Skoči na vsebino

Impregnator

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
27 odgovorov v temi
ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 195
  • Avtomobil: OPC

Temo odpiram zaradi neželjenega učinka BMW impregnatorja. Voda ne odteče kot bi morala, zato me zanima, kateri impregnator vi uporabljate, s katerimi imate izkušnje? Ali je boljše nanesti namaz ali sprej?

Moram povedati, da je bila moja streha v malce slabšem stanju, vrjetno še ni videla impregnacije, zato mislim, da potrebujem vsaj za začetek močan impregnator, da bo stvar delala kot bi morala.

Jaz sem se trenutno zagrel za Renovo.
Ima kdo izkušnje s tem izdelkom? In ali se da to dobiti v Sloveniji?
Ker jaz nisem bil zadovoljen z BMW impregnatorjem (sem sledil navodilom), streha je še kar kot spužva in odteče zelo malo vode, sem bom vrjetno odločil za nakup tega izdelka.

V primeru, da se ga ne da dobiti v Sloveniji, bom naročeval preko ebaya, tako da če se mi kdo želi pridružiti, lahko nardimo group buy in si razdelimo poštnino. Počakal bom en teden.
http://www.ebay.de/i...id=459596788526

Drugače pa na plan z idejami in nasveti:)

Lp, Žiga
Prikaži več možnosti

matej505
matej505

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7

Zdravo.

Imam podoben problem. Lani sem si kupil BMW cabrio kit, impregniral po navodilih, voda se sploh ni prijela na streho. Letos pa sem kupil samo impregnator, ker so mi ostala sredstva od kabrio kita še ostala. Impregniral sem po navodilih, po nekaj dneh sem avto malo polil z vodo in ugotovil, da voda ne odteka tako kot bi morala.

Možno, da je bmw spremenil formulo impregnatorja? Žal nikjer na embalaži ni napisanih sestavin. Vonj direktno iz stekleničke je enak, ko daš pa na prst in malo razmažeš pa se razlikujeta.

Prilagam sliko stare impregnakije iz cabrio kita (siva), ter nove letošnje impregnacije (bela).

Kat. št. impregnacije iz cabriokita: 83129407802, ter nova impregnacija: 83122298223.

SLIKA

Če si že naročil in sprobal tale renovo impregnator prosim sporoči, kako se obnese.

LP, Matej
Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 187
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

jaz bom probal z navadnim impregnatorjem iz špara, glej sosednjo temo. če ne bo haska bom probal kaj drugega. Najbolj me matra zadnja šipa ker je motna. to bi rabil nek kit za onnovo stekla
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 691

jaz bom probal z navadnim impregnatorjem iz špara, glej sosednjo temo. če ne bo haska bom probal kaj drugega. Najbolj me matra zadnja šipa ker je motna. to bi rabil nek kit za onnovo stekla

Vse lepo in prav, samo je smiselno, da je toliko tem odprtih za eno vprašanje "božje" impregnacije? Žal ko je enkrat platno "zgonjeno do konca", sonce, voda itd itd dejavnikov naredi svoje, potem se ne da delat več čudežev. Treba večkrat naredit zaporedno impregnacijo, magari vsak teden ali pa ko se dela, mešanico narediti bolj močno. Namreč platno je k zaščita lesa, nekaj časa vpija, ko pa se "nasiči" pol pa neha. :ok2

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

robertt
robertt

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 275
  • Avtomobil: Cabriouu

Jaz uporabljam impregnator za šotore od podjetja Induplati v Domžalah... Liter stane 19 €, zadošča pa za 30 kvad. metrov površine. Uporabljam ga že 3 leta in sem zadovoljen, lepo tudi poživi barvo strehe. Je pa za učinek impregnacije potrebno vsaj 5 urc "pečenja" na soncu... :ok2
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Vse lepo in prav, samo je smiselno, da je toliko tem odprtih za eno vprašanje "božje" impregnacije? Žal ko je enkrat platno "zgonjeno do konca", sonce, voda itd itd dejavnikov naredi svoje, potem se ne da delat več čudežev. Treba večkrat naredit zaporedno impregnacijo, magari vsak teden ali pa ko se dela, mešanico narediti bolj močno. Namreč platno je k zaščita lesa, nekaj časa vpija, ko pa se "nasiči" pol pa neha. :ok2

