Skoči na vsebino

Kateri sesalec za čiščenje avta?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
62 odgovorov v temi
BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 261
  • Avtomobil: Orientblau Metallic

Kaj je tolk svoh al kaj :frown Sem mislil, da bo vsaj vodo lahko potisnil iz rež...? :napaka

Ja in kaj priporočaš za budget 200€?

Res mi je španska vas tole... Do sedaj sem uporabljal navadnega hisnega, a bi rad šel korak višje

My heart doesn't beat... IT REVS!
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 282
  • Avtomobil: 523i

Hjoj kaj pa vem. Mal prebrskej dilex.si pa trgovina frama in servis kusljan. Vsi majo bogato ponudbo sesalcev
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 937
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

A so ti sesalci potem dobri tudi za pepel? Torej, da bi lahko sesal peč in dimnik.

Drugače bo pa v ponedeljek v Lidlu podoben sesalec za 50 EUR :ok2

Prikaži več možnosti

BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik

Mah najraje bi si kupil Ridgid 5HP, ker ga hvalijo ful, pa še majhen je, samo ga ni v EU...

V Lidlu? Tak kot tale Karcher? Resno? Kje si to izvedel? :ok2 :rofl

Že našel :ok2 Ja raje tole vzamem kot Karcher, ce je tako kot je Miholl napisal :ok2 Je neki švohnej ampak... Je konkretno cenejši :ok2

Urejal BMW<3, 24.11.2016, 21:31.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Je ne :laugh

Mah, jaz bi ga rabu sam za pepel. Tko, da bi bil ta Lidlov ok pomoje. Ce bi pa hotu se globinca za avto, potem pa treba neki orng, to pa tud tisti Karcher-ji za 200 EUR ne vem, ce so ok.

Prikaži več možnosti

BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik

Tule imaš

http://www.lidl-serv...11131466&title=

1400W, 16kPa / 2,2 m3/min sesalne moči... 22,7 posoda (15l uporabnih), 4m kabla, 7,5kg

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Pomoje za ta denar ni tok beden, slab. :ok
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 480
  • Avtomobil: Bmw

Na vašem mestu bi nabavil industrijski sesalec. Tist vsaj vleče. Tko k Tatjana :ok2

Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 280
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

A so ti sesalci potem dobri tudi za pepel? Torej, da bi lahko sesal peč in dimnik.

Drugače bo pa v ponedeljek v Lidlu podoben sesalec za 50 EUR :ok2

Ne uporabljaj hišnega ali hobi sesalca za pepel iz peči ali saje iz dimnika, kupi tega namenskega za 50 eurov in boš rešil problem. Z njim lahko sesaš tudi žerjavico. Govorim iz lastnih izkušenj!

BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Itak, da s hišnim ne sesam pepela :ok

Lozinka, torej meniš, da bo tale v Lidlu ok za pepel?
Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 280
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Itak, da s hišnim ne sesam pepela :ok

Lozinka, torej meniš, da bo tale v Lidlu ok za pepel?

Ma lej mi ga imamo že pet let in sesamo z njim kamin na drva, peč na pelete in še roštilj kapelico. Vsako malo spucaš tist filc odspodaj i piči dalje nima mu kaj bit. Ni to nek fin sesalec, ga kar skrij da ga obiski ne vidijo :-D .

BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

:laugh
Prikaži več možnosti

JohhnyWalker
JohhnyWalker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 258
  • Avtomobil: A4 B8

Vlečemo iz naftalina :)

Ima kdo izkušnje z Karcher WD 5 Premium (147€) / WD 5 P Premium (163€) / WD 6 P Premium (188€)?

Ne mislim poslušat zdaj primerjav z high tech industrijskimi in podobno. Rad bi le izvedel če je za kaj. Uporabljal se bo za avto, ne rabi mi pa zdaj trgat sedežev z sesalno močjo :ok2 Predvsem mi je všeč, ker ima možnost pihanja, kar dobro pride za špranje, kjer se voda rada zadrži ob pranju :)

Hja, jaz sem v Obiju kupil za cca 150e njihov sesalec. Dokaj močan, vodo sesa, možnost spihavanja. To je pa vse kar rabiš. Globinca loh nardiš :)
Prikaži več možnosti

BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik

In vse to ima tudi Lidlov, za 1/3 cene :ok2 Trikrat boljsi pa sigurno ni. Sta prej tam tam po specifikacijah :ok2 Pa 3 leta garancije. What more would you wish? :ok2

