Skoči na vsebino

DMV v Avstriji

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
40 odgovorov v temi
Luky
Luky

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 358
  • Avtomobil: kolo

Nism reku da gre in tudi sam sem namignil da verjetno ne gre.

Zakaj ne? Kje se zatakne? Sej lizinga lahko uzameš minimalno. Rabimo razlago, ne samo ''neda se''.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Nism reku da gre in tudi sam sem namignil da verjetno ne gre.

Zakaj ne? Kje se zatakne? Sej lizinga lahko uzameš minimalno. Rabimo razlago, ne samo ''neda se''.

Spraševal nisem zakaj, ampak predvidevam, da zato, ker kot tujec nimaš dohodkov in prebivališča tam ... lizing hiša bi imela preveč problemov z neplačniki in od njih dobit avto nazaj, ker bi bil v tujini.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Luky
Luky

BMW fanatik

• Uporabnik

Lahko bi dali minimalni lizing, kot sem omenil + slabe pogoje zate kot stranko, ker bi se zavedali da še vedno veliko prišparaš v slo zaradi dmv. Lahko bi dal celo denar v višini lizinga kot polog in bi ga dobil nazaj ko bi lizing odplačal.

Zna bit da se zatakne pri tem da ti nesmejo dat lizinga kot tujcu? Čeprav sliši se malo smešno prost trg in to, ampak marsikaj se sliši smešno pa je res tako.
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 433
  • Avtomobil: BMW department

Lahko bi dali minimalni lizing, kot sem omenil + slabe pogoje zate kot stranko, ker bi se zavedali da še vedno veliko prišparaš v slo zaradi dmv. Lahko bi dal celo denar v višini lizinga kot polog in bi ga dobil nazaj ko bi lizing odplačal.

Zna bit da se zatakne pri tem da ti nesmejo dat lizinga kot tujcu? Čeprav sliši se malo smešno prost trg in to, ampak marsikaj se sliši smešno pa je res tako.

Poglej, če prideš prvič na banko in želiš lizing kot slovenec boš poljubil vrata.

Če pa prideš kot slovenec, ki ima na banki račun in z njim poslušej tudi v nemčiji, imaš prilive, imaš gor tudi firmo, ki je nemška in gor posluje, potem ni težav, kljub temu da si slovenec, namreč kot komintenta te poznajo. Seveda spet odvisno katera banka.

In verjetno slovenec res prekleto težko, razen če ni v drugi alineji, v nemčiji dobi lizing, se pa gor glede na naše slovenske zakone aboslutno bolj splača. Ne samo zaradi davkov, tudi, ker so cene gor boljše in nadaljna prodaja lažja. Dajo ti ga že lahko, samo nočejo, ker je rizik prevelik. Morda bi bilo lažje če bi bil minimalni lizing, samo to jim pa ni v interesu. Na poršeju recimo mi je zadnjič prodajalec govoril, da bi še najraje dali lizing z 0 eur pologa.... seveda če izpolnjuješ kriterije za lizing.

Urejal Debitel, 14.03.2013, 17:33.

Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Bmw5m
Bmw5m

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 421
  • Avtomobil: 525d m-optic

Evo da vam povem kako se za avstrijo placuje dmv ker moj bmw ima 179g. 19gramov se placa po 25e to pomeni 19x25e + poraba avta po papirjih na papirju mi pise 6.7l na 100km no od teh 6.7l -2x2. To pomeni 6.7-2=4.7x2=9.4 no 9.4% od vrednosti avta ce je avto vreden 10000e pol to pride 940€ no tolk bi me prslo za mojga bmwja + papirji z bmwja in drugi stroski ki so se:)
Prikaži več možnosti

iztok901
iztok901

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 756

Ti je že @debitel povedal skoraj vse.

Priporočal bi ti obisk najbljižjega notarja, ki bo rešil zadevo.
Po drugi strani te pa vprašam naslednje, si rezident RS, mar potem takem ne moreš voziti avto na tuje registrske tablice? Samo poglej okrog sebe koliko eksotičnih avtomobilov v Sloveniji ima češke tablice...

lp, Iztok
Prikaži več možnosti

Luky
Luky

BMW fanatik

• Uporabnik

Poglej, če prideš prvič na banko in želiš lizing kot slovenec boš poljubil vrata.

Če pa prideš kot slovenec, ki ima na banki račun in z njim poslušej tudi v nemčiji, imaš prilive, imaš gor tudi firmo, ki je nemška in gor posluje, potem ni težav, kljub temu da si slovenec, namreč kot komintenta te poznajo. Seveda spet odvisno katera banka.

