Skoči na vsebino

Streha na E85 Z4 se ne odpre

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
41 odgovorov v temi
Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 481
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Če bi hotel se res 100% prepričat, je konektor za motorček pod plastiko na stebričku na levi strani vozila, pri koncu vrat proti zadnjemu delu. Se izmeri napajanje in to je to. Če je mikrostikalo poličke v prtljažniku strehe sploh spredaj na spoju ne "odklopi".

Taucher, problem vode v prtljažniku imaš:

-če imaš mokro samo spodaj v trikotnem "bunkerčku" pod lučjo, preveri če so tiste "gumi" žaluzije ki razbremenjujejo zračni pritisk v avtu ob zapiranju vrat oz. ob delovanju ventilcije pravilno pričvrščene. Tisti okvirček ima 4 štifte in morajo vsi držati.

A to misliš tiste gumaste žaluzijce, ki so vidne ko je zadnji odbijač dol oz. če z notranje strani snameš oblogo in je poleg luči "žaluzija"? Tega še nisem uspel najti da podkrepim z slikco :)

-če imaš pa mokro z vrha navzdol do "bunkerčka", imaš problem v vijakih blatnika. Na vsaki strani v odtočnem kanalu okrog prtljažnih vrat imaš blatnik privijačen z na vsaki strani po 3 vijake torx. Odvij vijake ven, na luknje kjer pridejo prišraufani vijaki nanesi tesnilno "čigumi" maso (najbolje KENT "LEAK SEAL") in privijači vijake nazaj ter tesnilno maso ki ostane okrog glave vijakov obriši. :) To je to.

Imaš v mislih tole, pod št. 8?

http://bmwfans.info/...anel_tail_trim/

Urejal Taucher, 28.01.2013, 12:00.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer R. Händler

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

-če imaš mokro samo spodaj v trikotnem "bunkerčku" pod lučjo, preveri če so tiste "gumi" žaluzije ki razbremenjujejo zračni pritisk v avtu ob zapiranju vrat oz. ob delovanju ventilcije pravilno pričvrščene. Tisti okvirček ima 4 štifte in morajo vsi držati.

A to misliš tiste gumaste žaluzijce, ki so vidne ko je zadnji odbijač dol oz. če z notranje strani snameš oblogo in je poleg luči "žaluzija"?

http://bmwfans.info/...ng/air_channel/

to so edine "žaluzijce", ki sem jih našel po ETK-ju :-D

Urejal Taucher, 28.01.2013, 12:27.

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 546
  • Avtomobil: Mašina

-

A to misliš tiste gumaste žaluzijce, ki so vidne ko je zadnji odbijač dol oz. če z notranje strani snameš oblogo in je poleg luči "žaluzija"?

http://bmwfans.info/...ng/air_channel/

to so edine "žaluzijce", ki sem jih našel po ETK-ju :-D

Jp, prav misliš :) Tudi za zgornje vijake prav misliš :)
Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24
  • Avtomobil: z4

A nisi napisal da si že odmontiral streho??? Saj ko je streha zunaj je pa najmanjši problem motorček zamenjat :)

Ma kaki odmontiral streho. Ta streha je kot mission imposible 5 :napaka...sem imel prej Mazdo mx5, čisto druga pesem :ok2...

Danes imam spet Z4 dan, tako, da sem prišel do določenih ugotovitev, pa me zanima še vajino mnenje, preden začnem (začneš :-D) razdirat streho:

Sicer teh konektorjev od Taucherja ne najdem, ma kaj so notri v kabini ali v prtljažniku?

Druga zadeva pa sta čepa v prtljažniku (glej sliki). Tisti rdeč je ziher (po moje) ok, pri tistem na sliki 2 pa nisem čist siguren, ker nekaj "sumljivo" visi :confused

Za kaj sploh sta? :fight

:confused :confused :confused

Pripete slike za predogled

• 20130201_131416.jpg
  • 20130201_131407.jpg
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Ma je*** hehe joke, tist nazar porin kar ven visi (ne bi o tem), kar pa ti jaz govorim, pa je na sredini vozila konektoček, ko gledas avto v osi od zadaj proti spredaj, z notranje strani "prtljažnjika",... in gledano sredino platične zaščite strehe, ki jo daješ gor in dol ima tak čepek ven na notranji strani kjer je tudi stena prtlažnika in tist čepek šiba skupaj z plastično zaščito strehe gor dol in ob tem pretika stikalo (konektor), ki daje komando ali je plastična zaščita za streho v gornjem ali spodnmjem položaju?

