Skoči na vsebino

DMV v Avstriji

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
40 odgovorov v temi
Bmw5m
Bmw5m

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 421
  • Avtomobil: 525d m-optic

Zdravo

Mogoce je ze veliko napisano o tem na forumu ampak nisem nic nasel tako da sem odprel novo temo. Zanima me sledece avto sem kupil v slo pred slabimi tremi meseci zivim v avstriji in tudi tukaj delam. No in zadnjic me policaj ustavi in mi rece da se nesmem vozit z slo tablicami ce zivim tukaj. No in glej ga zlomka po slabem tednu dobim od finnanzamta (davcne) da moram placati davek za dva meseca + prepis avta na avstrijske tablice ok ni probem bom placal vse samo je pa sedaj problem kako da placam ce je avto ni moje oz. je od lizing hise? Kaj sedaj narediti je kdo mel kaksen podoben problem stem? In a mogoce kdo ve kako se racuna DMV za v avstrijo? Prosil bi vas za dobre odgovre hvala
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 194
  • Avtomobil: avtomatik

Uf, to pa ne vem :frown.
Ampak tkole, za začetek: tako v SLO kot v A se pozanimaj, kako točno je v takem primeru, kot ga imaš ti. Vsaka država ima svoje fore, koliko časa lahko živiš v drugi državi in imaš avto še vedno registriran "doma". Npr. če si na začasnem (vsaj uradno :skrbast) delu v A - recimo pol leta, imaš lahko avto registriran še vedno v SLO. Če si pa policaju rekel, da si "stalno" gor, pol pa nimaš izbire in je prišlo do tega, do česar je pač prišlo.
Te informacije sigurno obstajajo tudi na netu (če mi pride kaj pred oči, prilepim link), najlažje boš pa izvedel npr. na davčni v Avstriji.

LP A.

Urejal Andy04, 13.03.2013, 08:36.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Urke2609
Urke2609

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 039
  • Avtomobil: Ex-46; E39 530dA

Auuuuu kot se jaz spomnim je tudi oče imel tak problem, ker živi gor oziroma pokojnino ima tam. Vem da je imel velike komplikacije, ampak je nekaj zrihtal in kakor jaz vem, se še vedno vozi s slovenskimi tablicami. Če se bo oglasil, ga bom vprašal kaj je naredu.
Lp
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Nekaj info najdeš tle
http://europa.eu/you...aq/index_sl.htm
Za nekatere države je tko, kot sem napisal - pol leta.

Ali je lahko moje vozilo še naprej registrirano v Franciji, čeprav zdaj živim v Belgiji?
NE — razen če nameravate Belgijo zapustiti v šestih mesecih po prihodu v državo. Vozilo morate običajno registrirati v državi, v kateri prebivate.

Na Švedskem delam za določen čas (10 mesecev), nato se bom vrnil domov na Slovaško. Ali moram svoj avtomobil registrirati na Švedskem?
DA — ker boste na Švedskem prebivali več kot 6 mesecev in ker se s Slovaške najbrž ne boste vsak dan vozili na Švedsko na delo.

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 433
  • Avtomobil: BMW department

V avstriji imaš okoljski davek 10%, kar je morda še vedno manj od DMV-ja in davka na luksuz.

Bi pa morala lizing hiša to vedet, bom rekel, bi te morala usmerit.

Avto registriraj tam kjer ti je blj ugodno, to da moraš po 6 mesecih zapustit državo, pomeni, da se moraš peljat ven in greš potem spet lahko nazaj. V tvojem primeru se pa itak stalno veretno voziš gor in dol.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Bmw5m
Bmw5m

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Stvar je sledeca al avto prodam al pa odplacam lizing in ga prepisem na avstrijske tablice jst bi lahko glumil da odhajam iz drzave enkrat mesecno ampak ce nebi bil za stalno prijavljen tako da to odpade al prodat al pa prepisat sem a mogoce kdo ve tocen postopek za placilo nove? Oz preblizno kolk bi prsla nova?
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

Nova, kot vem je 10%.

A je lizing hiša slovenska? Ker v tem primeru ti nisi lastnik avta.... Po tej logiki ti ne morejo nič. Razen če je kredit....

Urejal Debitel, 13.03.2013, 19:28.

Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Bmw5m
Bmw5m

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Aha 10posto od vrednosti avta ? A grami se nc negledajo ja lizing je lastnik nlb ;)
Prikaži več možnosti

DDDD
DDDD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 764
  • Avtomobil: Opel

Aha 10posto od vrednosti avta ? A grami se nc negledajo ja lizing je lastnik nlb ;)

Greš na finnanzamt na ta oddelek pokažeš papirje od lizinga plačaš novo, ki ti jo tam izračuna glede na znamko model kilometre izpust plinov. Potem dobiš papirje, da si plačal in plačuješ tisti davek cestnino na vsake 3 mesece ne pa mesecno kot oni. Ko ti poteče lizing moraš avto reg. na At tablice in lahko baje zahtevaš davek iz slo nazaj.

Urejal DDDD, 13.03.2013, 21:44.

Prikaži več možnosti

Bmw5m
Bmw5m

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Pol to pomen morem placevat v slo in avstriji to pomen duplo?:/ to se mi glih nesplaca bolj vzdignit kredit na banki ga odplacat placat novo in registrirat na aus tsblice?
Prikaži več možnosti

DDDD
DDDD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 764
  • Avtomobil: Opel

Pol to pomen morem placevat v slo in avstriji to pomen duplo?:/ to se mi glih nesplaca bolj vzdignit kredit na banki ga odplacat placat novo in registrirat na aus tsblice?

Ti samo Novo plačaš in pa nihovo cestnino plačuješ. Mene pride na mesec 38€ 1.9 120km. Majo pa kar dražja zavarovanja tako da preračunaj malo.
Prikaži več možnosti

Bmw5m
Bmw5m

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

To te pol pride na tri mesce 114e mene bi mogoce skoraj se enkrat vec:)
Prikaži več možnosti

Bmw5m
Bmw5m

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Tebe pride pol 114e na tri mesce a mene bi mogoce duplo vec prslo a kako davek od slovencev da zahtevam?:)
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

Zakaj bi sploh moral kaj plačat?

Če je lastnik avta NLB in si ti samo najemnik. Halo?Saj avto ni tvoj, tako piše v prometni, ali ne?

Tudi jaz lahko v nemčiji vzmame lizing, pa ja ne bom potem tukaj plačeval DMV-ja...

Urejal Debitel, 13.03.2013, 22:30.

Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Bmw5m
Bmw5m

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Oni tko zahtevajo ker baje se vozimo na cenejso varijanto placujemo pa slovencem davek itd
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

To pravno formalo ne pije vode, ce nisi ti lastnik avta. Ti lahko teoreticno avto vrnes najemodajalcu, torej?

Ne recem, da je tvoj avto in registriran v slo, ti pa si gor prijavljenin gor zivis. Ne pa, ce nisi lastnik, daj kaksnega odvetnika vprasaj. Jaz sigurno ne bi placeval.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Ali pa obstoječi avto prodat in kupiti drug avto v Avstriji :).
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Luky
Luky

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 358
  • Avtomobil: kolo

To pravno formalo ne pije vode, ce nisi ti lastnik avta. Ti lahko teoreticno avto vrnes najemodajalcu, torej?

Ne recem, da je tvoj avto in registriran v slo, ti pa si gor prijavljenin gor zivis. Ne pa, ce nisi lastnik, daj kaksnega odvetnika vprasaj. Jaz sigurno ne bi placeval.

Torej zakaj bi kdorkoli v Slo (ki kupi nov drazji avto z veliko co2) sploh kupil avto, če ga lahko v Nemčiji vzame na lizing in se vozi po sloveniji..?

Sej v teoriji ti dam prav, ampak dvomim da v praksi tako deluje. Če deluje pa svaka čast unim ki plačajo par 10k dmvja sloveniji.:ok2
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Torej zakaj bi kdorkoli v Slo (ki kupi nov drazji avto z veliko co2) sploh kupil avto, če ga lahko v Nemčiji vzame na lizing in se vozi po sloveniji..?

Tko simpl pa to ne gre :nono :nono :nono.
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Tko simpl pa to ne gre :nono :nono :nono.
LP A.

Točno tako ... tut Nemci ne talajo lizing kr tako tujcem ;)
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti