomobil: z4

Zdravo klapa. Obračam se na vas z enim manjšim problemom. Na našemu Z-ju se ne odpira streha. Streha se odpre samo do prve faze-1 cm (popustijo zatiči). Zapre se nazaj normalno. Sem gledal tisti rdeč haklc v prtljažniku a zgleda vse ok (je postavljen v utor in pravilno obrnjen). Na gumbu od strehe gori rdeča lučka, a ne utripa. Smo probali tudi s klučem od vrat, a je rezultat enak. Ko stisneš gumb tudi v drugi fazi da signal, se sliši, ma streha se ne odpre. Ima kdo kakšno idejo?:jok
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 030
  • Avtomobil: creative technologie

poskusi...na temle linku imaš postopek kako ročno dati streho gor-dol...boš videl vsaj če mehansko zadeva deluje in je problem kje drugje, npr. v elektro hidravličnem motorčku ipd...

http://www.z4-forum....hp?f=32&t=11274

če je šel motorček imaš tule postopek s fotkami kako ga zamenjati - seveda če nimaš lih dveh levih rok :).
http://www.z4-forum....hp?f=32&t=10189
http://www.z4-forum....hp?f=32&t=10189

Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

Ok
Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

po novem lučka žmiga oranžno, streha pa se ne odpira????
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 567
  • Avtomobil: Mašina

motor ti je crknil oz. segnil :)

Tako je izgledal moj, enak problem kot pri tebi.

Objavljena slika

Objavljena slika

Urejal MIHOLD, 26.01.2013, 12:22.

Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

ha,ha,ha....to bo to ja.....kako ga menjam :)
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik

še enkrat preberi to svojo temo in boš mogoče našel povezavo...

Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

a ti sto ha,ha,ha? :).....čist resno a se da to previt, oz. kolko pride novi motorček? Bom bankrotiral :)))) ? Če ga je MIHOLD dobil ven ga bom tut jaz :=)
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik

Se ne da previt, ker seginje vse noter, ker je problem odvajanje vode oz. vlage iz ohišja motorčka.

Motor stane 350-360€ (54 34 7 193 448) ima samo na črpalki kontra obrnjene cevi za hidravliko,
moraš zamenjati ker je ravno obratno kot pri staremu.

Ohišje plastično 70-80€ (54 34 7 119 635)

Repair kit ca. 40€ (54 34 7 114 081)

Dela je za ene 10ur.

Problem je v plastičnem ohišju (škatli), ker ni 100% diht, in se notri nabira vlaga, kondenz, in nima milo rečeno kam "izhlapet" dovolj hitro da nebi naredilo poškodb.

Jaz sem zadevo uredil tako, da sem motorček zmontiral v ohišje brez pene/spužve okrog motorčka v tem plastičem ohišju, sem ga samo vpel na štirih točkah, tako da je stabilen v ohišju. Na dnu ohišja sem izvrtal luknjo, na vrhu pa sem tudi izvrtal luknjo in dodal "gumijasto koleno/cev", ki ga dobiš več ali manj na vsaki avtomobilski luči z namenom "zračenja". Ko boš imel streho zunaj ne pozabit še očistiti odtočne kanale, previden pa bodi tudi pri demontaži strehe , da ne oškrbiš barve avta, ker je treba bit precej grob oz. precej sile za iztaknit okvir na zelo občutljivih mestih.

Urejal MIHOLD, 27.01.2013, 11:38.

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik

a ti sto ha,ha,ha? :).....čist resno a se da to previt, oz. kolko pride novi motorček? Bom bankrotiral :)))) ? Če ga je MIHOLD dobil ven ga bom tut jaz :=)

Ja, če je MIHOLD dobil motorček ven ga boš tudi ti ... :badidea :laugh..ne podcenjuj forumaše, sploh pa ne mehanikov tu gor :-D.

Dokumentiraj podvig, mogoče komu olajšaš podobno zadevo za v prihodnje ane.

Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 162
  • Avtomobil: OPC

Eno offtopic vprašanje, je možno ta motorček videti, brez da bi karkoli razstavlal? Kupujem Z4 in ne bi rad naletel na kaj takšnega, ko bi avto že kupil:)

Hvala,
lp Žiga
Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

Eno offtopic vprašanje, je možno ta motorček videti, brez da bi karkoli razstavlal? Kupujem Z4 in ne bi rad naletel na kaj takšnega, ko bi avto že kupil:)

Hvala,
lp Žiga

Cel dan izgubu za to streho dajat dol...Mission inposible 5 :crazy....zihr je motorček, ker drugo nima kaj bit :ok ...kot pravi Mihold so cene tam nekje ja, kaj je kdo že iskal ta motorček preko Ebaya ali po seriski številki Bosch?

