Skoči na vsebino

E39 Xenon slaba svetilnost - skurjene parabole

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
195 odgovorov v temi
Desk-Star
Desk-Star

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 136
  • Avtomobil: BMW

Pozdravljeni,

Na moji E39 letnik 2001 sem imel kljub menjavi Xenon žarnic z Osram Xenarc Silverstar predvsem na levi strani še vedno zelo šibko svetilnost. Razdrl sem luč in opazil, da je na paraboli odstopilo večino odbojnega kromiranega sloja. Po menjavi parabole, ki sem jo dobil od prijatelja (letnik luči 2006) se mi zdi razlika v svetilnosti vsaj 40%. Skratka kot dan in noč.

Tako, da če ima še kdo podobne probleme naj preveri parabole in seveda očisti leče ter sprednjo plastiko. Je pa malo problematično odpirati novejše luči ker so očitno lepilo zamenjali s silikonom.

Stara in "nova" parabola:

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Komaj da gre v pečico =)

Objavljena slika

Če ima kdo razbito/poškodovano luč kupim parabolo, če je še dobra. Ne vem pa ali imata xenon luč in navadna halogenska enake parabole? Sta pa leva in desna enaki.

LP Darko
Prikaži več možnosti
    • voith je všeč

Samuel
Samuel

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 197

BRAVO za tale eksperiment in objavo rezultatov!
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 554
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Zanimivo kok so obžrte.. Jaz bom moje v kratkem razkopal in hudo upam, da bom notri našel desno opcijo.. :)

Me zanima če se da to kje dobit novo. Ma ta del kako številko gor? Mogoče bi se dal preko helle zvohat nadomestila.
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

kvasek
kvasek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 840
  • Avtomobil: e39 525d, e36 320i cabrio

hja zakaj pa v pečico? a se ne da drugače raztavit?
Prikaži več možnosti

Desk-Star
Desk-Star

Novinec

• Uporabnik

Neke številke so gor, bom poslikal ko bom doma drug teden. Bi moral vprašat koga, ki dela v Helli če se da kaj takega posebaj dobit.

V pečici zato, da se lepilo segreje in je lažje potem odstranit sprednje plastične pokrove. Da se tudi s fenom ipd.

LP Darko
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Bi znal bit, da so te parabole še v kakšnih drugih lučeh ne samo v teh od e39.
Prikaži več možnosti

318dule
318dule

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 576
  • Avtomobil: E30, E84, T3 camper

Neke številke so gor, bom poslikal ko bom doma drug teden. Bi moral vprašat koga, ki dela v Helli če se da kaj takega posebaj dobit.

V pečici zato, da se lepilo segreje in je lažje potem odstranit sprednje plastične pokrove. Da se tudi s fenom ipd.

LP Darko

Pozdravljen!

Zanima me le na koliko stopinj si segrel pečico?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Desk-Star
Desk-Star

Novinec

• Uporabnik

Pozdravljen!

Zanima me le na koliko stopinj si segrel pečico?

100 do 125 °C. Vendar sem imel občasno vžgan tudi ventilator, da je zrak okoli malo krožil, ker verjetno, če nastaviš termostat na 100 °C je tik ob grelcu lahko temperatura precej višja, zgornji del luči pa je bil tik ob grelcu, tako da je bilo malo za pazit.

LP Darko
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Mislim, da se da parabole obnovit v LJ.
Prikaži več možnosti

Rjuhar
Rjuhar

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 527
  • Avtomobil: 523 green

Tako je - parabole se dajo obnovit in bodo kot nove. Cena obdelave starih in naparitev novega odbojnega sloja pa te bo koštala nekje 50-60 EUR.

Če gre za e39 FL xenon luč imam jaz nekaj zanimivega, ker se še nisem spravil (in se verjetno tudi ne bom) predelat moje PFL luči - Hella bixenon, ki paše v FL luči vijak na vijak. Če koga zanima nakup lahko naredimo dobro ceno obnove parabol in komplet BI-Xenon leč.

Urejal Rjuhar, 07.02.2013, 09:18.

Prikaži več možnosti

robi-crx
robi-crx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 630
  • Avtomobil: E30 M50B25 ; E39 530d

Tako je - parabole se dajo obnovit in bodo kot nove. Cena obdelave starih in naparitev novega odbojnega sloja pa te bo koštala nekje 50-60 EUR.

Če gre za e39 FL xenon luč imam jaz nekaj zanimivega, ker se še nisem spravil (in se verjetno tudi ne bom) predelat moje PFL luči - Hella bixenon, ki paše v FL luči vijak na vijak. Če koga zanima nakup lahko naredimo dobro ceno obnove parabol in komplet BI-Xenon leč.

mene tole zanima :) a boš povedal kaj več o tem ;)

Honda Crx 1.6 217hp...Honda Civic Coupe1.6 400+hp..Renault Laguna 2.2 dt 120hp....BMW E60 3.0 220hp..BMW E30 2.5 200+hp

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 188
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

tudi mene zanima, daj več info na ZS ali tukaj
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

318dule
318dule

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 576
  • Avtomobil: E30, E84, T3 camper

100 do 125 °C. Vendar sem imel občasno vžgan tudi ventilator, da je zrak okoli malo krožil, ker verjetno, če nastaviš termostat na 100 °C je tik ob grelcu lahko temperatura precej višja, zgornji del luči pa je bil tik ob grelcu, tako da je bilo malo za pazit.

LP Darko

Ql, hvala za koristno info.:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Deyo
Deyo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 072
  • Avtomobil: Bmw

in kako je s tem kar se tiče homologacije?

:bmw e36 318is coupe; e36 320i; e39 523i :jok ; e39 523i lpg; e60 530i; e39 540iA :coole39 530d "M"
Fact: "There`s no girl that has lines as pretty as the E39 M5!" :-D

Prikaži več možnosti

browka
browka

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45

Na kaj pazit pri odpiranju facelift xenon luči? Obstaja kak DIY kje na spletu? Ima kdo morda parabole ali ve za kakšne? Hvala!
Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 378
  • Avtomobil: E90

Mene pa zanima kakšni so še možno razlogi za slabo svetilnost ksenona (e90)?
Torej preverim naj parabole (se to da brez razdiranja luči, najbrš ne??), in kaj še ?
Res je da imam malo 'zamegljene' luči, jih bom dal spolirati v kratkem ampak vseeno mislim da to nebi smel biti glavni problem ?
Prikaži več možnosti

mitchW
mitchW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 469
  • Avtomobil: X5 2005 3.0d

Svetilnost ksenona je odvisna od stanja ksenonk (žarnic kot takih - starejše kot so, slabše svetijo), stanja parabol in stanja stekel žarometa.

Najpogosteje je vzrok za slabo svetilnost ravno v izrabljenih ksenonskih žarnicah (vozniki ne zamenjajo žarnice, dokler ne začne utripat ali čisto odpove), nato v izjemno motnih steklih (tistih, ko že na 20m razdalje vidiš, da so za spolirat), nenazadnje pa je vzrok v skurjenih parabolah, ki so na nekaterih modelih stalnica po 8-12 letih, na drugih se pa redko ali nikoli ne pojavljajo - tukaj se najbolj pokaže kvaliteta žarometa kot takega in koliko so šparali pri proizvodnji le-tega.
Freude am Fahren
Prikaži več možnosti
    • Falco in Blind uporabnikom je všeč to sporočilo

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala za tole..uporaben post.
Najprej grejo luči na poliranje..če nebo nič boljše bom iskal razlog naprej. Menjava žarnic in na koncu še parabole..katere sicer nebi smele biti prežgane. Avto je star 5 let..upam da luči niso tako slabe kvalitete.
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Najpogosteje je vzrok za slabo svetilnost ravno v izrabljenih ksenonskih žarnicah

Erm.. Ne to ni res.

Najpogosteje je razlog v tem, da so ZKW parabole zanič narejene. Posledica je odboj svetlobe od navadne črne porozne plastike.

To je tako kot če se zutri pogledaš namesto v ogledalo v zadnjo stran televizorja.

.upam da luči niso tako slabe kvalitete.

Če so ZKW, so tako slabe.

Tkole rešiš za 0€ in dela. Preizkušeno.

Objavljena slika

Urejal voith, 29.12.2013, 19:11.

Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik

Nekje sem zasledil da se da obnoviti te parabole?
Malo je problem ker je treba luč razstavit da se to ven dobi.
Kje lahko vidim čigave luči ?
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.