Saj sem ti dal link od ETK-ja kako to zgleda in kje na vozilu se to nahaja... Zdaj si razumel al si še bolj izgubljen? Če ne pa ti slikam pa priložim, sam pol ti "malčka" ne uide :ok2 Tisto kar sem ti označil elpso na slikci, na tem delu je na zadnjo steno privijačen tak plastični del, znotraj katerega je konektorček, kapiš? Ta del odvijači, vzemi ven, preglej ali je tak kovinski "jeziček" na mestu, ali ga sploh ni noter... kapiš? http://api.viglink.c..._13597230951502

zadevo ki jo odvijačih pod št. 11, pregledaš konektorček pod št. 12 bo šlo?

• z4 back konektor.jpg

Urejal Taucher, 01.02.2013, 13:55.

Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

Ma je*** hehe joke, tist nazar porin kar ven visi (ne bi o tem), kar pa ti jaz govorim, pa je na sredini vozila konektoček, ko gledas avto v osi od zadaj proti spredaj, z notranje strani "prtljažnjika",... in gledano sredino platične zaščite strehe, ki jo daješ gor in dol ima tak čepek ven na notranji strani kjer je tudi stena prtlažnika in tist čepek šiba skupaj z plastično zaščito strehe gor dol in ob tem pretika stikalo (konektor), ki daje komando ali je plastična zaščita za streho v gornjem ali spodnmjem položaju?

Saj sem ti dal link od ETK-ja kako to zgleda in kje na vozilu se to nahaja... Zdaj si razumel al si še bolj izgubljen? Če ne pa ti slikam pa priložim, sam pol ti "malčka" ne uide :ok2 Tisto kar sem ti označil elpso na slikci, na tem delu je na zadnjo steno privijačen tak plastični del, znotraj katerega je konektorček, kapiš? Ta del odvijači, vzemi ven, preglej ali je tak kovinski "jeziček" na mestu, ali ga sploh ni noter... kapiš? http://api.viglink.c..._13597230951502

zadevo ki jo odvijačih pod št. 11, pregledaš konektorček pod št. 12 bo šlo?

Ha, ha, ha :-D kapišm kapišm...ti misliš to stikalo (na sliki). Jaz sem ga iskal čisto drugje ha,ha,ha :napaka...zdaj odmontiram in pogledam, če je vse ok. Kaj pa tisti čep za kaj je, je namreč vezan na eno vrvico :crazy

• 20130201_140459.jpg
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Ja to bo to, tist čepek pa z vrvico sam noter nazaj porin pa pust pr mir :) vse na enkrat pa tud ne rabiš vedet :P...:laugh

Urejal Taucher, 01.02.2013, 16:27.

Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 080
  • Avtomobil: Z4 E85

@joco70 o tem govori Taucher: http://www.zpost.com...562&postcount=3

Kar se pa tiče vprašanja kako priti do motorja strehe:

Fajn zrihtaj in poročaj o uspehu. :ok
Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

Evo mene :). Po treh dneh neutrudnega iskanja problema je situacija sledeča :cool :

- odmontiral zadnje stikalo in preveril delovanje. (Če je stikalo enojno, potem slednje dela. Če ne spustim zadnje police v prtljažniku, se streha ne odpre. Če stisnem stikalo, se streha odpre do prve faze. Konektorji izgledajo ok).
Vprašanje: Kaj je stikalo enojno. (Da samo signal za odpiranje strehe ali da signal za odblokiranje in nato drugi signal za dvig?).:-D

- odmontiranje strehe. Po več poskusih, slednje ne bom znal sam odmontirat. Iščem rešitve :napaka

Še zadnje vprašanje. Kaj je možno, da sta motorja dva? Prvi za premaknitev zatičev, drugi za dvig strehe al je motor samo eden? Streho mi namreč odpre-odblokira, nato pa se zadeva ustavi.