PS: Žiga, iz tvojih ust v božja ušesa, tega motorčka še božiček ne najde :laugh....sicer pa, ko je malo pokvarjen vidiš na strehi, ki se težko odpira

:metalc gremo zdaj na :drink da pozabimo :)
Prikaži več možnosti

Razor_X5
Razor_X5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 726
  • Avtomobil: BMW xDrive

O ja tale motorček je kr je*a, pri Selmarju sva z mehanikom celi dan porabla, da sva tale motorček zamenjala in je bil isto gnil do konca kot je že pokazal MIHOLD. Rečem ti samo uspešno demontažo in montažo strehe nazaj ter obilo živcev in previdnosti, da ne poškoduješ lak :)
BMW za veselje do vožnje :metalc
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik

kaj je kdo že iskal ta motorček preko Ebaya ali po seriski številki Bosch?

Jaz sem preiskal kar precej če bi dobil kje na aftermarket tržišču, ampak ga ni bilo :)
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala,
lp Žiga

Ga ne vidiš :) In meni je deloval povsem normalno, ni se upočasnil, in kar naenkrat je odrezal :laugh Potem sem malo s kladivom potolkel po ohišju, pa je delal še kakšen teden potem pa dokončno crknil :ok2
Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

Ga ne vidiš :) In meni je deloval povsem normalno, ni se upočasnil, in kar naenkrat je odrezal :laugh Potem sem malo s kladivom potolkel po ohišju, pa je delal še kakšen teden potem pa dokončno crknil :ok2

Mihold, če dobim motorček, koliko bi želel za njegovo menjavo? :ok2
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik

A nisi napisal da si že odmontiral streho??? Saj ko je streha zunaj je pa najmanjši problem motorček zamenjat :)
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 491
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

A nisi napisal da si že odmontiral streho??? Saj ko je streha zunaj je pa najmanjši problem motorček zamenjat :)

Pa si siguren da je motorček zanič? Če lučka sveti oranžno ali če se ne motim celo utripa, pa da motorček vrti, a se streha vseeno ne odpre, potem ni kriv motorček. Ampak poglej na zadnjo steno, kjer polico od strehe dviguješ in spuščaš, tam na sredini je tak zatič noter in na tem zatiču je nek zelo majhen kovinski delček, ki se ob premiku police gor dol premika na en konektor, ki daje potem znak ali se streha lahko odpre ali ne. In po vsej verjetnosti se ti je tale zatič odločim ali ti je padel ven iz tega konektorja. Boš pa to težko videl, mislim da bo treba tisto kar je na steno privijačeno z torx odvijačiti in dol vzeti in si pobližje pogledati ali ta zatilč in konektor pravilno funkcionirata :ok2

Da pa ti pomagam o čem fgovorim poglej ta link in št. 10-12 bo šlo?
http://bmwfans.info/...op_compartment/

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer R. Händler

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 491
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Ko smo že pri strehi in kanalih, a se da te odvodne kanale očistiti brez da daješ kpl. streho dol v taki zasnovi, ki je opisana? Namreč meni recimo ob deževju, če pustim recimo avto cel teden stati na ful dežju, pa da avto (na kakem klancu) visi zadaj takoreč navzdol-nižje kot prvi del vozila, se mi v prtljažniku na levi strani, pena pod oblogo ko pride po "košu-koloteku" rahlo navlaži. Sicer ni panike, potem oblogo pustim dan-dva rahlo dvignjeno in se zadeva osuši. Sem pa takrat ponovno namazal gumice okoli strehe, streho impregniral oz. voskal, potem tega problema rahle "vlažnosti" ni bilo več.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer R. Händler

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik

Če bi hotel se res 100% prepričat, je konektor za motorček pod plastiko na stebričku na levi strani vozila, pri koncu vrat proti zadnjemu delu. Se izmeri napajanje in to je to. Če je mikrostikalo poličke v prtljažniku strehe sploh spredaj na spoju ne "odklopi".

Taucher, problem vode v prtljažniku imaš:

-če imaš mokro samo spodaj v trikotnem "bunkerčku" pod lučjo, preveri če so tiste "gumi" žaluzije ki razbremenjujejo zračni pritisk v avtu ob zapiranju vrat oz. ob delovanju ventilcije pravilno pričvrščene. Tisti okvirček ima 4 štifte in morajo vsi držati.

-če imaš pa mokro z vrha navzdol do "bunkerčka", imaš problem v vijakih blatnika. Na vsaki strani v odtočnem kanalu okrog prtljažnih vrat imaš blatnik privijačen z na vsaki strani po 3 vijake torx. Odvij vijake ven, na luknje kjer pridejo prišraufani vijaki nanesi tesnilno "čigumi" maso (najbolje KENT "LEAK SEAL") in privijači vijake nazaj ter tesnilno maso ki ostane okrog glave vijakov obriši. :) To je to.

Urejal MIHOLD, 28.01.2013, 10:30.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.