Skoči na vsebino

Impregnator

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
27 odgovorov v temi
Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 080
  • Avtomobil: Z4 E85

Tudi če ni impregnirana ne sme premočit!
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 148
  • Avtomobil: OPC

Fantje dajte mi povedati ,če je streha impregnirana tako kot je treba.
Koliko časa jo lahko pere dež da jo premoči ,če sploh jo?:confused

Vrjetno misli, da vodo začne vpijat.. Da bi notr teklo vrjetno ne.
In to tudi mene zanima, saj po nekaj urnem dežju, se tiste kapljice, ki so gor počasi vpijejo v platno, in potem je isto, kot če ne bi delal impregnacije.
Vrjetno bo še treba parkrat impregnirat pa bo ;)
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 730
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Fantje imam eno vprasanje. Spomladi sva si kupila vsak svojega kabriolet(k)a s platneno streho. Ker sta oba avtomobila nova sem takoj po tem ko sta bila odpeljana izv salona streho impregniral z Gyeon Fabric coat, ki sem ga narocil pri forumskem ponudniku. Na mojem, ki ima beige streho sem se pri nanosu zaj...., saj sem sel z impregnatorjem preblizu in so ostale vidne crte. Prodajalec je rekel naj pocakam cez poletje da bo slo samo stran, ubistvu je za videt grdo, zascita je na tistih delih se boljsa. Po poletju se ni spralo nic, tako da sva se dogovorila da se po dopustu slisiva in da mi bo on nekako presesal streho in naj bi s tem odstranil ves impragnator in ocistil streho potem pa bi jaz ponovno nanesel impregnator. Od takrat sem ga se dvakrat kontaktiral in ni odgovora, tako da prosim za pomoc, ce kdo pozna koga ki bi mi to bozjo streho znal spucat da bi slo to stran.

Najlrpsa hvala!

Lp
Dejan
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 589
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

@Dejan-v, kako pa čistiš platneno streho? Kolega pravi da na svojem kar z avtošamponom? Jaz sem poskusil, pa sem potem eno uro izpiral streho preden mi je uspelo spraviti milnico iz nje?

Drugače sta pa lastnika-oba poznam, pred mano lepo skrbela za avto, ročno pranje, impregniranje strehe... itd. Sem pa sam prejšni teden impregniral streho z original Audi cabrio sprejem za impregnacijo, pa se mi zdi da ni to to. Kapljice se sicer lepo naberejo na strehi, vendar jih lahko dobesedno razmažmem po strehi.
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Pere se avto v rocni avtopralnici, tako da tezko recem kaj se s streho dogaja. Ampak pranje ni problem, streho se redno cisti kot tudi celotno vozilo, voda fenomenalno odteka, vse je super, problem je v tem da se vidijo te crte kot nevem da bi mokro crto na majco naredil. In ker je beige streha se to ful pozna in bi rad resil pred novim nanosom impregnatorja ker potem se bom tega res tezko losal po moji logiki. Recimo na rdeci strehi mi je ratalo u nulo ko sem ugotovil da ubistvu spricas v luft da nastane meglica ki pada na streho in naredi zascito.
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 968
  • Avtomobil: BMW

Vprasaj uporabnika poliglob, mogoce ima kaksen nasvet zate.
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Bravo, hvala, sem poslal PM
Prikaži več možnosti

csf
csf

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 053

Fantje imam eno vprasanje. Spomladi sva si kupila vsak svojega kabriolet(k)a s platneno streho. Ker sta oba avtomobila nova sem takoj po tem ko sta bila odpeljana izv salona streho impregniral z Gyeon Fabric coat, ki sem ga narocil pri forumskem ponudniku. Na mojem, ki ima beige streho sem se pri nanosu zaj...., saj sem sel z impregnatorjem preblizu in so ostale vidne crte. Prodajalec je rekel naj pocakam cez poletje da bo slo samo stran, ubistvu je za videt grdo, zascita je na tistih delih se boljsa. Po poletju se ni spralo nic, tako da sva se dogovorila da se po dopustu slisiva in da mi bo on nekako presesal streho in naj bi s tem odstranil ves impragnator in ocistil streho potem pa bi jaz ponovno nanesel impregnator. Od takrat sem ga se dvakrat kontaktiral in ni odgovora, tako da prosim za pomoc, ce kdo pozna koga ki bi mi to bozjo streho znal spucat da bi slo to stran.

Najlrpsa hvala!

Lp
Dejan

Žal zaradi neprijetne situacije težko karkoli obljubimo kdaj bi lahko zadevo lahko sanirali, je pa tako, da bi celotni poseg trajal cca. 8 ur+vsaj 24-48ur je potrebno, da se maksimalno posuši platno(brez stika z vodo ali vlago) in šele potem se lahko ponovno nanese nov nanos(po nanosu je potrebno vsaj 24 oz. optimalno 48ur, priporočljiva sta dva nanosa, proces sušenja lahko pospešimo z IR lučjo), tako dosežemo najboljšo obstojnost. Naslednjih 14 dni naj se avtomobil ne pere v avtopralnici.

Postopek:

- platno očistimo s primernim čistilom
- posesamo z vodnim sesalcem
- posušimo na zraku
- nanesemo prvi sloj impregnacije
- počakamo, da se posuši
- po 6-8 urah(odvisno od temperature in procesa sušenja) nanesemo drugi nanos
- 24-48ur brez stika z vodo
- 14 dni brez pranja z šamponi

www.spoliraj.si = 10% popust za vse uporabnike BMWslo.com foruma:ok

Twitter #spolirajsi I #carshinefactory I Facebook
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.