Sej res ni neka znanost, ampak lepo pa je slišat kdo kaj uporablja, deli s tem izdelkom izušnje in mogoče bo prej doseženjo tisto stanje "nasičenosti" platna ;)

Kakorkoli, Renovo sem naročil in bi moralo ta tedn prit. Problem pri bmw-ejem impregnatorju je bil tudi, da ga je bilo premalo. In večkratno mazanje žal ni bilo možno oziroma sem to lahko storil le dvakrat.
Tukaj ga bom dobil en liter in vrjetno bo dosti :ok2
Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 649
  • Avtomobil: Marprom/šved/zajc

Kot sem že v drugi temi napisal.

Lani sem uporabil http://www.spoliraj....etops&cPath=145...
Izredno zadovoljen... pred tem sem streho očistil z namenskim čistilom. Streha je po tretmaju zgledala dejansko kot nova... kljub temu da ima za sabo že 12let ;)

Še video ki sem ga med tem posnel :ok

Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 513
  • Avtomobil: F31

iz kakšne tkanine pa so strehe? akril?

Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Dobil Renovo, sprobal in stvar dela tako kot mora. Ni težav z nanašanjem, ne pušča sledi... Samo nanos na suho streho s čopičem, kot kaže v posnetku in je to vsa znanost. Po enkratnem nanosu je že viden precej bolši rezultat kot prej, bo pa potreben še eden. Ampak vseeno, tega je 1liter, kar bo za mojo streho približno za tri ali štiri nanose.
S poštnino vred je vse skupaj prišlo okoli 30eurov.
:ok2
Prikaži več možnosti

V.I.A
V.I.A

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 513
  • Avtomobil: Fxx

kje si nabavil Renovo?
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

http://www.ebay.co.u...-/180689504891?
Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik

http://www.mimovrste...ne-strehe-sonax
jaz sem kupil tole, sam še nisem sprobal.
10,5 eur direk pri uvozniku

zadeva se ne šprica ampak z krpo vtre v streho.
Prikaži več možnosti

kol6
kol6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 518
  • Avtomobil: bmw 323 CiC

http://www.mimovrste...ne-strehe-sonax
jaz sem kupil tole, sam še nisem sprobal.
10,5 eur direk pri uvozniku

zadeva se ne šprica ampak z krpo vtre v streho.

Jaz sem to že parkrat rabil,v redu zadeva,oziroma jo še rabim,jo ne vtrem s krpo,ampak s čopičom.Kar se tiče Renovo je prav tako odlična,vendar dražja.
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, ampak treba je pazit, da če kaj steče po steklu, je potrebno takoj obrisat.. Jaz nisem, tako da sem se danes malo dlje hecal z čiščenjem šip.. no kar ornk dlje:ok2
Prikaži več možnosti

kol6
kol6

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, ampak treba je pazit, da če kaj steče po steklu, je potrebno takoj obrisat.. Jaz nisem, tako da sem se danes malo dlje hecal z čiščenjem šip.. no kar ornk dlje:ok2

Ja,in tudi po barvi oziroma laku raje naj ne teče.
Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik

včeraj sem naredil impregnacjo. Zelo sem navdušen, streha je suha kapljice grejo vse dol, če pihneš se zdužijo kot da bi bil tekoči svinec. Res odlično in priporočam. (sonax).
Prikaži več možnosti

AGIP
AGIP

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 99
  • Avtomobil: Z3

Kje torej fizično kupiti ta SONAX za čim manjši denar?
Fortes fortuna adiuvat.
Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik

Kje torej fizično kupiti ta SONAX za čim manjši denar?

www.ecot.si je uvoznik in ga lahko prodajo. jaz sem jih poklical in kupil.
Prikaži več možnosti

kol6
kol6

BMW fanatik

• Uporabnik

včeraj sem naredil impregnacjo. Zelo sem navdušen, streha je suha kapljice grejo vse dol, če pihneš se zdužijo kot da bi bil tekoči svinec. Res odlično in priporočam. (sonax).

Jaz pa danes(sem imel gor hard top),ja dober je sonax,kupil sem ga kar na mimovrste.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 856
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Fantje dajte mi povedati ,če je streha impregnirana tako kot je treba.
Koliko časa jo lahko pere dež da jo premoči ,če sploh jo?:confused

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.