In verjetno slovenec res prekleto težko, razen če ni v drugi alineji, v nemčiji dobi lizing, se pa gor glede na naše slovenske zakone aboslutno bolj splača. Ne samo zaradi davkov, tudi, ker so cene gor boljše in nadaljna prodaja lažja. Dajo ti ga že lahko, samo nočejo, ker je rizik prevelik. Morda bi bilo lažje če bi bil minimalni lizing, samo to jim pa ni v interesu. Na poršeju recimo mi je zadnjič prodajalec govoril, da bi še najraje dali lizing z 0 eur pologa.... seveda če izpolnjuješ kriterije za lizing.

Sej zato bi ti dali minimalni lizing, ki bi ga zavarovali z gotovino + zasluzli bi pa tako da bi te obrali recimo 3000eu pri podpisu lizinga, da bi se izognili oderuskim obrestim.

Torej če ti banka zaupa in recimo da bi imeli interes poslovat s tabo, ti lahko odobrijo lizing in se tako izogneš slo dmv? Pravno gledano ni nič narobe? Zakaj pol avtorju teme težijo? Ker je v .au?, če bi bilo obratno in bi se v slo vozil na au tablice nebi bilo problemov?
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej zato bi ti dali minimalni lizing, ki bi ga zavarovali z gotovino + zasluzli bi pa tako da bi te obrali recimo 3000eu pri podpisu lizinga, da bi se izognili oderuskim obrestim.

Torej če ti banka zaupa in recimo da bi imeli interes poslovat s tabo, ti lahko odobrijo lizing in se tako izogneš slo dmv? Pravno gledano ni nič narobe? Zakaj pol avtorju teme težijo? Ker je v .au?, če bi bilo obratno in bi se v slo vozil na au tablice nebi bilo problemov?

Tudi v SLO bi mu težili, ker moraš dati avto na SLO tablice, če si več kot 6 mesecev na leto v Sloveniji.

Urejal Rottie, 15.03.2013, 08:03.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

Najbolje, da jim gres svetovat kako se daje lizing in kako obira.

Lahko se na tak nacin izognes dmv-ju, a vedi, da ce si v drzavi neprekinjen cas vec kot 6 mesecev, moras avto tudi registriratv tej drzavi. To pomeni, da ce bos registriral v nemciji, racunaj da bos gor vsaj enkrat mesecno. Sicer je pa dmv za nove moderne avtomobile relativno sprejemljiv, beri nizek, tako da s tega razloga to niti ne splaca.

Zal bigbrother ve kje si in koliko casa, vsaj priblizno, torej da sprehajas med drzavami pije vodo, da imas pa avto na tuje tablice tukaj neprekinjeno ali obratno ne gre.

Kolega forumas bi moral imeti prioravljenih par argmentov za policijo, ko so ga ustavili, pa bi verjetno slo. Vsekakor pa jaz nebi placeval avstrijske nove, ce je lastnik avta slovenska firma, lizing hisa.

Urejal Debitel, 15.03.2013, 20:56.

Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Luky
Luky

BMW fanatik

• Uporabnik

Najprej napišeš eno, pol pa poveš da ti nebi plačal??

Rottie piše 6 mesecev na leto, ti 6 mesecev neprekinjeno?

Btw še vedno je veliko novih avtov v najvišjem razredu, meni se 30% al kok ne zdi sprejemljivo če obstaja druga pot?
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

Btw še vedno je veliko novih avtov v najvišjem razredu, meni se 30% al kok ne zdi sprejemljivo če obstaja druga pot?

Jaz že od začetka pišem, da ne bi plačal dotičnega davka Avstriji, ker je lastnik avta slovenska firma.

Glede druge poti se boš moral informirat sam, namigov sem ti dal ogromno.
Noben nebi plačal dragega DMV-ja če obstaja druga pot, a jo je treba poznati, skoraj nihče je ne oziroma zelo redki jo. Ni preprosto. Znanje in informacije dandanes stanejo, žal je tako in žal je to posel.

Kot je meni znano, gre za 6 mesecev neprekinjeno in ne v skupnem seštevku, lahko pa se motim. Namreč point USA registracij, ki so se tudi vozile pri nas, je bil, da si moral pred iztekom vsakih 6 mesecev lepo na dopust na hrvaško za par dni, torej izven EU, da te niso mogli cepit z DDV-jem in DMV-jem. Torj po neprekinjenih skoraj 6 mesecih prebivanja in vožnje z avtom v EU coni. Take informacije imam.

Še sladica: Če te bo slovenski policist ustavil z nemškim avtom, ga bo zanimalo le, če ima veljavno prometno dovoljenje in ti vozniško, če morda avto ni ukraden. In ne koliko časa si z nemškimi tablicami v Sloveniji. Iz prve roke na lastni koži in dodatnih dveh virov. Prometnikov.

Kako boš to speljal boš pa sam naštudiral.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Luky
Luky

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej se informiram, sprašujem na forumu. Nism tebe na pvt uprašal da mi rabiš odgovarjat da info stanejo itd. Če tvoje info stanejo ne rabiš sodelovat na forumu ker te nebo nuben plačal.

Torej kje je problem obratno, lastnik bi bila nemška firma in slovenc nebi plačal dmv v slo??

Če je to-to nerazumem kaj imam za naštudirat, sicer pa tudi ti očitno nimaš naštudirano sicer bi ze razlozu kaj in kako, v dveh vrsticah.. razn če čakaš da ti bo kdo plačal..
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Točno je to opredeljeno na 183 dni ali več v letu in ni važno a je to neprekinjeno ali po kosih.
Če bi to hotel skriti pred organi, bi lahko načeloma tudi tako, da preregistriraš avto vsake pol leta na druge tablice, ker po njih preverjajo ... bi te pa verjetno v tujini, kjer imaš avto registriran, kmalu povprašali po zdravju :ok2 Načeloma je pa to tako, da pač lažje gre skozi v kakšnem večjem mestu kot malih krajih, ker je avto manj opazen (če ni posebaj vpadljiv ali na kakšnih sumljivih tablicah iz exotičnih držav oz. da se je policaj vate vtaknil kot v osebo in išče nekaj, da te bo zašil ... potem ti tudi to ne bo pomagalo).

Urejal Rottie, 16.03.2013, 13:44.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej se informiram, sprašujem na forumu. Nism tebe na pvt uprašal da mi rabiš odgovarjat da info stanejo itd. Če tvoje info stanejo ne rabiš sodelovat na forumu ker te nebo nuben plačal.

Torej kje je problem obratno, lastnik bi bila nemška firma in slovenc nebi plačal dmv v slo??

Če je to-to nerazumem kaj imam za naštudirat, sicer pa tudi ti očitno nimaš naštudirano sicer bi ze razlozu kaj in kako, v dveh vrsticah.. razn če čakaš da ti bo kdo plačal..

You have missed the point in ne ločiš dobre volje od posla, očitno tega ne delaš v življenju, posla namreč. Posel je kruh in ne vem zakaj bi ti kdo kaj šenkal, kot prvo.

Pa pokaži mi prosim, kje sem napisal da si mi kaj dolžan ali kje sem napisal, da mi moraš kaj plačat? Napisal sem: informacije stanejo in ne da jih jaz prodajam. Jaz jih delim, a v omejenem obsegu, jih pa verjetno ne bi mogel, če o tem ne bi kaj vedel, se ti ne zdi, če nakak logično sklepaš... In JA, sem naštudiral u nulo, mi je vzelo precej časa, energije, poti in denarja, pa NE povem, bo tako lažje? Niti ne moreš kupiti, ne ti, ne noben drug, ker ne delim, če ne želim. Sem pa delil par enostavnih koščkov sestavljanke, ki ji manjka en velik zelo pomemben del. To boš pa odkril sam, če se boš hotel sam s tem ukvarjat, namigov je bilo dovolj.

Lahko pa prebereš vse moje poste, pa mi pokaži kje lažem, ljudem računam ali pišem nebuloze? Sem mnenja, da so moji odgvori konstruktivni, v pomoč, razen redkih izjem, drugače se v debate ne mešam.

Vozi svoje kolo še naprej jaz pa se iz teme umikam, namreč zbral sem premalo denarja in je zmanjkalo črnila za črke ki jih pišem. Noben ni nič plačal, ti šment.

P.S.:Sprašujem se od kdaj logika, da ljudje mislijo, da jim bo vse kar podarjeno v življenju, brez truda, brez volje, kar iz lepega.....da so okoli njih same dobrodelne ustanove, potem so pa užaljeni in se jim godi krivica, ko se zavejo, da temu ni tako in bo treba kaj tudi plačat... Bog ne daj, da kdo naredi dobro gesto in želi kot altruist komu pomagat....človek ponudi prst, ni dovolj, ti hočeš roko....
Zapomni si, nothing is free at the end. C est la vie...
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Damjann
Damjann

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 153
  • Avtomobil: BMW 318iS coupe

You have missed the point in ne ločiš dobre volje od posla, očitno tega ne delaš v življenju, posla namreč. Posel je kruh in ne vem zakaj bi ti kdo kaj šenkal, kot prvo.

Pa pokaži mi prosim, kje sem napisal da si mi kaj dolžan ali kje sem napisal, da mi moraš kaj plačat? Napisal sem: informacije stanejo in ne da jih jaz prodajam. Jaz jih delim, a v omejenem obsegu, jih pa verjetno ne bi mogel, če o tem ne bi kaj vedel, se ti ne zdi, če nakak logično sklepaš... In JA, sem naštudiral u nulo, mi je vzelo precej časa, energije, poti in denarja, pa NE povem, bo tako lažje? Niti ne moreš kupiti, ne ti, ne noben drug, ker ne delim, če ne želim. Sem pa delil par enostavnih koščkov sestavljanke, ki ji manjka en velik zelo pomemben del. To boš pa odkril sam, če se boš hotel sam s tem ukvarjat, namigov je bilo dovolj.

Lahko pa prebereš vse moje poste, pa mi pokaži kje lažem, ljudem računam ali pišem nebuloze? Sem mnenja, da so moji odgvori konstruktivni, v pomoč, razen redkih izjem, drugače se v debate ne mešam.

Vozi svoje kolo še naprej jaz pa se iz teme umikam, namreč zbral sem premalo denarja in je zmanjkalo črnila za črke ki jih pišem. Noben ni nič plačal, ti šment.

P.S.:Sprašujem se od kdaj logika, da ljudje mislijo, da jim bo vse kar podarjeno v življenju, brez truda, brez volje, kar iz lepega.....da so okoli njih same dobrodelne ustanove, potem so pa užaljeni in se jim godi krivica, ko se zavejo, da temu ni tako in bo treba kaj tudi plačat... Bog ne daj, da kdo naredi dobro gesto in želi kot altruist komu pomagat....človek ponudi prst, ni dovolj, ti hočeš roko....
Zapomni si, nothing is free at the end. C est la vie...

Torej varianta: "Vem, pa ne povem"?:confused
Kr neki......
Včasih je bolje, da človek nič ne napiše, kot pa jaz vem, ampak ne povem, ker sem frajer in znanje stane:napaka
Pot dolga tisoče kilometrov, se zmeraj začne z enim samim korakom
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

Torej varianta: "Vem, pa ne povem"?:confused
Kr neki......
Včasih je bolje, da človek nič ne napiše, kot pa jaz vem, ampak ne povem, ker sem frajer in znanje stane:napaka

Več kot očitno narobe pišem, glede na to, da ti tudi ne razumeš. Še kdo? Očitno sem res težek frajer, ker nič ne povem, mislim, nič nisem zaslužil, res šmorn. Najbolje, da vam sam in vsi ostali razkrijemo vse svoje poslovne in osebne skrivnosti, saj to itak ve vsak in ni nič takega. Ni važen trud in energija, morda bolečina vložena v pridobivanje takih znanj in izkušenj.

Verjetno je v meni napaka, torej naj moderatorji prosim zbrišejo vse moje poste v tej temi, pa bo problem rešen.

Jaz se bom pa ponižan in razkrit umaknil.

P.S.: imaš prav, znanje dejansko stane, od srednje šole naprej. Če ne bi bilo tako, potem nihče nebi nič zaslužil nikoli. Kakor obrneš, po želji, vedno se pride do tega zaključka.

Urejal Debitel, 16.03.2013, 22:49.

Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Bmw5m
Bmw5m

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 421
  • Avtomobil: 525d m-optic

A kdo ve kolk se po gramu placa za avstrijo eni pravjo 25€ eni 50€ ce kdo ve nej javi :)
Prikaži več možnosti

Skip
Skip
  • Uporabnik
  • Sporočil: 194
  • Avtomobil: E34&E39

Sicer ne gre za uvoz avtomobila v Avstrijo, ampak ve kdo, če bi lahko kot stalni prebivalec Avstrije tam vozil avto, ki je pisan na osebo s stalnim prebivališčem v Sloveniji, jaz pa kot uporabnik tega vozila?

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 870
  • Avtomobil: E39 525i, E46 320i

Ne
Prikaži več možnosti
    • Skip je všeč

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 060

Sicer ne gre za uvoz avtomobila v Avstrijo, ampak ve kdo, če bi lahko kot stalni prebivalec Avstrije tam vozil avto, ki je pisan na osebo s stalnim prebivališčem v Sloveniji, jaz pa kot uporabnik tega vozila?

Avstrija je resna država in ne dopušča takega teksasa kot ga imamo v Sloveniji - odgovor je ne.
Prikaži več možnosti
    • Skip je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.