Skoči na vsebino

Neaktivnost kluba #2

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
139 odgovorov v temi
user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator
  • Sporočil: 6 690
  • Avtomobil: f30 318d

Plačal članstvo pa tud nimam dostopa:confused

Če se prav spomnim moraš zaprositi za članstvo v skupini na forumu... nekaj takega... potem ti tudi pod nickom piše da si član AK... pošlji PS @Nixxon pa ti bo povedal točno.

Greš pod nadzorno ploščo, tam imaš na levi strani rubriko članstvo v skupinah. Tam izbereš AKBS in klikneš pridruži se skupini. Potem pa počakaš, da te potrdijo :ok
Prikaži več možnosti
    • Nos je všeč

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 067
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Hvala fanta, da sta omenila to skupino. Redko brskam po nadzorni. Sploh nisem vedel za to:ok2

HVALA še enkrat :beer

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti
    • user_x je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 033
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Daljši odgovor sledi v prihodnjih dneh, zaenkrat samo tole na hitro:

Izvajalec je zunanji, stoji za tem BCE, res pa da je predsednik moto kluba tu bolj dejaven, tudi s predsednikom BCE sta bolj na vezi.

Urejal Nixxon, 31.01.2013, 13:13.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 411
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Daljši odgovor sledi v prihodnjih dneh.

:offtopic

@Nixxon :fight

Ali ne bi to debato raje prestavil v neko "dostopno" temo, kjer lahko sodelujemo tudi vsi ex ali potencijalni člani AK BMW Slo?
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 432
  • Avtomobil: V8

@Nixxon ne da se ne da..ne da se vam mal potrudit.

Glede na to da sem videl da trije naredijo res odlicno srecanje, dalje ne bom.

Pa brez zamere, koliko vidim, v 10 letih niste bili sposobni organizirat srecanje na nivoju.

Attack me:ok2
Prikaži več možnosti
    • Brouky je všeč

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 283
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Ker niso sposobni furat zadeve jo pa naj predajo naprej. Toliko slabega se pove čez Hondaše ampak srečanja in druženja imajo porihtana na zavidljivem nivoju. Naš klub pa je sposoben speljat samo en k*** piknik, eno panoramsko in en izlet na leto (ČE). Po 7 letih od kar hodim na BMW srečanja se zadeva ni premaknila popolnoma nič. Ne rečem da bi šlo za nek lokalni klub, ne pa BMW klub Slovenije:crazyOb dejstvu koliko BMW ljubiteljev nas je samo na forumu in tudi tisti, ki ga ne spremljajo si pa ja zaslužimo en pameten klub!!

Mi na Dolenjskem izpeljemo več druženj na leto kot klub v parih letih. Zato je klub padel na tako malo članstvo ker se enostavno nič ne dogaja.
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator

Pa dobro fantje. Nič ne rečem, tudi sam pogrešam kakšen piknik/srečanje s strani AKBS, vendar treba se zavedat, da mora to pač nekdo organizirati. Nekdo si mora poleg tega, da gre zjutraj v službo, ima popoldan družino,... utrgati še toliko in toliko časa, da se zadeva splanira - pa verjemite, da se to ne naredi v enem dopoldnevu. Če kdo misli, da je to sposoben izpeljat, sem prepričan, da bo vodstvo AKBS veselo iniciacije :ok

Poleg tega lahko čisto vsak kandidira na katero izmed vodstvenih funkcij kluba. V kolikor se prav spomnim so bili spomladi občni zbori, kjer so potekale tudi volitve in kjer so se zbirali predlogi za razne aktivnosti.

Aja, pa če ima kdo željo organizirati event, tudi ni treba, da je ravno predsednik/tajnik/karkolidrugega kluba :ok naj predstavi idejo/načrt, pa sem prepričan, da se da marsikaj zmenit :ok
Prikaži več možnosti

alesio
alesio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 212
  • Avtomobil: E 39 525 td touring,C 1

sej tam nimaš kej brat,kr zadnji odgovor je z datumom 21.11.2011 s strani @nixxon,da bo podano obširnejše sporočilo,vidno seveda za vse-zna bit da je res j.........dolgo to poročilo,če rqabš 2 leti da ga napišeš,oz objaviš!
Prikaži več možnosti
    • maus111 je všeč

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik

@user_x vse lepo in prav, naslednjo leto gres z menoj in bos videl kako se da.

Zakaj se ne ponudimo sami? Zakaj pa ti placujes clanarino, ce ni nic od kluba?