Sem se odlocil kar za tega Lidlovega. Pac ni denarja za vec motorne sesalce trenutno :)
Prikaži več možnosti

JohhnyWalker
JohhnyWalker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 258
  • Avtomobil: A4 B8

Lej, ni vse v ceni. Sej se ne ukvarjas profesionalno tko da :ok2
Men je super :) filtri so pa tud poceni-za suho sesanje. Za mokro sesanje je iz polipropilena in ga sam očistiš pod vodo
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

A pašeje na ta Lidlov sesalec priključki, filtri, vrečke od katerega drugega proizvajalca? Tudi mene mika, ker je poceni, nima pa prozornega nastavka za sesanje sedežev in tepihov (kot video v objavi št. 26), ki bi ga rad imel, ker vidiš kdaj voda, ki jo sesaš iz sedeža/tepiha postane čista. Če bi lahko posebej kje dobil takšen nastavek in pa da se dobijo rezervne vrečke in filtri, potem bi ga morda vzel, drugače pa ne vidim smisla.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Saj ta pomoje nima vrečk. Tist filter pa spihaš pa je.
Prikaži več možnosti

BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik

Ima vrecke :ok Nisi pogledal linka, ki sem ga dal? :)

Je "mrezica" za mokro sesanje, pa navadna vrecka za prah in ta filter, ki ga spihas za suho ciscenje :ok

Glede vreck, mislim, da Parkside vseeno ni TOK leva firma, da nebi bilo moznosti dokupa vreck :ok In ja, evo zdele sem pogledal na net, pa so vrecke (nisem se poglabljal le videl, da so)

Glede nastavka pa so verjetno itak uni univerzalni nastavki oziroma fi cevi. Tako, da tudi to bi se dalo verjetno dobit, ampak od neke druge znamke :)

Urejal BMW<3, 26.11.2016, 09:23.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Z enim domačim sesalcem brez vrečk, ko kao samo filter očistiš in prišparaš denar za vrečke, imam zelo slabe izkušnje. V redu je vlekel samo, ko sem ga uporabljal prvič in potem nikoli več. Filter kljub temu, da ga spihaš in opereš z vodo, kot je pisalo v navodilih, nima nikoli več enake prepustnosti kot nov. Tako, da če se ne menjavajo vrečke, je pa treba mejavat filtre, ki so verjetno še dražji. Če se res filter očisti s spihovanjem, zakaj potem v avte dajemo nove zračne filtre?

Drugače meni izgleda kot da ima vrečko, št 26 na sliki v navodilih: http://www.lidl-serv...HU_SL_CS_SK.pdf

Sem še malo razmislil in pogledal cene Kärcherjev in v tem cenovnem rangu se tudi že dobijo z malenkost šibkejšimi motorji. Pa pri nih sigurno ni problem dobit dodatno opremo in rezervne dele. 100 ali 200W gor ali dol po moje ne naredi takšne razlike. Tako, da sem se odločil, da ne bom šel kupit tega iz Lidla, ker v bistvu sploh ni tako poceni.

Domači sesalec imam 2000W in v primerjavi s tem, se mi tako zdijo tako ta Lidlov kot Kärcherji malo švohni, sploh glede na to, da so večji, imajo verjetno večji premer cevi...

Malo razmišljam, če se vzame najbolj poceni vodni sesalec od Kärcherja za ca. 50€, ki je (pre)švohen in pa za 180€ tale nastavek od Tornadorja: http://www.operi-avt...ractor-gun.html, potem švohnost ne bi smela bit problem, ker zrak iz kompresorja skrbi za dvigovanje umazanije iz tekstila, ko je pa umazanija dvignjena s podlage, pa mislim da je vsak sesalec dovolj močen, da jo posesa. Če to deluje tako, kot si preddstavljam, bi to znala bit še najbolj ugodna varianta za delanje globinca doma (če že imamo kompresor). Ali si narobe predstavljam?

Tule je demonstracija s 1200W sesalcem in 7bar zračnega tlaka:

https://www.youtube....h?v=XMluyX-k7KI

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Z vsemi temi cevmi bos bolj tezko sesal po avtu. Ajde te tepihe ze nekako, ker so ravni in lahko se jih da ven na tla,...
Prikaži več možnosti