PS: Ko stisnem gumb za odpiranje strehe, se sliši signal.

:metalc
Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

Ma kaki odmontiral streho. Ta streha je kot mission imposible 5 :napaka...sem imel prej Mazdo mx5, čisto druga pesem :ok2...

Danes imam spet Z4 dan, tako, da sem prišel do določenih ugotovitev, pa me zanima še vajino mnenje, preden začnem (začneš :-D) razdirat streho:

Sicer teh konektorjev od Taucherja ne najdem, ma kaj so notri v kabini ali v prtljažniku?

Druga zadeva pa sta čepa v prtljažniku (glej sliki). Tisti rdeč je ziher (po moje) ok, pri tistem na sliki 2 pa nisem čist siguren, ker nekaj "sumljivo" visi :confused

Za kaj sploh sta? :fight

:confused :confused :confused

Še vedno rešil nič :jok....električist pravi, da je hidraulični motor ok. Taucher, kaj je tisti čep na sliki, ki mi nočeš povedat :-D. Zgleda, da je prav tam problem. Mislim, da bi tisto moralo bit za odpiranje strehe v sili. Meni se streha niti ročno več ne odpre. V navodilih piše, da je postopek odpiranje strehe v sili: rdeč hakelc na 90° potem, da se potegne omenjen čep in da se potem streha ročno premakne nazaj. Drži?
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Še vedno rešil nič :jok....električist pravi, da je hidraulični motor ok. Taucher, kaj je tisti čep na sliki, ki mi nočeš povedat :-D. Zgleda, da je prav tam problem. Mislim, da bi tisto moralo bit za odpiranje strehe v sili. Meni se streha niti ročno več ne odpre. V navodilih piše, da je postopek odpiranje strehe v sili: rdeč hakelc na 90° potem, da se potegne omenjen čep in da se potem streha ročno premakne nazaj. Drži?

Spredaj nad ogledalom če hočeš ročno odpirati, imaš še eno plastično pokrivalo, tisto odpri in poglej če je tam kaj zaklenjeno (vendar, če ti zatiče odpre tisto funkcionira in ne rabiš nič prčkati) oz. probaj streho odpreti ročno, rdeč zatič 90°, tist zatič potegni ven do konca kokr se da, v prtljažniku polico na spodnjo pozicijo, razbremeni stikalo pod vetrno zaščito, pa streho ročno potegni nazaj? Ker če ti ročno ne gre, potem ni problem v motorčku ampak neki kar ti ne omogoča oz. ne dopušča zlaganje strehe brez elektronike (če bi bil kriv motorček, bi ročno vseeno moralo delovati).

p.s. da ti pomagam, poglej prilogo in poiskusi zadevo rešiti :ok2

Pripete datoteke

Urejal Taucher, 12.02.2013, 12:53.

Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

Motorček je ok, ga je izmeril električist. Strehe pa več ne morem ročno odpret. Rdečega hacelca pa tudi ne morem izvlečt ven. Kolko je po navadi trd? Kam vodi, da pogledam če se je kaj zataknilo?
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Motorček je ok, ga je izmeril električist. Strehe pa več ne morem ročno odpret. Rdečega hacelca pa tudi ne morem izvlečt ven. Kolko je po navadi trd? Kam vodi, da pogledam če se je kaj zataknilo?

Daj zadevo na gumb ali ključ v vrata zapri in potem se poslužuj navodil, ki sem ti jih dal v prilogi (stran 19 naprej) bo šlo? Zadevo spravi v prvotno stanje potem pa se loti postopka ročnega odpiranja. Če ne znaš eng. si pomagaj z prevajalnikom (google). Več kot to, ti na daljinsko ti ne morem pomagat. Če ne bo šlo, pa se pripelji do mene ko bo lepo vreme pa bova pogledala bližje. A si dal avto na tester, ko stiskaš tipke za odpiranje ali zapiranje strehe, kako napako javi? Pojdi do Schumija, pa ti naj zadevo preko softw. preveri, kje se skriva napaka.

Urejal Taucher, 12.02.2013, 13:15.