Oprosti ampak to ni delo enega cloveka(ocitno pri nas), ampak kluba in ce ni sposoben zbrati sponzorjem, organizirat zadevo, naj se najde nekdo drug, drugi z zaledjem in podporo.
Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator

@user_x vse lepo in prav, naslednjo leto gres z menoj in bos videl kako se da.

Oprosti ampak to ni delo enega cloveka(ocitno pri nas), ampak kluba in ce ni sposoben zbrati sponzorjem, organizirat zadevo, naj se najde nekdo drug, drugi z zaledjem in podporo.

Vem, da se da marsikaj :ok Recimo http://forum.bmwslo....ead.php?t=59185 ne najdem pa teme od prve :confused
Mislim, da nama je z Bojanom uspelo kar dobro srečanje :) je šlo pa kar nekaj ur telefona, bencina in prostega časa v to, da se je to izpeljalo tako, kot se je.

Zakaj plačujem članarino? Hja... kaj pa vem. Recimo, da upam, da se nekoč obrne kaj na bolje.

Seveda ni delo enega človeka, ampak nekdo pač mora dati pobudo, predstaviti idejo, potem pa je na vseh članih, da vsak po svoje pomaga pri izpeljavi, kakor pač lahko. Seveda ne vsak povsod in vedno, ampak včasih pa vseeno kdo kje koga pozna, ki lahko priskrbi kakega sponzorja,...

Sej, ne me narobe razumet. Ne zagovarjam neaktivnosti kluba, hočem samo reči, da s tem, ko se pljuva po klubu, se ne bo nič spremenilo. Samo še slabše je lahko, ko se tako zbija moralo vsem po vrsti ;)
Prikaži več možnosti

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne pljuvam, ampak sem samo potozil da se nic ne dogaja(morda na cuden nacin). Medtem ko se veliko manjsi srecujejo 1 na mesec.

Sedaj pa neham.:-D
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

simpl rešitev:

Narediš nov klub pa je problm rešen ane? :)
malo za šalo malo za res :)

Lp

Postat uradni klub pod okriljem BCE ali pa uradno priznan klub s strani BMW je zelo zelo težko, pri nas še posebej. Najbrž bi kaj na to temo lahko povedali tisti ki so bili zraven na začetku. Na žalost ni to kar tako da se 3je kolegi dobite in kupite pri turkih BMW zastavo in je to to.

Se najbolj zalostno je pa to, da se noben prestavik kluba ne oglasi ... Dajmo vseeno pocakati na drugo plat.

Zadnja dva meseca sem se vsako noč učil za izpit (pri službi in dveh majhnih otrocih drugače ne gre), zaradi tega me ni bilo v službi zadnje tri tedne ("dopust"), doma nimam neta, tako da upam da mi boste oprostili če forum in klub ni bil v prvem planu.

Vodstvo kluba bi se moralo spremeniti, mogoče pomladiti, uglavnem sveže ljudi, ki imajo zagon, ker to kar je sedaj, je manj kot nič...:blackeye

Se strinjam. Sem že večkrat napisal da priznam da je mene vse okoli tega minilo (začasno). In se zadeve v tej smeri dogajajo. Ravno te dni se začenjam menit za vse okoli občnega zbora, kjer se bo ponovno volilo predsednika (ki ne bo obnovil mandata) ter tajnika (kateri ne bi rad obnovil mandata :-D ) - mene.

In kot je bilo še pri vsakem OZju so tudi tu dobrodošli vsi, tako nečlani kot člani, edina razlika pa je da nečlani nimajo pravice glasovanja, niti kandidiranja.
Ampak izkušnje iz preteklosti kažejo da se še članom ne da prit (kljub npr. kdaj zastonj hrane, kakega bowlinga ali kaj podobnega kar smo že imeli). In ravno tisti so ponavadi najglasnejši pri šimfanju, pametni kako to se dela, ko pa jim rečeš da naj udejanijo svoje besede se pa najde 1001 izgovor.

Kot je bilo rečeno, zadeve neposredno ne organizira BMW moto klub, pač pa zunanji izvajalec. Zadeva je pod okriljem BCE, najbrž pa Božič iz moto kluba dokaj aktivno sodeluje.

V vodstvu kluba smo lani poleti izvedeli da bo trenutno evropsko srečanje organizirali na Bledu, tako kot da zadevo dela zunanji izvajalec. Vendar takrat ne vem če mi je bil povedan datum ali ne.

Verjetno, a je zaklenjena za nečlane... članarine nisem podaljšal, ker sem v tisti temi spraševal o planih za v bodoče, pa ni bilo nekih odgovorov...

Dobil si odgovore katere sem ti do takrat znal odgovorit. Kolikor sem preletel temo se mi zdi da so bila tvoja vprašanja odgovorjena, lahko pa da si upal da boš izvedel še kaj kar ti nisem znal odgovorit.

Ali ne bi to debato raje prestavil v neko "dostopno" temo, kjer lahko sodelujemo tudi vsi ex ali potencijalni člani AK BMW Slo?

Urejeno.

@Nixxon ne da se ne da..ne da se vam mal potrudit.

Glede na to da sem videl da trije naredijo res odlicno srecanje, dalje ne bom.

Pa brez zamere, koliko vidim, v 10 letih niste bili sposobni organizirat srecanje na nivoju.

Kaj je zate srečanje na nivoju? Daj primer, da vidimo sploh o čem se pogovarjamo.

Pa dobro fantje. Nič ne rečem, tudi sam pogrešam kakšen piknik/srečanje s strani AKBS, vendar treba se zavedat, da mora to pač nekdo organizirati. Nekdo si mora poleg tega, da gre zjutraj v službo, ima popoldan družino,... utrgati še toliko in toliko časa, da se zadeva splanira - pa verjemite, da se to ne naredi v enem dopoldnevu. Če kdo misli, da je to sposoben izpeljat, sem prepričan, da bo vodstvo AKBS veselo iniciacije :ok

Hvala in delim tvoje mnenje. Vedno so bile ideje, mnenja in pomoč dobrodošli. Ni jih pa bilo veliko...

Poleg tega lahko čisto vsak kandidira na katero izmed vodstvenih funkcij kluba. V kolikor se prav spomnim so bili spomladi občni zbori, kjer so potekale tudi volitve in kjer so se zbirali predlogi za razne aktivnosti.

Tako je. Kot sem že napisal se eden bliža. Vsi ki "veste" in "znate", pridite in nam pokažite kako se zadevi streže. :ok

sej tam nimaš kej brat,kr zadnji odgovor je z datumom 21.11.2011 s strani @nixxon,da bo podano obširnejše sporočilo,vidno seveda za vse-zna bit da je res j.........dolgo to poročilo,če rqabš 2 leti da ga napišeš,oz objaviš!

Da smo že novembra 2013 praviš... mater leti čas. :ok2
Zadnji odgovor v temi o kateri je govora je iz oktobra 2012, napisal ga je Austin. Pred tem je julija dokaj izčrpen odgovor napisal Tomzl. 3 mesece torej.

Torej, zakaj se ne ponudite sami? Saj ni treba bit član kluba da prideš z idejo na dan. Nekateri pred tabo so se tega poslužili. User_x in Bojan, Extreme,...

Se strinjam, to ni delo enega človeka (na srečo nisem sam), niti ni to delo 4-5ih ljudi kolikor se nas sploh ukvarja s klubom. Žalostno a resnično.

Hondaši, pa tudi Alfisti, očitno delajo nekaj drugače, morda pa imajo večjo podporo svojih "uporabnikov", kaj vem. Na žalost ne spremljam njihove scene več kot to da o Alfistih kdaj kako novico preberem ki mimo mene prileti.

V vseh svojih letih sodelovanja na BMW sceni sem prišel do sledečih zaključkov:
- ko pade ideja so vsi za
- ko postaviš datum jih tako tretjina odpade iz takih ali drugačnih razlogov
- par dni prej se zadeva še dodatno zasuka, včasih se številka poveča, včasih pomanjša.
- vsak bi prišel in tam bil, nihče nič naredil (so izjeme)
- vsak vidi vse napake in naknadno zna povedat kako bi to moralo biti. Prej...

Skratka, in the words of the great Bart Simpson: you're damned if you do, you're damned if you don't.

Pa še kratek recap: zadnje leto je bilo bolj v duhu saniranja nastale situacije. Premaknil se je sedež kluba, iz manjkajoče dokumentacije smo morali sestaviti popis situacije ki je nastala z našim, sedaj bivšim, blagajnikom. Lahko bi rekli da gre zadeva ponovno na zdrave temelje. Iz situacije smo se marsikaj naučili kar upam da se bo spremenilo.
Bilo je OGROMNO papirologije in letanja da se je vse uredilo.

Dodatno je že lani prišla zahteva BMW Cluba Europa po novi grafični podobi vseh evropskih klubov pod njihovim okriljem. Tako samo morali zamenjati logotip, ime kluba (ki je sedaj BMW avto klub Slovenija, krajše BAKS), posledično en kup tiskovin,... Sledi prenova spletne strani da bo tako kot mora bit po novem.

To je na kratko to. Vprašanja?

