Skoči na vsebino

E39 Xenon slaba svetilnost - skurjene parabole

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
195 odgovorov v temi
Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 199
  • Avtomobil: avtomatik

Tole temo si že kaj bral?
Jaz sem zadnjič investiral v nove xenonke - razlika kot noč in dan :). Nasvet: najprej zamenjaj žarnico/-i. Če še vedno ne boš zadovoljen, poliranje luči in zadnja opcija (največ dela in najdražja) obnova parabol.

LP A.

Jaz sem zadnjič investiral v nove xenonske žarnice (ne luči, da ne bo pomote) - razlika kot noč in dan :).

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 581
  • Avtomobil: BMW E61 Individual 530 xd

Najbolje :confused? Najbolje ne, je pa tudi opcija :ok2.
Za obnovo parabol in novi žarnici daš nekje 130€ (+ delo za razstavljanje in sestavljanje luči), kar je ~ 10x manj kot novi luči.
Efekt je pa na koncu isti :).

LP A.

Nima samo BMW težave z lučmi. Imajo jih tudi druge znamke avtomobilov s tem, da se pri nekaterih parabole enostavno izluščijo (Renault,Nissan, Audi) to sem večkrat videl in imel te tri avtomobile. Parabole so se oluščile tudi v meglenkah. V takem primeru poleg motnih luči je najbolje pač drugo novo luč kupiti ali res dobro ohranjeno rabljeno.

Sej pravim po izkušnjah iz tehničnih pregledov (nisem tam delal ampak pobral njihove izkušnje) so luči po 10 letih konstantne uporabe svoje opravile in bi bila smoterna nabava novih za ponovnih 10 let. AMPAK je pa res tudi to, da nove luči za avtomobil recimo Renault Clio II stanejo 400 eur nove luči za BMW E39 pa 1200. Cel avto pa ni vreden več kot 2000 eur.Zato sem vozniki pač ne odločajo za menjavo.

Urejal Danijel S, 02.01.2014, 12:05.

Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 152
  • Avtomobil: BMW & Audi

Dajmo se nekaj razumet, nekateri tukaj primerjate relativno nov avtomobil (BMW E90) ter razne 10+ let stare avtomobile z pol miljona, morda celo več realnih kilometrov. Bodimo realni! Do normalne starosti žarometa in normalnih kilometrov v povprečju 99% avtomobilov NIMA težav. Če pa pričakujete da so na 10+ let starem avtomobilov parabole kot nove, nič skurjene pa je smešno. Kaj mislite od česa te firme živijo? In zakaj bi delale luči ki bi izgledale 20 let kot nove? Žal kot vsak drug del na avtomobilu imajo tudi žarometi svojo življensko dobo. Pa brez zamere, nič slabega nisem hotel povedat. Nimam pa rad da mi nekdo ki iz tujine pripelje avtomobil s fiktivnimi 160k km (dejanskimi 500k) in potem širi krivo vero da so parabole na VSEH tovrstnih xenon žarometih določene znamke popolnoma skurjene in da so v OSNOVI ti žarometi zanič ker v realnosti ni tako hudo. Znano je iz preteklosti, kateri modeli avtomobilov in pri katerih znamkah so imeli s tem resne težave, v povprečju pa je to nič.

LP
Prikaži več možnosti
    • Andy04 je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Se strinjam z @AvtoFun-om .ok.

Vprašanje za vse: na poškodbe parabol najbrž najbolj vpliva čas gorenja xenonke (po domače: uniči jih temperatura) in najbrž tudi čas ni zanemarljiva veličina. Se pravi: več ko bo xenonka gorela, hitreje bo šla parabola rakom žvižgat. Koliko vpliva katera veličina?

Za vpletene v tole temo: zadnjič sem menjal xenonski žarnici (Osram ne vem točno katere) in razlika v primerjavi s starimi (še original) je očitna :eek. Zaradi tega sem postavil obnovo parabol na stranski tir :). Je pa dejstvo, da imam pri avtu že cca. 5 let vključeno opcijo dnevnih žarometov (sveti dolga luč H7 z nekje 25% svetilnosti). Najbrž je tudi to razlog, da so parabole v dobrem stanju, ali kako?
Sklepam zgolj na svetilnost, luči nisem podiral :).

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 374
  • Avtomobil: E90

Evo odgovor Helle na vprašanje ali obnavljajo parabole, morda komu pride prav.

Hella Saturnus Slovenija razvija in izdeluje celo vrsto visokokakovostnih izdelkov svetlobne opreme za avtomobile, kot so žarometi, dodatni žarometi za meglo, dnevne luči ter eno- in večfunkcijske svetilke. V sodelovanju z drugimi visokotehnološkimi podjetji razvija program pametnih in energetsko varčnih uličnih in industrijskih LED svetil. Poleg tega pa distribuiramo tudi navtični program - Hella Marine.

Z vašim vprašanjem se obrnite na naše distributerje. Hellino blagovno znamko v Sloveniji distribuirajo:

Stahlgruber trgovina d.o.o.
Ob železnici 18
1000 Ljubljana
01 587 31 21
01 587 31 70
ljubljana@stahlgruber.si

ali

A-NET
ADEL
Trgovina in storitve d.o.o.
Stegne 31
1000 Ljubljana
01 583 03 30

Program Saturnus distribuira:

Copex d.o.o.
Ulica Jožeta Jame 12
1210 Ljubljana
info@copex.si
01 500 08 52

Če tu ne dobite vseh informacij, se lahko obrnete tudi na Hello Handel Austia:
G. Jordan - email: w-m.jordan@hella.com

Upamo, da smo vam s tem kaj pomagali, v nasprotnem primeru smo na voljo za dodatna vprašanja.

Osebno bom najprej menjal žarnice in poliral luči.
kaj se bo zgodilo pa bom poročal.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Očitno imajo v Helli že vnaprej pripravljen odgovor za takšna in podobna vprašanja :confused in se z obnovo parabol ne mislijo zezat - vsaj tako jaz sklepam na tole.
Drugače pa:

Jaz sem jih obnavljal paraboli pri Thermoplast; Krekova Ulica 3, Mengeš.
Lp.

LP A.

Urejal Andy04, 02.01.2014, 12:56.

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • tratnika je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 531
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Očitno imajo v Helli že vnaprej pripravljen odgovor za takšna in podobna vprašanja :confused in se z obnovo parabol ne mislijo zezat - vsaj tako jaz sklepam na tole.
Drugače pa:

LP A.

Ne da se ne mislijo zezat, namerno se delajo norca. To je tako kot če bi jaz nekoga vprašal "Ojla, kako si?", on bi mi pa rekel: "Jutri bo dež". Bedaki.
"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti
    • voith je všeč

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 269
  • Avtomobil: Polo GTI; e61 525DT

Po 10 letih je najbolje zamenjati cele luči.Res pa je da so drage.Moje e39 xenon luči FL nove 1287 eur.

Ne vem, zakaj bi zmetal (!!!)stran jurja in pol za nove luči, če me obnova dveh xenon parabol košta 60€ ..... majke mi, eni pa res dnar serjejo:eek
Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik

Kot prvo, Hella je über toppp oh in sploh firma, nevem če pri nas v SLO dela katera filma toliko dobička kot Hella in njim se ni treba zajebavat s posamezniki, niti nimajo časa za to, niti jim ni to v interesu. Njim je logično v interesu prodat nov žaromet v kolikor je stari izrabljen. Jasno. So pa dobri da sploh odpišejo na maile, poskusite poslat maile ostalim velikanom v tujini, boste dobili enake robotizirane odgovore... žal ....
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Kot prvo, Hella je über toppp oh in sploh firma, nevem če pri nas v SLO dela katera filma toliko dobička kot Hella in njim se ni treba zajebavat s posamezniki, niti nimajo časa za to, niti jim ni to v interesu. Njim je logično v interesu prodat nov žaromet v kolikor je stari izrabljen. Jasno. So pa dobri da sploh odpišejo na maile, poskusite poslat maile ostalim velikanom v tujini, boste dobili enake robotizirane odgovore... žal ....

Jaz imam k sreči drugačne izkušnje :). Vse, kar sem pošiljal v tujino, sem vedno dobil odgovor ali pa so me poklicali po telefonu (pa naj gre to za nakup rabljenega avtomobila, dele za motor, dele za podvozje...). Je pa res, da sem večino stvari pošiljal iz službenega maila in če imaš za @ pravo besedo, te ljudje očitno drugače jemljejo :ok2.

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik

Andrej, ja to si klical na normalna podjetja (majhna do srednje velika - samo ugibam), poskusi poslat mail na kakšno veliko podjetje (Philips, Bosch, Siemens, ...), boš videl kako hitro ti bodo odgovorili oz. te klicali nazaj :) Sicer pa ja, če boš poslal povpraševanje za 1500 parov žarometov bodo tvoj mail verjetno hitro forwardirali pravemu človeku sicer pa boš le številka v čakalni vrsti! V kolikor pa boš poslal informativno vprašanje ali vprašanje za neko neumnost pa se boš verjetno kar načakal. Morda pa imaš tudi prav in ti končnica maila pomaga če je prava, bolje sigurno je kot pa @gmail.com!!!!
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Andrej, ja to si klical na normalna podjetja (majhna do srednje velika - samo ugibam), poskusi poslat mail na kakšno veliko podjetje (Philips, Bosch, Siemens, ...), boš videl kako hitro ti bodo odgovorili oz. te klicali nazaj :) Sicer pa ja, če boš poslal povpraševanje za 1500 parov žarometov bodo tvoj mail verjetno hitro forwardirali pravemu človeku sicer pa boš le številka v čakalni vrsti! V kolikor pa boš poslal informativno vprašanje ali vprašanje za neko neumnost pa se boš verjetno kar načakal. Morda pa imaš tudi prav in ti končnica maila pomaga če je prava, bolje sigurno je kot pa @gmail.com!!!!

Napačno ugibanje :ok2. Tudi z Bosch-om nimam nobenih težav :ok.
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik

En info ...... je že kdo dal obnavljat parabole TUKAJ in če, kakšna je kvaliteta na daljši rok
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

En info ...... je že kdo dal obnavljat parabole TUKAJ in če, kakšna je kvaliteta na daljši rok

:confused :confused :confused

no,ko ste ze pri kromiranju..to ni krom kar vidite na luceh,ampak aluminijeva para,zato se tudi rece naparjevanje.nanasa pa se z elektro statiko.:)

Jest sm štromar - kak i dej s temili zadevami? Kaj je naparjeno na parabolo: krom ali Al para? A je spet kakšna kombinacija, da se krom nanaša s pomočjo Al pare???

Lp A.

Urejal Andy04, 03.01.2014, 11:44.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 792
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Dajmo se nekaj razumet, nekateri tukaj primerjate relativno nov avtomobil (BMW E90) ter razne 10+ let stare avtomobile z pol miljona, morda celo več realnih kilometrov. Bodimo realni! Do normalne starosti žarometa in normalnih kilometrov v povprečju 99% avtomobilov NIMA težav. Če pa pričakujete da so na 10+ let starem avtomobilov parabole kot nove, nič skurjene pa je smešno. Kaj mislite od česa te firme živijo? In zakaj bi delale luči ki bi izgledale 20 let kot nove? Žal kot vsak drug del na avtomobilu imajo tudi žarometi svojo življensko dobo. Pa brez zamere, nič slabega nisem hotel povedat. Nimam pa rad da mi nekdo ki iz tujine pripelje avtomobil s fiktivnimi 160k km (dejanskimi 500k) in potem širi krivo vero da so parabole na VSEH tovrstnih xenon žarometih določene znamke popolnoma skurjene in da so v OSNOVI ti žarometi zanič ker v realnosti ni tako hudo. Znano je iz preteklosti, kateri modeli avtomobilov in pri katerih znamkah so imeli s tem resne težave, v povprečju pa je to nič.

LP

Tle se pa ne morem strinjat. Ocitno nisi seznanjen z zadevami.

Npr. ZKW zaromet pri E46 FL je v osnovi faljen, ker je plastika neprimerna oz. slabe kakovosti in v manj kot v 10ih letih popolnoma razpade ali krom v celoti izpari (pa naj ima avto realnih 100kkm ali 500kkm v prvem primeru bo sel krom dol v drugem pa bo cist razpadla) . Zkw zaromet pri npr. E90 pa ima interno parabolo kovinsko, ker je znamka zaznala tezavo in so naredili popravek. Taka parabola pa bo zdrzala min. 10let brez vsake tezave.

Potem ima podobne tezave se toyota avensis, nekateri VW , itd.

Tako da ja dolocene znamke zarometov so ze v osnovi oz. zasnovi zanic in teh primerov ni tako malo.

Jaz v zadnjem casu poleg obnove delam tudi predelave plasticnih xenonskih parabol na kovinske, ker je to edina trajna resitev :ok

Urejal Pirc, 03.01.2014, 11:53.

LP Pirc
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 792
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Pozanimajte se ce je material tudi termicno obstojen sepravi prenese visoke temeprature. Nikjer ta "kemicni postopek" ni natancno opisan, tako da si tezko predstavljam kaj naj bi to bilo.

Ponavadi se parabole naparijo v vakumu za druge postopke jaz se nisem slisal.
LP Pirc
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik

Direkt njih ne bom spraševal, ker itak vsak svoje delo hvali, za ceno sem se pa pozanimal (20€+ddv/kos). Zato pa sprašujem, če je kdo pri njih že obnavljal.:ok2
Drugače pa sem svoje obnovil pri Thermoplast-u, svetilnost je sicer mnogo boljša, le leva parabolca še vedno ni lih tisto kar bi jaz hotel. oz. je kar opazna razlika med levo in desno svetilnostjo parabole.
Ko bom imel čas oz. mi bo lahko avto par dni stal, bom še enkrat razdrl žaromet, speskal in "spoliral" parabolo in šele takrat dal na obnovo .... da vidim, če bo takrat OK, ker v prvo sem dal naparit kar takšno kot sem jo vzel iz žarometa

Ko sem takrat obnavljal parabole, sta bili v igri dve podjetji, ki se stem ukvarjajo. priporočen mi je bil ravno Thermoplast iz Mengša, ker naj bi njihov nanos bil bolj obstojen. Za drugo firmo je bil pa ravno obstojnost nanosa problem, ma mi je firma ušla iz spomina:blackeye

Urejal tratnika, 03.01.2014, 14:18.

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem dal za obnovo obeh parabol 60€ ....

Thermoplast Mengeš

Direkt njih ne bom spraševal, ker itak vsak svoje delo hvali, za ceno sem se pa pozanimal (20€+ddv/kos). Zato pa sprašujem, če je kdo pri njih že obnavljal.:ok2

Kromiranje Lakiranje KR

Ajd, pri ceni pol ni kakšne posebne razlike.
Koliko časa pa traja postopek? Če bi se npr. vnaprej najavil...

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem možaku (termoplast, Mengeš) recimo v ponedeljek dostavil paraboli, v četrtek sta bili že popravljeni ....

Urejal tratnika, 03.01.2014, 15:35.

Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik

Tle se pa ne morem strinjat. Ocitno nisi seznanjen z zadevami.

Npr. ZKW zaromet pri E46 FL je v osnovi faljen, ker je plastika neprimerna oz. slabe kakovosti in v manj kot v 10ih letih popolnoma razpade ali krom v celoti izpari (pa naj ima avto realnih 100kkm ali 500kkm v prvem primeru bo sel krom dol v drugem pa bo cist razpadla) . Zkw zaromet pri npr. E90 pa ima interno parabolo kovinsko, ker je znamka zaznala tezavo in so naredili popravek. Taka parabola pa bo zdrzala min. 10let brez vsake tezave.

Potem ima podobne tezave se toyota avensis, nekateri VW , itd.

Tako da ja dolocene znamke zarometov so ze v osnovi oz. zasnovi zanic in teh primerov ni tako malo.

Jaz v zadnjem casu poleg obnove delam tudi predelave plasticnih xenonskih parabol na kovinske, ker je to edina trajna resitev :ok

Pirc :) če bi temo prebral oz. vse kar sem napisal bi ugotovil da si točno to napisal kar sem jaz. Torej:

1. Da, na E46 so bili ZKW žarometi faljeni in določeni ljudje zdaj na podlagi teh žarometov postavljajo nek vzorec

2. Še vedno večina žarometov, XENON žarometov (za halogenske nevem, se ne ukvarjam s tem), verjamem da v celotni masi več kot 99% vseh do normalne starosti in normalnih kilometrov NIMA težav.

3. In ja, sem kar dovolj seznanjen, gledam vsak ljubi dan te žaromete in kot pravim, večina ljudi nima težav z njimi, o 10+ več let starih avtomobilih pa sploh ne debatiram saj ne poznam njihove zgodovine niti realnosti prevoženih kilometrov!

4. Da pa so določeni žarometi, določeni modeli žarometov ter določene znamke žarometov bolje zasnovane od drugih pa je dejstvo, tukaj se strinjamo.

LP

Urejal AvtoFun, 03.01.2014, 17:07.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.