Prikaži več možnosti

logos
logos

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 31
  • Avtomobil: BMW F10, BMW E85

Morda kdo ve, kaj bi lahko bilo narobe z mojo streho? Ko se odpre, izgleda, kot da bi bi proces zaključen, ampak potem začne utripati lučka, kot da je postopek nedokončan. Ko še enkrat pritisnem gumb, se motorček sliši za desetinko sekunde in vse skupaj malce premakne (za kak milimeter). Po nekaj časa lučka začne ponovno utripat.

Zanimivo je tudi, da se utripanje lučke ne pojavi čisto vsakič, ampak le vsake toliko.
Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

Morda kdo ve, kaj bi lahko bilo narobe z mojo streho? Ko se odpre, izgleda, kot da bi bi proces zaključen, ampak potem začne utripati lučka, kot da je postopek nedokončan. Ko še enkrat pritisnem gumb, se motorček sliši za desetinko sekunde in vse skupaj malce premakne (za kak milimeter). Po nekaj časa lučka začne ponovno utripat.

Zanimivo je tudi, da se utripanje lučke ne pojavi čisto vsakič, ampak le vsake toliko.

isto kot meni. Motorček fuč.:)
Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

Končno poročili:

Kot ste vsi zelo dobro ugotovili je tudi pri meni bil motorček fuč. Serijska napaka, v plastični posodi se nabira voda...avto je pač narejen za Californio :)

Podajam tudi naslednja mnenja glede zadeve:

Streha:
navodila za odmontažo strehe so zelo točna. Sam problemov nisem imel. Pri sami odstranitvi sem potreboval še eno roko :ok . Potreboval sem 1h. Zaščitnega traka nisem potreboval.

Motorček:
Cena novega je točna. Na Bolhi rabljenega nisem našel, na Ebayju (Ita, De in UK) prav tako ne. Najcenejši je bil 320€+ poštnina.

Hidravlično olje:
Original na BMW servisu je 23€ (0,25l), ma ga je treba naročit. Uporabil sem olje Mercedes model A za menjalnik z istimi karakteristikami cena za 1l je 17€, kupil sem ga na servisu Mercedes. Obstaja še eno generično za 9€ (spet po naročilu).

Pa še zelo lepa novica:
Imam človeka, ki popravlja motorčke za 150€. Motorček dela brezhibno :metalc
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Važno da si zrihtal, zdaj moraš pa samo še počakat na vreme in sonce :-D Saj motorček ni noben bau bau, tako da ga kak malce boljši elektrotehnični servis za gospodinjske ali drobne aparate, komot motorček popravijo ali zamenjajo kak del, tako kot pri sesalcih, pralnih strojih, itd itd napravah za domačo uporabo.

Da pa boš še komu v pomoč, pa dopiši še tega mojstra, da se kdo ne bo predolgo lovil in iskal, kje se da ta problem rešiti :ok2

p.s. a pol maš ameriški model motorčka, ki ni trpežen na takšno vlago-joke

Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

Važno da si zrihtal, zdaj moraš pa samo še počakat na vreme in sonce :-D Saj motorček ni noben bau bau, tako da ga kak malce boljši elektrotehnični servis za gospodinjske ali drobne aparate, komot motorček popravijo ali zamenjajo kak del, tako kot pri sesalcih, pralnih strojih, itd itd napravah za domačo uporabo.

Da pa boš še komu v pomoč, pa dopiši še tega mojstra, da se kdo ne bo predolgo lovil in iskal, kje se da ta problem rešiti :ok2

p.s. a pol maš ameriški model motorčka, ki ni trpežen na takšno vlago-joke

Ha,ha,ha tako nekako. Ko sm gledal cene motorčkov me je kmalu kap. Pol pa ga je popravil stari striček, ki popravlja mašince za kavo :ok2

Če kdo rabi naj mi kar pošlje zasebno sporočilo, kar se mene tiče mu nardim brezplačno uslugo. Striček pa ne vem kako se kliče, skratka majhna delavnica z 1000 mašincami za kavo :-D
Prikaži več možnosti

logos
logos

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 31
  • Avtomobil: BMW F10, BMW E85

Ja? thx :)
Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

jan pošlji mi tvoj mail

lp

Urejal joco70, 14.06.2013, 18:40.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.