Urejal Nixxon, 31.01.2013, 12:56.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • user_x je všeč

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Ne pljuvam, ampak sem samo potozil da se nic ne dogaja(morda na cuden nacin). Medtem ko se veliko manjsi srecujejo 1 na mesec.

Sedaj pa neham.:-D

Ko si manjši je vse lažje (koga sploh misliš pod "manjši"?). Lažje se zmeniš, lažje prilagajaš,...

Je pa tako da vse te neuradne stvari so tako-tako. Ponavadi nič prijavljene, bolj v smislu "dobimo se s par kolegi". Ko "vas" pa policija ustavi se pa na klub zgovorite, da naš predsednik še policijo na dom dobi kaj smo imeli, kot se je že zgodilo.

Fora je tudi da množica manjših srečanj ponavadi pomeni da:
- težje dobiš frej termin za večje srečanje
- pride manj ljudi ker so že prejšnji teden bli na toti furi tam dol
- posledično se ne splača organizirat večje stvari ker folka ni, ti si se pa že v stroške vrgel.
- se vedno najdejo stvari ki določeni grupi niso pogodu: organiziraš v KP, je za Prekmurce predaleč (razen kadar kaj prodajajo, takrat je pa SLO itak ena mala vas) - pa ok, to leti na vse regije, da ne bo zgledalo kot da sem se spravil ravno na Prekmurce.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 199
  • Avtomobil: e91

brez zamere samo ti si to zdaj nekako tako predstavil:
jaz imam klub pobiram članarino in ko člani začnejo jamrat da se nič ne dogaja in da za članarino nič ne dobijo jih še napadeš, da zakaj se pa sami ne zmigajo in kaj naredijo :confused :confused
Prikaži več možnosti

eXtreme
eXtreme

Old school addict

• Moderator
  • Sporočil: 12 064
  • Avtomobil: E30 320is

Osebno nisem podaljšal članstvo ravno zaradi tega, ker se nič ne dogaja.

Vsi bi se udeležili piknika, panoramske, raznih zborov itd., organiziral ne bi pa nihče.
Ko se že spraviš organizirat, bi vsak rad poturil svoje mnenje. Kje in kdaj bi potekala panoramska, kaj bo za kosilo, kaj se bo počelo na pikniku, zakaj na drugem koncu SLO...

Po drugi strani bi članstvo v klubu lahko pomenilo nekaj več kot par % popusta pri nadomestnih delih, čeprav kot posameznik povsod dobim večji popust, če le malo "gobec stegneš" oz. si stalna stranka.
Ugodnosti članstva v klubu so skoraj nične. Če se niti z BMW Slovenija ne morete/mo povezat...

Logično je, da klub pač ne more napredovati, če stoji na dveh, treh posameznikih.
Idej je veliko, je pa vse vzajemno.

Mojih 16 tolarjev. :metalc :-D
Objavljena slika
E30 316i, E30 316i, E39 528i, E30 320is, E30 316, E30 316, E30 323i, E30 318iT, E30 316i, E32 735iA, E28 524td, E34 525iT, E39 523i, E34 525iXT
Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 393
  • Avtomobil: BMW E65

Mogoče malo izven konteksta; že en čas spremljam forum in nisem nikjer opazil debate o tedenskih ali mesečnih srečanjih forumašev v Ljubljani ali okolici. Samo jaz nisem opazil, ali jih dejansko ni?
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

brez zamere samo ti si to zdaj nekako tako predstavil:
jaz imam klub pobiram članarino in ko člani začnejo jamrat da se nič ne dogaja in da za članarino nič ne dobijo jih še napadeš, da zakaj se pa sami ne zmigajo in kaj naredijo :confused :confused

Wow, si nisem mislil da bo kdo lahko tako površno to prebral.
Klub ni moj, mandat mi v kratkem poteče. Od njega nimam nobenega profita, edino delo in lastne stroške. Enako velja za ostale ki imajo kake funkcije v klubu.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Osebno nisem podaljšal članstvo ravno zaradi tega, ker se nič ne dogaja.

Si ziher? A se z ženo nič več ne pogovarjata?

Če se niti z BMW Slovenija ne morete/mo povezat...

Ah, BMW Slovenija... :rolleyes Misliš da se nismo šli menit?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

romanno
romanno

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 825
  • Avtomobil: ČRN KARAVAN

Teme so odprte, če se pa kaj dogaja, pe ne vem :ok2

edit: Replay @Stupo. :ok

Urejal romanno, 31.01.2013, 13:24.

BMW....:drink
BMW Dolenjska.... :respect :beer:drunk
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Stupo: mislim da se res ne dobivajo več.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti